İnternet

İnternet Bağlantı Sorunu Ve Çözümü

İnternet Bağlantı Sorunu Ve Çözümü, mobil hatlar bölümünde İnternet Bağlantı Sorunu Ve Çözümü ile alakalı bilgi vermek istedik.. Yazımızın detayında İnternet Bağlantı Sorunu Ve Çözümü başlığımızın ayrıntıları bulunmaktadır..

İnternet Bağlantı Sorunu Ve Çözümü

İnternet Bağlantı Sorunu Ve Çözümü Wi-Fi bağlantı problemleri, kullanıcılarını en fazla zorlayan durumlardan biri olma özelliğini taşır. Hemen hemen her işlemlerimizi, gelişen teknolojinin de yardımıyla internet üzerinden yapıldığını düşünürsek, yaşamınızı sekteye uğratacak bir durumdur internet problemi.

İnternet Bağlantı Sorunu Ve Çözümü

  1. Wi-Fi Bağlı Lakin Bağlantı Yok

İnternet Bağlantı Sorunu Ve Çözümü Windows işletim sistemli bilgisayarlar, Wi-Fi bağlantısı olmasa dahi internet varmış gibi gösterebilir. Bu poblemlerin temelleri TCP, IP adresi ve DNS olabilir. Bu sorunu Denetim masasından Ağ bağlantıları ayarlarına giderek Ağ Sorun Gidericisini tercih ederek gidermeyi deneyebilirsiniz.

Bu işlem internet bağlantınızı getirmeye yaramazsa, aşağıdaki metotları deneyebilirsiniz.

  • Başlar/Çalıştır/ netsh winsock reset komutu
  • Başlat/Çalıştır/ ipconfig /release komutu
  • Başlat/Çalıştır/ netsh int ip reset komutu
  • Başlat/Çalıştır/ ipconfig /renew komutu
  • Başlat/Çalıştır/ ipconfig /flushdns komutu

İNTERNET PAKETİM VAR AMA İNTERNETE GİREMİYORUM

2.Windows 10 Wi-Fi Sorunu

İnternet Bağlantı Sorunu Ve Çözümü ; Windows Wi-Fi bağlantısı görüyor fakat internete bağlanmıyorsa, ağ aygıt sürücüsünü bilgisayarınızdan kaldırıp tekrar yükleyin. Bunun için ayarlardan Aygır Yöneticisi’ne, ardından Ağ Bağdaştırıcı sekmesini kaldıra tıklayın. Bilgisayarın vereceği ikazyı onaylayın ve bilgisayarınıza reset atın. Windows sürücüyü otomatik olarak yükleyecektir.
Bu durumda yapılacak ilk baştaki eyleminiz , ağ aygıtının sürücüsü kaldırıp Windows’un onu

3.Geçerli Bir IP Yapılandırması Yok Sorunu

Eğer IP Yapılandırma Sorunu Yok ikazsı alırsanız, iki çözümü deneyebilirsiniz. İlk olarak Wi-Fi kablosuz ağınızın şifre ve adını değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için ADSL’in ara yüzüne girmeniz gerekmektedir. İnternet tarayıcısına 192.168.1.1 numaralı ip numarasını girin ve kullanıcı hesap adı ve şifresi üzerinden giriş sağlayarak ayarlar bölümünden şifrenizi, kullanıcı adınızı değiştirin.

Eğer kullanıcı adınızı ve şifrenizi bilmiyorsanız, internet sağlayıcınızı arayarak müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.
Diğer bir alternatif te Wi-Fi kanalını değiştirmektir. Otomatik seçeneğini kullanabilir, eğer bu seçenek yoksa farklı kanalları deneyebilirsiniz.

  1. Windows 10’da Wi-Fi Parolası Nasıl Bulunur?

İnternet Bağlantı Sorunu Ve Çözümü

Eğer Wi-Fi ara yüzüne erişemiyorsanız ve modemi sıfırlayamıyorsanız diğer yolları deneyebilirsiniz.

Görev çubuğunun sağ alt köşesinde bulunan Ağ simgesine tıklayın ve Ağ ayarlarını açın ve ardından bağdaştırıcı ayarlarından değiştir sekmesine tıklayın. Wi-Fi bağlantınıza sağ tıklayarak Durum’a girin ve açılan pencereden Kablosuz Özelliklerine girin. Güvenlik sekmesinden karakter göster çubuğundaki tike tıklayın ve Tamam’a tıklayın.

İNTERNET BAĞLANTI SORUNU VE ÇÖZÜMLERİ

  1. Windows 10 Wi-Fi Sürü Problemleri

Ayarlardan Aygıt Yöneticisi’ne tıklayın ve Wi-Fi sürümlerinizi tekrar güncellemeyi deneyin.

  1. Wi-Fi Bağlantı Kesilmesi Sorunu

İnternet Bağlantı Sorunu Ve Çözümü Eğer modeminizde bir sorun olmadığına eminseniz ve bilgisayarınız internete bağlıyken aniden düşüyorsa, Ağ Bağdaştırıcı ayarlarını deneyebilirsiniz.

Windows pil tasarrufu sağlamak maksadıyla Wi-Fi bağlantısını devre dışı bırakabilir. Bunun için Başlat/Sağ Tık/Aygıt Yöneticisi ayarlarına gelin ve Ağ Bağdaştırıcıları’na sağ tıklayarak Özellikler sekmesini açın ve Güç Yönetimi menüsüne gelin. Açılan pencerede “Güç Tasarrufu İçin Cihazı Kapat” seçeneğinin altındaki kutucuklu işareti kaldırın.

Etiketler

internet bağlantı çözümü internet bağlantı poblemleri internet sorunu nasıl düzeltilir internet wifi sorunu wifi ayarları nasıl yapılır wifi bağlantı kesilme sorunu wifi bağlı internet yok sorunu

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu