Başvurular

İha Pilotu Nasıl Olunur? Drone Pilotu Nasıl Olunur?

İha Pilotu Nasıl Olunur? Drone Pilotu Nasıl Olunur?, kamu ve özel başvuru bölümümüzde İha Pilotu Nasıl Olunur? Drone Pilotu Nasıl Olunur? nasıl yapılır bilgi verelim istedik. İha Pilotu Nasıl Olunur? Drone Pilotu Nasıl Olunur? ile alakalı bilgiler yazımızın içinde.. 

İha Pilotu Nasıl Olunur? Drone Pilotu Nasıl Olunur?

İha Pilotu Nasıl Olunur?? Drone Pilotu Nasıl Olunur?

İha Pilotu Nedir? Drone Pilotu Nedir? İnsansız Hava Aracı pilotu nasıl olunur? Sizde düşünüyorsanız bu yazımız tam size göre. Dron, insan olmadan kullanılabilen insansız  hava araçlarının adıdır. Spor amaçlı, ticari amaçlı, hobi amaçlı ve askeri amaçlı olarak dört gruba ayrılmaktadır. Tabiki kullanılan sektöre göre farklı çeşitleri yer alıyor. Gelecek senelerda bugün hiç olmayan mesleklerin bulunacağını artık hemen hemen hepimiz bilinmekte.  25-30 yıl önce internete kullanıcı sayısı ve bilgisayar kullananlar çok azdı. Kimse mail adresinin ne olduğunu doğru düzgün bilmiyordu. Günümüzdeyse home office diye bir durum söz konusu ve hepimiz bunu çok sevdik. Teknolojinin zorluklarının yanında vazgeçemediğimizde birden kolay bir şekildelığı oldu.

Kısa bir zaman içinde de drone tercih ederek yapılabilecek işlerimizi rahatlıkla halletmemize yardımcı olabilecek düzeyye ulaşmasına az kaldı. Bugünlerde tanıtım videoları, reklam filmleri gibi birden çok tasarım işlerde kullanılmakta. Başka hangi alanlarda kullanılır? Gelecek yakın günlerde drone pilotluğu tercih edilen bir meslek dalı sayılabilecek mi?  Hayatımızın neresinde, hangi alanlarda kullanılır droneları yakında zamandan gözlemleyelim. Drone Pilotu Nedir, Nasıl Olunur? dedik şimdi detayları görelim. Dronelar Hangi Alanlarda  Kullanılır? Bu yazımızın devamında çok çeşitli alanlarla alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için arştırdık. Kısa olarak bir göz atacak olursak,

Dronelar Hangi Alanlarda Kullanılır?

Dronelar yerden  yükselip sabit modda uçabilmektedir. Dronelar aracılığıyla kuş bakışı çekimlerle şahane görsel efektler elde edilebiliyor. İnsanlar şimdiden özel günlerini klip olarak kaydedebilmek için drone kullanmayı tercih ediyor. Tanıtıma ayıracak bütçesi kısıtlı olsa bile tanıtım videosu çekmek isteyen firmaların imdadına drone yetişiyor. Kullanımı yaygınlaştıkça daha çok kişi ve kurum aracılığıyla tercih edilen drone, bi hayli etkin bir kullanım alanına sahip.

Cafeler, tatil köyleri, organizasyon şirketleri, konut sektörü, iletişim, sağlık ve ilaç sektörü ve aklınıza gelebilecek birden çok alanda gün geçtikçe dahada sık kullanılmaktadır. En çok kullanan sektör ise sinema ve reklam filmi sektörü. Ödenen ücretlerse drone kullananlar normal bir kameramanın hemen hemen iki katı kadar bir ödeme alabiliyor. Daha birden çok alanda kullanılacağıda gözlenmektedir.İha Pilotu Nasıl Olunur? Drone Pilotu Nasıl Olunur?

Drone Kullanmak için Ehliyet Zorunlu mu?

500 gr ve üzeri ağırlıkta olan İHA kullanmak isteyenlerin, mutlaka Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü İnsansız Hava Araçları departmanına kayıt yapmaları zorunlu. Aynı zamanda kullanılmak istediğimiz drone sınıfına göre ehliyet şarttır. IHA 1 ve üzeri drone ehliyeti sınfları için 15 yaşını doldurmak yeterli olacaktır. 25 kg ve daha fazlası araçlar, İHA2 VE İHA3 sınıfına giriyor. Ehliyet alma süreleri 12 ila 36 saat içinde değişiyor. Bu ehliyetler ömür boyu geçerliliğini sürdürebiliyor tekrar ehliyet almanız yada yenilemeniz gerekmiyor. Basit bir drone kullanacaksanız ücretsiz ehliyet alınabilmektedir. Elbette bu işi profesyonelce yapıp kazanç elde etmek için yine ehliyet almak zorunludur. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü sitesinde bulunan yetkili kurumlara başvurabilirsiniz. Yine buradan tıklayarak geçerli ehliyet alabilmeniz de olabilecek. İha Pilotu Nasıl Olunur? Drone Pilotu Nasıl Olunur? kısaca bahsetmeye çalıştık. Umarız siz değerli okurlarımıza faydası olur.

Yolcu Uçağı Pilotu Nasıl Olunur? Başvurusu Ve Şartları 2021

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu