Başvurular

İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu KPSS Sırasıyla 10 Kamu Personeli Alımı 2022

İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu KPSS Sırasıyla 10 Kamu Personeli Alımı 2022, iş başvuruları bölümünde İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu KPSS Sırasıyla 10 Kamu Personeli Alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu KPSS Sırasıyla 10 Kamu Personeli Alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu KPSS Sırasıyla 10 Kamu Personeli Alımı

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kamu Personeli Alımı Duyurusu

Resmi gazete 20 Ekim 2021 sayısında kamu ilanları içinde KPSS sıralaması ile işçi alımı yapılacağı yayınlandı. İlana göre koruma ve güvenlik görevlisi alımı, temizlik görevlisi alımı, kaloriferci alımı ve teknisyen alımı yapılacak. Alımı yapılacak personeller 3780 ile 7707 TL içinde maaş ödemesi yapılacak. Maaş tablosu kılavuz içinde yer alıyor.

Başvurusu Nasıl ve Hangi Tarihlerde Alınacak

Adaylar başvurularını 1 Kamım 2021 günü başlayıp, 12 Kasım 2021 günü mesai saati bitiminde sona erecektir. E-Devlet üzerinde Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinden yapacaktır.

turkiye-insan-haklari-ve-esitlik-kurumu-kamu-memur-personel-alimi.jpg

Teknisyen Alımı Başvuru Şartları

Meslek liseleri yahut teknik liselerin elektrik, elektronik bölümlerinden veya elektrik elektronik teknolojisi alanından mezun olmak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı 2 Bayan-3 Bay Şartları

En az önlisans mezunu olması gerekiyor. Bay adaylarda 175 cm ve bayan adaylarda 165 cm den kısa boya sahip olmaması isteniyor. Silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olması gerekmektedir.

Genel Başvuru Durumları

Askerlik hizmetini yapmış yahut erteletmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya askerlikle ilgisi bulunmamak. 2020 veya 2021 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonucu minimum 60 puan almış olmak (lisans düzeyinde KPSSP3, ön lisans düzeyinde KPSSP93, ortaöğretim düzeyinde KPSSP94 puan türünde).

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu