Sağlık

İp Askı – Ameliyatsız Yüz Germe: Zenpoliklinik Medikal Estetik Doktoru Dr. Yalçın Gürsoy Anlatıyor!

İp Askı – Ameliyatsız Yüz Germe: Zenpoliklinik Medikal Estetik Doktoru Dr. Yalçın Gürsoy Anlatıyor!, sağlık bölümümüzde İp Askı – Ameliyatsız Yüz Germe: Zenpoliklinik Medikal Estetik Doktoru Dr. Yalçın Gürsoy Anlatıyor! ile alakalı bilgi aktaracağız.. İp Askı – Ameliyatsız Yüz Germe: Zenpoliklinik Medikal Estetik Doktoru Dr. Yalçın Gürsoy Anlatıyor! ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

İp Askı – Ameliyatsız Yüz Germe: Zenpoliklinik Medikal Estetik Doktoru Dr. Yalçın Gürsoy Anlatıyor!

Yaşlanma zıtı anti-aging tedaviler her geçen gün milyonlarca birinin daha genç ve canlı bir cilde sahip olmasını sağlıyor. Anti-aging tedaviler içinde ise en fazla tercih edilen işlemlerden biri ip askı yahut diğer ismiyle Fransız ip askısı oluyor. Günümüzde kadınlar ve erkekler pürüzsüz, canlı ve dolgun bir cilt için ip askı nasıl tedavi edileceğiyle gençleşiyor. Medikal Estetik Hekimi Dr. Yalçın Gürsoy, bugün bizim için ip askı ile alakalı en önemli püf noktalarını değerlendiriyor!

İp askı yöntemi ameliyatsız yapılıyor. Lakin herhangi bir komplikasyon oluşmaması ve hastanın sonuçtan tatmin kalması için mutlaka bir hekim aracılığıyla sterilizasyonu sağlanmış bir ortamda yapılmalıdır. Bu işlemde cilt altı dokusuna özel ipler yerleştirilir ve sarkmanın önüne geçilir. En önemli artılarından biri ise işlemin hemen hemen 30 – 40 dakika sürmesidir. Hastalar, işlem sonrasında günlük yaşamına aynı biçimde devam edebilir.

İp askı yönteminde hastalarımız bir çok avantaja aynı anda sahip olur. En önemli avantajlarından biri hastaların yüksek özgüvene ve pürüzsüz bir cilde kavuşmasıdır. Zen Poliklinik olarak hastalarımızın ip askı işlemi neticesinde mutlu ve yüksek özgüvene sahip olduğunu göze çarpıyor. Fransız askısı yahut ip askısı işleminin sağladığı bazı avantajlar:

Hastalarımızın en fazla merak ettiği konulardan bir diğeride işlemin nasıl yapıldığı oluyor. Zen Poliklinik’te her hastanın cilt tipine en uygun yüz germe işlemi gerçekleştirilir. Bu nedenle bize başvuran hastalarımız için en uygun tedaviyi fiziksel muayene sonrasında belirliyoruz. İp askı yöntemini ise genelde 36 – 37 yaşlardan bu yana tercih ediyoruz. Bunun yanında yoğun şehir yaşamı, genetik etkenler; ilaç, sigara yahut alkol kullanımı neticesinde daha ufak olan erkek ve kadınlar da bu işlemden faydalanabiliyor.

Cildinde ileri düzeyde sarkma yaşamayan herkes ip askı nasıl tedavi edileceği ile genç bir görünüme sahip olabiliyor. Lakin diyabet ve kanser hastaları, gebeler, pıhtılaşma sorunu yaşayan bireyler için bu yöntemi tercih etmiyoruz.

Zen Poliklinik’te hastalar için değişik bölgelere özel ip askı nasıl tedavi edileceğini uyguluyoruz:

Aynı zamanda kalça, bacak, kol, göğüs ve karın bölgesi için de Fransız askı yöntemini tercih ediyoruz.

Bu yöntemde içi polyester dışı silikon malzemeden yapılan ve balıksırtı görünümündeki ipleri kullanıyoruz. Özel ipler esnek yapıları, vücuda uyumları ve eriyen dokuları aracılığıyla hastaların gergin, kırışıksız ve canlı bir cilde sahip olmasını sağlıyor.

Fransız Askısı yönteminin en önemli artılarından bir diğeride yüze doğal güzelliğini yeniden kazandırmasıdır. Aynı zamanda mimik çizgileri kaybolmayacağı için hastalar hoş bir yüze sahip olur. Zen Poliklinik olarak biz hastalarımızın doğal ve canlı bir yüze sahip bulunacağı ip askı yöntemini uyguluyoruz. İşlem bölgesel anestezi altında gerçekleştirilirken olası kızarıklıklar ve şişlikler de birkaç gün içinde ortadan kayboluyor.

Sosyal hayata dönüşün kısa olması, ağrı hissinin yaşanmaması ve yaş aralığının bi hayli geniş olması sebebiyle bir çok hastamız için Fransız ip askısı yöntemini uyguluyoruz.

Cilt altındaki ipler hemen hemen 4 – 5 ay sonra eriyor fakat bir araya gelen etki hemen hemen 2 yıl sürüyor. Bu süre sonunda hastalarımıza isterlerse yeniden ip askı nasıl tedavi edileceğini uyguluyoruz.

Dr. Yalçın Gürsoy

Medikal Estetik Hekimi

https://zenpoliklinik.com/tr/

(0216) 212 07 47

Facebook: @zenpoliklinik

Instagram: @zenpoliklinik

YouTube: ZenPoliklinik

Google Maps: ZenPoliklinik

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu