Başvurular

İŞKUR 12 Şehir 3370 TL Maaşla Personel Alımı Başvuru Ekranı 2022

İŞKUR 12 Şehir 3370 TL Maaşla Personel Alımı Başvuru Ekranı 2022, iş başvuruları bölümünde İŞKUR 12 Şehir 3370 TL Maaşla Personel Alımı Başvuru Ekranı ile ilgili bilgi aktaracağız. İŞKUR 12 Şehir 3370 TL Maaşla Personel Alımı Başvuru Ekranı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

İŞKUR 12 Şehir 3370 TL Maaşla Personel Alımı Başvuru Ekranı

İŞKUR 12 Şehir Personel Alımı Başvurusu Başladı

İŞKUR işçi alımı yapacak ve alınacaklara 3370 TL maaş ödemesi yapacak. Başvurusu kabul gören bireylere 3 ay işbaşı eğitim programı uygulanacaktır. Uygulama sonrasında iş garantili yerleştirmeler gerçekleştiriliyor.

Alımı Yapacak Şehir Listesi

Antalya, Elazığ, Manisa, Batman, Mardin, Ankara, Muğla, İstanbul, Malatya, İzmir, Balıkesir ve Düzce şehirleri olarak açıklanmıştır.

Pazarlama, ön muhasebeci, aşçı yardımcısı, müşteri hizmetleri görevlisi, sekreter, işçi ve daha bir çok branşta alım yapılıyor.

İşbaşı Eğitim Programlarından Yararlanma Şartları

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, işverenin birinci yahut ikinci dereceden kan hısmı yahut eşi olmamak, emekli olmamak, programın başlama tarihinden önceki üç aylık zamanda programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak, program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak, iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olanlar başvuru yapacaktır.

İşbaşı Eğitim Programlarında Karşılanabilecek Giderler

İşbaşı eğitim programına katılan vatandaşlara, programa fiilen katıldıkları gün üzerinden;

İş arayan statüsündeki vatandaşlar için günlük 108,68TL, öğrenciler için 81,51TL, işsizlik ödeneği alanlar için 54,34TL zaruri gider ödemesi verilir.
İşte Anne Projesi kapsamı içinde 0-15 yaş içinde çocuğu olan, İş Kulübü faaliyetlerinden faydalanan ve akabinde işbaşı eğitim programlarına katılan kadınlara günlük 110 TL zaruri gider ödemesi yapılıyor.

Geleceğin meslekleri olarak tespit edilen mesleklerde tertip edilen programlarda katılımcılara günlük 115 TL zaruri gider ödemesi veriliyor.

İmalat sektöründeki mesleklerde düzenlenecek işbaşı eğitim programlarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği ödemesi yapılır.

Genel sağlık sigortası primi ile iş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi Kurumumuz aracılığıyla işbaşı eğitim programı boyunca karşılanmaktadır.

Aşağıda verilen başvuru adresi kopyalayıp yeni adreste açmanız gerekiyor. Daha sonra açılan İŞKUR sayfasının ara kısmına basarak ilanlara ulaşacaksınız.

https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=3

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu