İnternet

İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır? Hız Testi Nedir?

İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır? Hız Testi Nedir?, mobil hatlar bölümünde İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır? Hız Testi Nedir? ile alakalı bilgi vermek istedik.. Yazımızın detayında İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır? Hız Testi Nedir? başlığımızın ayrıntıları bulunmaktadır..

İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır? Hız Testi Nedir?

İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır? Hız Testi Nedir? çağımızın vazgeçilmezi olan internet ihtiyacı gün geçtikçe artmakla birlikte kullanmış olduğumuz bilgisayar, tablet, telefon yada televizyonlar da bile sürekli olarak internet bağlantısına gerek duymakta ve bu internet bağlantımızın bi hayli hızlı bir biçimde olması herkesin istediği ve ihtiyaç duyduğu bir konudur.

İnternet kullanıcıları için fiber internet kullanımı bizlerin daha bi hayli hızlı bağlantı kurmamızı sağlar iken fiber bağlantısına nazaran normal adsl internet bağlantısı daha düşük internet hızı sağlamaktadır. Fiber olsun olmasın tüm internet kullanan bireylerin sorun yaşasın yaşamasın merak ettikleri konulardan birisi ise internet hızı konusudur. Bizler de siz değerli okurlarımız için İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır? Hız Testi Nedir? yada internet hızı testi yapma konularını siz değerli okurlarımız için yazmış bulunmaktayız.

İnternet Hızı Testi Nedir

İnternet hız testi kullanmış olduğunuz internet bağlantısının size iletilen internetin testinin gerçekleştirilmesine internet hızı testi denilmektedir. Yine almış olduğunuz internet bağlantınızın hızı almış olduğunuz hizmete göre değişiklik gösterdiğini belirtmek istedik.

İnternet Hızı Testi Yapma işlemi için kullanıcıların tercih edebileceği birden çok yöntem bulunmakla birlikte İnternet sağlayıcı firmaların da internet hızı testini gerçekleştirebileceğiniz alternatiflerinin olduğu gibi bundan bağımsız olarak hız testi yapabileceğiniz platformlar da bulunmaktadır.

Bir çok kullanıcı internet sağlayıcı firmaların bu işlemler de verilen sonuçların doğruluğu konusun da tereddüt yaşamaları sebebiyle söz konusu hız testi ölçme işlemini bağımsız siteler üzerinden yapmak istemekle birlikte yine siz değerli okurlarımız için internet sağlayıcı firmaların da hız testi yapma işlemini gerçekleştirebileceğiniz bağlantıları sunacağız. İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır? Hız Testi Nedir?

İnternet Hızı Testi Yapma

İnternet hızı testi  İnternet hızınızı düşünüyor ve bu işlemi nereden yapabilirim diye düşünüyorsanız. Bunun için en popüler ve doğru sonuç elde edebileceğiniz sitelerden bir tanesi ise speedtest.net sitesidir. Ookla kontrolü ile hız testini yapabileceğiniz  site olan speedtest.net kullanıcılara her an internet bağlantı hızı testi işlemini yapmalarına olanak sağlamaktadır. Ayrıca bahsetmiş olduğumuz bu site geliştirmiş olduğu uygulama ile hem web üzerinden hem mobil telefonlar hem de tabletlerden rahatlıkla giriş yapabilir ve internet hızı testi işlemini yapabilirsiniz. speedtest.net ile intenret hızı testi nasıl yapılır?

İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır? İnternet Hızı Ölçme

İnternet hızı testini konusun da bilgi sahibi olabilmek için yapmanız gereken bir kaç seçenek bulunmaktadır. İlk olarak bu testi bilgisayarınız üzerinden yapmak için speedtest.net sitesini giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer internet hız testi ölçmek için tablet yada telefon tercih ederek yapmak istiyorsanız eğer bunun için speedtest uygulamasını cihazınıza indirerek internet hızı testinizi uygulayabilirsiniz. Uygulamayı indirmek veya hız testi yapabileceğiniz internet bağlantı linkleri aşağıda siz değerli okurlarımız için paylaşılmıştır.

:: http://www.speedtest.net/
:: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.zwanoo.android.speedtest&hl=tr
:: https://itunes.apple.com/tr/app/speedtest.net-mobile-speed/id300704847?mt=8

Speedtest internet sitesine ziyaret ettikten yada vermiş olduğumuz bağlantılar aracılığı ile uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra internet hızı testi işlemini başlatabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bi hayli basit  “Begin Test” butonuna tıklamak. Daha sonra internet hızı testi ekranlara gelecek ve testin sonunda ping süresidownload ve upload hızları sonuç olarak gösterilecek

İnternet Hızı Kaç Olmalı?

İnternet Hızı Kaç Olmalı sorunuz ile alakalı olarak tam net bilgi verememek ile birlikte buna bağlı olarak almış olduğunuz internet bağlantı hizmetinize göre değişiklik göstermektedir. İdeal internet hızı kaç olmalı hususunda daha kapsamlı bir şekilde bilgi alabilmek için vermiş olduğumuz bağlantı linkine tıklayarak bilgi alabilirsiniz. İnternet Hızı Kaç Mbit Olmalı En Hızlı İnternet

İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır? Hız Testi Nedir? başlıklı yazımız ile alakalı olarak sizler de almış olduğunuz internet hızınızı yada yapmış olduğunuz hız testi sonucunuzu yorumlar bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu