Bilgi Arşivi

Iğdır Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel 2022 

Iğdır Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel , iş başvuruları kategorimizde Iğdır Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel  başvuru ile ilgili bilgi aktaracağız. Iğdır Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel  ile merak edilen tüm ayrıntılar makalemizde..

Iğdır Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel 

Iğdır Devlet Hastanesi iş ilanları, iş başvurusu ve işçi alımı haberleri makalemizde.

1964 senesinde Iğdır ve çevre ilçelere sağlık hizmeti sağlamak amacı ile 50 yatak kapasiteli olarak kurulmuştur. Geçen senelar içinde ilçenin nüfus hızına ve git gide artan sağlık gereksinimlerine karşılık veremeyen kurum, eski devlet hastanesinin ek binası olarak 100 yatak kapasitesine çıkarılmıştır.

1992 senesinde Iğdır’ın il olması sebebiyle 150 yataklı yeni bir hastanenin yapımına başlanmış hastane fakat 2004’te bitirilerek 1 sene sonra hizmete açılmıştır.

2009 tarihinde 75 yataklı Iğdır Kadın Doğum-Çocuk Hastanesi ile tek çatı altında birleşen kurum,  bu tarihten bu yana Iğdır Devlet Hastanesi adi altında 220 yatak kapasitesi ile ek ve ana binada hizmet vermeye başlamıştır. Hastane 2015 senesinde yeniden modernize edilerek 250 yataklı olarak hizmet vermeye sürdürmektedir.

Iğdır Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş BaşvurusuIğdır Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu

Iğdır Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet hastanesi olan kurum kamu kuruluşu statüsüne sahiptir. Bu bağlamda tüm personel, işçi ve memur alımlarını T.C. Anayasası’nın alakalı maddelerine göre yapmaktadır. Genel olarak anlaşmali yahut kadrolu işçi alımları olsa da adayların anlaşmali olarak girip kadro bulma şansları da bulunmaktadır.

Sözleşmeli personel alımları T.C. Anayasası’nın 657 sayılı Kamu çalışanları kanunun 4/B maddesine göre yapılmaktadır. İlgili maddeyi okuyarak daha kapsamlı kapsamlı bilgiye sahip olabilirsiniz. Sözleşmeli olarak kurum adı altında iş başladıktan sonra istenen gereklilikleri yerine getirerek kadroya geçiş için başvuruda bulunabilirsiniz.

Kurumun işçi ve personel alımları için belirli bir dönem bulunmaktadır. Aynı zamanda alımlar toplu olarak yapıldığından bu alım dönemlerini kaçırmamak bi hayli mühimdir. Kurumun iş ilanları İŞKUR, Resmî Gazete ve ilan.gov.tr adresleri üzerinden yayımlanmaktadır. Bu neden ile adayların bu kanalları aralıklı olarak takip etmeleri personel alım dönemlerini kaçırmamaları için mühimdir.

Iğdır Devlet Hastanesi İş İlanları

Sözleşmeli personel alımları için Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Yönelik Esasları okuyarak kanun ile ilgili bilgi alınabilir. Buna ek olarak başvuru yapılacak pozisyona göre adaylardan KPSS puanı istenebilir. İstenecek puanın türü ve baraj puan yayımlanan ilanlardan kolay bir biçimde öğrenebilir.

Daha detaylı bilgi ve hastanenin Duyurular kısmını takip etmek için bu link üzerinden kurumun sayfasına varabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu