İnternet

Instagram Silinen Mesajları (Sohbeti) Geri Getirme

Instagram Silinen Mesajları (Sohbeti) Geri Getirme, mobil hatlar bölümümüzde Instagram Silinen Mesajları (Sohbeti) Geri Getirme ile alakalı kampanyaları paylaştık. Instagram Silinen Mesajları (Sohbeti) Geri Getirmenin detayları yazımızda..

Instagram Silinen Mesajları (Sohbeti) Geri Getirme

Instagram silinen mesajları yani sohbeti geri getirme, bir tartışma neticesinde yazışmalarını silip ardından sakinleyince de “Eyvah ben ne yaptım!” diyenlerin yoğun arayışlarına neden oluyor. Ya da yer kaplamasın diye sildiğimiz, birilerinden gizleme maksadıyla ortadan kaldırdığınız mesajlarımızı gün geliyor ve tekrar okumak zorunda kalabiliyor veya okuma isteğimiz sonucu geri getirmeye çalışıyoruz.

Bu yazımızda kısaca Instagram silinen mesajları geri getirme olabilecek mü? Instagram silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır? Sorularını yanıtlamaya çalışacağız.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirmek Mümkün mü?

Instagram platformu üzerinden yapmış olduğunuz özel mesajları farkında olmadan sildikten sonra geri getirebilmenin bilen ve yaygınca kullanılan 2 ayrı yöntemi var. Uygulayabileceğiniz ilk yöntem Instagram’dan yardım istemek. Instagram yardım merkezine gidip meramınızı anlatarak, mesajların geri getirilmesini talep edebilirsiniz. Bu yöntem için uygulamanız gereken aşamalar şu biçimdedir;

 • Instagram hesabınıza giriş yapın.
 • Profilinize girin
 • Sağ köşede bulunan Alt alta 3 çizgiye tıklayın.
 • Buradan ayarlar bölümüne girin
 • Biraz alt kısıma inin ve “Yardım“ seçeneğine tıklayın..
 • Burada bulunan yardım merkezine girerek Instagram silinen mesajı geri getirme yahut diğer sorununuzun çözülmesini talep edebilirsiniz.

Instagram yardım merkezine giriş sağladık! Burada ifade edecekleriniz sizin için oldukça önem arz ediyor. İkna kabiliyetinizi kullanmanız gerekli. Mesajlarınızı veya silinen tek kişi yazışmalarını neden geri getirmek istediğinizi açık bir biçimde belirtmelisiniz.

Yapacağınız başvuru neticesinde mesajların kesinlikle geri geleceğine kimse garanti veremez. Instagram talebinizi değerlendirip sizlere ortalama 5 gün içinde kararını aktarıyor. Bu sürecin yoğunluk sebebiyle dönem dönem 2 haftaya kadar uzayabileceğinden de söz edebiliriz.

2. ve kesin sonuç alabileceğiniz yöntemse yasal mecralar. Herhangi hukuksal yöntemler aracılığıyla platforma yapılacak başvuru ardından mesajlara ulaşım sağlanabilecektir. Bu mesajlar bunun yanı sıra dava aşamasında delil niteliğini taşımaktadırlar.

Yukarıdaki yöntemler dışında farklı işleyişlerle silinen mesajlarınızı geri getireceğini idda edenler de var. Bunlardan el biliniri uygulamalar.

Instagram Mesajları Geri Getirme Uygulamaları Var mı?

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Programları ve Uygulamaların tamamı ya reklama dönük veya hesabınızı goğrudan ele geçirme amacı güden 3. Parti bileşenlerdir. Yukarıda saymış olduğumuz yöntemler dışında mesajlarınızı geri getirebileceğiniz değişik bir yöntem ne yazık ki yer almıyor.

Buna karşı gerek IOS Store gerekse de Android Market üzerinde bu işlevi taşıdığını iddia eden bir çok program bulunmaktadır. Uygulamayı indirdikten sonra sistem sizden goğrudan Instagram kullanıcı adı ve şifrenizi talep etmektedir. Takdir edersiniz ki 3. Hesap bilgilerimizin harici yazılımların eline geçmesini hiç birimiz istemeyiz.

Bu durum oldukça önemli güvenlik zafiyetinin ortaya çıkmasına neden olup hesabı kaybedebileceğimiz gibi, en iyi ihtimalle düşünecek olursa da özel mesajlarımızın istemediğimiz bireyler aracılığıyla okunma sonucunu doğuracaktır. Bu nedenle sizlere tavsiyemiz asla bu programlara güvenip, kesinlikle kişisel detaylarınızi paylaşarak hesabınızı riske atmamanız yönündedir.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook ile Instagram’da Silinen Mesajları Geri Getirme

Sosyal paylaşım sitesi Facebook Kullanarak Instagram’da Silinen Mesajları Geri Getirme yöntemi şansınızın da olması durumunda sonuç alabileceğiniz alternatif bir yol. Malumunuz Sosyal paylaşım sitesi Facebook ve Instagram’ı bir birine bağlı, senkronize bir biçimde kullanabiliyorsunuz.

Eğer yazışmalarınızda özel ve saklamanız gereken içerikler yer alıyorsa mutlaka siz de bağdaştırılmış hesap kullanın. Instagram silinen mesajı facebook ürerindeki bağlı hesaptan sorgulanması için aşağıdaki şu yönergeleri izleyebilirsiniz;

 • Instagram’la ilişkili olan Sosyal paylaşım sitesi Facebook profilinize giriş yapın.
 • Daha sonra Gelen Kutusu bölümüne giriş yapın.
 • Gelen Kutusunun sol tarafında bulunan Instagram Direct seçeneğine geçin
 • Eğer şanslıysanız silinen mesajlar burada karşınıza çıkacaktır.
 • Bu yöntem tamamen şansınız ve çerezlerle ilişkili bir durum.
 • Eğer karşınıza çıkarsa ne mutlu size ama karşınıza çıkmazsa da bu yöntem özelinde yapabilecek hiçbir şeyinizin kalmadığını hatırlatmak istedik.

Instagram Engelleme Sonrası Mesajları Geri Getirilme

Instagram başkasını engelleme işleminden sonra silinen mesajın geri getirilmesi özelinde yapabileceğiniz değişik bir uygulama var. Farklı nedenlerden ötürü bir kullanıcı engellediniz ve bütün mesajları da silindi. Lakin iş git gide büyüdü ve bu mesajları geri getirip kanunen haklarınızı arama yöntemini benimsediniz. Bu durumda aşağıdaki yöntemi izleyebilirsiniz;

 • Instagram hesabınızı açın ve kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.
 • Giriş işlemi ardından Ayarlar bölümüne girin
 • Biraz alt kısımlarda Gizlilik ve Güvenlik bölümü olacak. Buraya tıklayın ve ardından da Engellenmiş Kullanıcılar bölümüne geçin.
 • Karşınıza geçmişten günümüze engellediğiniz bütün kullanıcıların listesi çıkacak.
 • Mesajlarını geri getirmek istediğiniz aktif üyenin engelini kaldırın.
 • İşlem tamamlandıktan sonra engelini kaldırdığınız birinin mesajlarının direkt Instagram mesajlarında aktif olarak karşınıza çıktığını göreceksiniz.

Instagram Silinen Sohbet Geçmişi Geri Getirme

Instagram silinen bir arama ve sohbet geçmişi geri getirmenin bir yöntemi yok. Arama ve sohbet geçmişini silmeniz durumunda geçmiş zamanda yapılan tüm aramalar çerezlerden kaldırılarak ortadan yok olacaktır.

Bu işlemi yapabilmek için Profilinizi açın ve ayarlar bölümünü tıklayın. Daha sonra güvenlik bölümüne girin ve Arama geçmişini temizle dedin. Bütün arama kayıtlarınızın silinme işleminin başarılı bir biçimde neticelendiğını siz de fark edeceksiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu