İnternet

Instagram Toplu Takipçi Silme ve Takipten Çıkma 2021

Instagram Toplu Takipçi Silme ve Takipten Çıkma 2021, mobil hatlar bölümümüzde Instagram Toplu Takipçi Silme ve Takipten Çıkma 2021 ile alakalı kampanyaları paylaştık. Instagram Toplu Takipçi Silme ve Takipten Çıkma 2021nin detayları yazımızda..

Instagram Toplu Takipçi Silme ve Takipten Çıkma 2021

Instagram toplu takipçi silme ve takipten çıkma 2021 metotları ile gereksiz gördüğünüz hesapların takibini bırakabilirsiniz yahut takipçileri kaldırabilirsiniz. Instagram üzerinde yüksek etkileşim sağlamak ve takipçi sayısında bi hayli hızlı bir artışın olması hemen herkesin hayalini kurduğu bir konu. Çünkü bizi takip edenlerin sayısı ne kadar çok olursa iletilerimize alacağımız beğenilerin yükselme oranı da o denli fazla olacaktır. Hiç şüphe yok ki yüksek etkileşimin oluşması için gerekli olan takipçi kitlesinin bot değil, organik hesaplardan oluşması gerekli. 

Bazen öyle hesaplar çıkar ki karşımıza, çok sayıdaki bot takipçisi sebebiyle hesabın içinde hiçbir etkileşim yoktur. Buna benzer hesaplar başka bir tanesine devredildiğinde veya spam yazılımlar sebebiyle hiç bilmediğimiz insanlardan gelen bunaltıcı takip isteklerine çaresiz kalıp, bunlardan kurtulma çabası içine girebiliyoruz. Lakin bu arada bir bi hayli sinir bozucu ve zaman alıcı bir işlem olabiliyor.

Böyle istenmedik bir durum yaşadığınız zaman, yapabileceğiniz en iyi 2 plan onları tamamen engellemek ve takipten çıkartmak. Instagram yazılımında takipçi listenizden herhangi bir kullanan kişiyi silmek için ilk olarak bu birinin hesabına girmeniz ve ardından da Engelle koşulunu aktif etmeniz gerekir. Ya da bu işlemi eğer size direct mesaj göndermişse onun üzerinden de uygulayabilirsiniz. Tespit edilen bütün kullanıcılarada birsıra yukarıdaki işlemi yapmak fazlaca zahmetli. Durum böyleyken de herkes bi hayli hızlı bir biçimde takipçi silme veya bırakma derdine düştü.

Instagram Android Toplu Takipçi Silme ve Takipten Çıkma

Instagram android toplu takipçi silme ve takipten çıkma Uygulamaları sayıca bir hayli fala olsa da sizlere en yaygın kullanılan ve en fazla işe yarayanları listeyeyim;

Unfollow & Cleaner for Instagram

 • İndirilme sayısı: 100.000
 • Program Boyutu: 25 MB
 • Beğeni yıldızı: 4.3
 • Son güncelleme tarihi: 27 Nisan 2021

Unfollow & Cleaner for Instagram 2020 aracılığıyla gereksiniminizın olmadığı ve Instagram etkileşiminiz bulunmadığı bütün kullanıcıların dışında, yazılımın size öneride bulunduğu her şeyi tek bir tıklamayla toplu bir biçimde Instagram takip edilenleri ve takipçilerinizi ortadan kaldırıp ayrı ayrı uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

Unfollow for Instagram Free uygulaması

 • İndirilme sayısı: 100.000
 • Program Boyutu: 5.7 MB
 • Beğeni yıldızı: 4.0

Unfollow for Instagram Free uygulaması ile tek tıkla takipçilerinizi kaldırabileceğiniz gibi, engellemeniz; takip etmeniz gibi farklı alternatiflerde mevcut. 

blank

Gördüğünüz gibi her 2 uygulama da benzer bi mantık üzerinde çalışıyor. Android cihazınıza uygulamalardan herhangi bir tanesini indirdikten sonra Instagram kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapıyorsunuz. Takipten çıkmasını istediğiniz kullanıcıları seçerek toplu bir biçimde onlardan kurtuluyorsunuz.

Android cihazlarda toplu takipçi işlemleri bu biçimde yapılırken IOS yazılıma sahip cihazlarda da bu işlemi şu biçimde uygulayabilirsiniz. 

Instagram iOS Toplu Takipçi Silme ve Takipten Çıkma

Instagram iOS toplu takipçi silme ve takipten çıkma uygulamaları için yukarıda Android tabanlı uygulamalarını kullanabileceğiniz gibi değişik bir uygulamadan daha söz etmek istiyoruz. Yalnızca IOS sürümü olup, Android Markette bulunmayan ’Cleaner for IG’’’ uygulaması bu yazılımdaki cihazlarda daha fazla kullanılmaktadır.

 • IOS yazılımlı cihaza programı yükleyin.
 • Uygulamayı açın ve  Instagram kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.
 • Giriş işlemini tamamladıktan sonra sol alt bölümde bulunan “Followin” bölümüne tıklayın. 
 • Daha sonra ‘’Quick Select’’ bölümüne geçiş yapmanız gerekiyor.
 • Karşınızı takipçileriniz çıkacak ‘’Select All’’ seçeneğine basın, takipten çıkarmak istemediklerinizin üzerine gelip sıra sıra tıklayarak onları muaf duruma getirebilirsiniz.
 • Daha sonra ‘’Actions’’ ve ardında da ‘’Unfollow’’ bölümünü seçin.
 • Son etapta ‘’Start Now’’ butonuna basın ve işlemi tamamlayın.
blank

Hem IOS hemde Android yazılımlarında toplu takipçi silme ve çıkma uygulamalarını tanıttıktan sonra güvenliğiniz için de bir not düşelim. Sonuç itibariyle kişisel hesap detaylarınız 3. Parti bir yazılımın kontrolü altına giriyor. Her ne kadar şuana dek karşımıza hesap kaybı gibi bir olay gelmese de güvenliğinizi için mutlaka işlemi tamamladıktan sonra hesap şifrenizi değiştirin.

Uygulamalar dışında bilgisayardan takipçilerden kurtulmak isteyen hesap sahiplerine yönelik de bir bilgilendirme yapalım.

PC Instagram Unfollow Uygulamaları

PC Instagram Unfollow Uygulamaları yakın zamanda olabilecek olmasa da Google Chrome eklentileri aracılığıyla pratik bir biçimde yapılabilmektedir. Bu yöntemi pek fazla kullanan insan olmasa da belki de en etkili yöntem olarak üzerinde durabiliriz. Eminiz ki kısa bir zaman içinde yaygın bir biçimde kullanıma başlanacaktır.

Bu yöntemde tıpkı Android ve IOS gibi Chrome Web Mağazasına giriş yapıp en yaygın kullanılan GrowBot Automator for Instagram eklentisini tarayıcınıza kurarak işlemi başlatabilirsiniz. Siz yalnızca detaylarınızi girin bırakın gerisini o getirsin.

Instagram Toplu Takipçi Silme Kodu Var mı?

Instagram toplu takipçi silme kodu ne yazık ki yer almıyor. Bu işlem için harici yazılımlardan destek alıp pratik bir biçimde istemediğiniz takipçilerden kurtulabilirsiniz. Her ne kadar bu işlemin bir kodu olduğunu iddia edip yönteme yönelik paylaşım yapan platformlar bulunsa da güvenliğiniz açısında bunları kesinlikle uygulamamanızı öneririz. Aksi durumda kayıplarınız yalnızca Instagram hesabınızla kısıtlı kalmayabilir.

Instagram Takipten Çıkma Limiti Nedir? Zararları Nedir?

Instagram yapay zekaya sahip bir yazılım olduğu için kullanıcıların aktivitelerine yönelik farklı değişik bir çok limitler belirler. Takip ettiğinizde, gönderi veya hikâye paylaştığınızda bir çoğumuz fark etmese de belirli bir limit kapsamı içinde işlemlerimizi gerçekleştiririz.

Eğer limitlere takılırsanız yapmış olduğunuz eylemi tekrarlayamazsınız. Yani gönderi limitine takılırsanız yeni gönderi paylaşamaz, takip sınırına takılırsanız da yeni bir hesabı takip edemez konuma gelirsiniz. Tıpkı bu işlemlerde olduğu gibi takipçi çıkartmanın da bir limiti var. Bu limit şu anlık;

 • 1 saat boyunca 160 kişiyle sınırlandırılmış.
 • 160 kişiden sonra “Topluluğumuzu korumak için işlem yapmanızı kısa bir süre boyunca engelliyoruz” mesajı karşınıza gelir ve tekrarlayamazsınız.
 • Bu ceza arada bir 1 gün sonra kaldırılabildiği gibi arada bir de 1 ayı bulabilmektedir.
 • Bundan dolayı yapacağınız işlemleri bu limitleri gözetleyerek yapmanızı öneririz. 

Instagram Takipçileri Neden Silmek İstenir?

Bazı özel durumlarda veya spam saldırıları neticesinde Instagram kullanıcıları takipçilerinden bi hayli hızlı bir biçimde kurtulmak isteyebilir. Bu durum genelde 3. Parti takipçi uygulamalarının sağlamış olduğu armağan takipçi, beğeni gibi hizmetlerinden yararlanmak isteyip ardından da hesabı kontrolünden çıkarak durmadan birilerini takip etmek zorunda kalan hesap sahipleri için kaçınılmaz bir son.

Bundan dolayı şifrelerini değiştirerek yeni Instagram takip edecekleri hesapların önüne geçebilseler de mevcut takip ettikleri ve bu işlemi yapmak istemedikleri hesaplar üzerinde çalışma yapıp, takipten çıkartma isteğine girerler. Bu işlemi sıra sıra yapmak bi hayli zahmetli olduğu için de toplu bir takipten çıkartma araması yapmak zorunda kalırlar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu