Başvurular

İş Bulma Şansınızı Nasıl Artırırsınız?

İş Bulma Şansınızı Nasıl Artırırsınız?, kamu ve özel başvuru bölümümüzde İş Bulma Şansınızı Nasıl Artırırsınız? nasıl yapılır bilgi verelim istedik. İş Bulma Şansınızı Nasıl Artırırsınız? ile alakalı bilgiler yazımızın içinde.. 

İş Bulma Şansınızı Nasıl Artırırsınız?

Günümüzün zorlu ve rekabetçi iş ortamında iş bulmak malesef o kadar da kolay değil. İş Bulma Şansınızı Nasıl Artırırsınız? konu başlıklı yazımızı bu soruyu soran herkese fikir olması yönünden araştırmaya koyulduk. Birçok iş başvurusu sahibi, aylarca aradıktan sonra bile iş bulamayabilir. Genelde yapmanız gereken tek şey, işe alınma şansınızı yükseltmek için doğru iş arama tekniklerini yeniden gözden geçirmektir. Aşağıda, İş Bulma Şansınızı Nasıl Artırırsınız? sorusunun karşılığı olacak, konuyla alakalı yapabileceğiniz şeylerin bir listesini siz değerli okurlarımız için paylaşmak istedik.

1. Özgeçmişinizi yazarken yaratıcı olun

Yüzlerce insan aynı iş için yarışırken, İnsan Kaynakları personeli özgeçmişinize bakmak için on saniye kadar kısa bir süre harcayabilir. Bu nedenle, sizin cv’nizin etkileyici görünmesi ve diğerlerinden sıyrılması çok mühimdir. Özgeçmişiniz ile yaratıcı olarak diğer iş arayan bireyler ile kendinize rekabet avantajı sağlayabilirsiniz.

2. Kapak mektubunu (Önyazı) görmezden gelmeyin

Kapak mektubu, kişiliğinizin bir temsilidir ve işe alım personelleri, iş için nitelikli olup olmadığınızı belirlemek için genelde bunu kullanırlar. Kapak mektubunu yazma şekliniz, başarı ile başarısızlık içindeki farkı gösterir niteliktedir. Bu nedenle, işiniz için niteliklerinizi, becerilerinizi ve tutkunuzu açıkça açıkladığinden emin olun. Önyazı nasıl hazırlanır isimli yazımızı incelemeyi unutmayın.

3. Güçlü yönlerinizi ve başarılarınızı vurgulayın

Birçok başvuru sahibi, iş tanımına andıran özgeçmişler oluşturma hatası yapmakta. Güçlü yönlerinizi ve başarılarınızı vurgulayarak özgeçmişinize renk katın. Önceki işinizde çalışırken neler başardığınızı ayrıntılı olarak göstererek işe alınma şansınızı artırın. Bunu yaparken, özgeçmişinizin öne çıkmasını sağlayabilir ve İK yöneticisine, doldurmaya çalıştıkları işe ne getirebileceğiniz hususunda bir fikir verebilirsiniz.

4. Şirket ile ilgili araştırma yapın

Bir şirketi onlar için müthiş bir seçim olduğuna ikna etmek için, gerekli özeni gösterme görevini kendin üstlenmelisin. Çoğu şirketin, başvuru sahiplerinin iş kolları ile ilgili daha fazla bilgi edinebilecekleri bir web sitesi mevcuttur. Şirket profilini okuyun ve potansiyel bir çalışanda ne aradıklarını öğrenin.

5. Birden fazla işe başvurun

Çoğu başvuru sahibi, belirli bir şirkette yalnızca bir işe başvurabileceklerini düşünürler. Lakin Durum bu biçimde değildir. Şirkette mevcut olan çeşitli işler için nitelikli olduğunuzu kafanızı yoruyorsanız, birden fazla işe başvurmanızda bir sorun yoktur. Bu sizin işe alınma şansınızı artırabilir.

6. Başvurularınızı mutlaka takip edin

Bir firmadan başvurunuzla alakalı geri bildirim aldığınızda, farklı zamanlarda başvuru sonucunuzu takip etmelisiniz. Çok sayıda başvuru sebebiyle, bazı özgeçmişler gözden kaçmış yahut yanlış yerleştirilmiş olabilir. Onlarada birlıklı zamanlarda kendinizi hatırlatmanız sorun olmayacaktır. Zaten ön görüşme yaptıysanız ve herhangi bir nedenle işi alamıyorsanız, onlara teşekkür ederek yahut herhangi bir değişiklik olması durumunda sizi akılda tutmalarını söyleyerek takip edebilirsiniz.

Sonuç olarak unutmamalısınız; İş piyasası çok rekabetçi bir ortamdır. Geride kalmak istemiyorsanız, iş bulma şansınızı yükseltmek için bir eylem planınızın olması gerekir. İdeal işvereninizi nasıl etkileyebileceğinizi düşünün ve onlara ihtiyaç duydukları kişi olduğunuzu göstermek için her fırsatı sizi bekliyor. İşinizi şansa bırakmazsanız fırsatlar birer birer kapınızı çalacaktır. Misal verilecek olursa aşağıda paylaşacağımız linklerede bir göz atın, kariyerinizi belirlemede size yardım edecek ipuçları bulacaksınızdır.

        Ek İş İlanlarına Buradan Ulaşabilirsiniz.      

    Ankara’da Evlere Ek iş Veren Firmalar     

      İzmir’de Evlere Ek İş Veren Firmalar     

      Bursa’da Evlere Ek İş Veren Firmalar     

      İstanbul’da Evlere Ek İş Veren Firmalar     

      Adana’da Evlere Ek İş Veren Firmalar      

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu