Başvurular

İçişlerine GİH Sınıfında Sözlü Sınavı ile 15 Kariyer Kamu Personeli Alımı 2022

İçişlerine GİH Sınıfında Sözlü Sınavı ile 15 Kariyer Kamu Personeli Alımı 2022, iş başvuruları bölümünde İçişlerine GİH Sınıfında Sözlü Sınavı ile 15 Kariyer Kamu Personeli Alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. İçişlerine GİH Sınıfında Sözlü Sınavı ile 15 Kariyer Kamu Personeli Alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

İçişlerine GİH Sınıfında Sözlü Sınavı ile 15 Kariyer Kamu Personeli Alımı

İçişleri Bakanlığı aracılığıyla yapılan ilan açıklamalar ile bakanlık merkez kadrolarında GİH sınıfında çalıştırılacak 15 kariyer Uzman Yardımcısı kamu personeli alımı yapılacak. İçişleri aracılığıyla yapılan bilgilendirmede İçişleri Uzman Yardımcısı kadrosuna alınacak personeller 16 Aralık 2021 tarihi ile 17 Aralık 2021 tarihlerinde yapılacak sözlü sınavı ile belirlenecek.

İçişleri 2021 Personel Alımı Bölümlere Göre Boş Kadrolar

İçişleri 2021 yılı personel alımlarında Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları içinden KPSS P32 puanı esas alınarak 6 kişi,

Hukuk Fakültesi mezunu mezunları içinden KPSS P4 puanı esas alınarak 3 kişi,

İletişim Fakültesi mezunları içinden P3 puanı esas alınarak 2 kişi,

İnşaat Mühendisliği mezunları içinden P1 puanına göre 1 kişi,

Bilgisayar Mühendisi, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölüm mezunları içinden P1puanına göre 3 kişi alınacak.

İçişleri Sözlü Sınavına 35 Yaşını Doldurmayanlar Katılacak

Yapılacak içişleri sözlü sınavına katılmak için adayların;

Devlet Memurları kanunu memuriyet genel şartlarını taşımaları,

Sözlü sınavın düzenleneceği yılın Ocak ayı ilk günü esas alınarak adayların 35 yaşını doldurmamış, 36 yaşından gün almamış olması,

Sınavın yapılacağı zaman zarfında 29 Kasım 2021 tarihi itibariyle geçerliliğini koruyan ve istediğimiz puan çeşitlerinden asgari 70 puan almış olmaları başlıca şartlar içindedır.

İçişleri kariyer kamu personeli Başvurusu Kariyer Kapısı Portalı Üzerinden

İçişleri kariyer kamu personeli İçişleri Uzman Yardımcılığına şartları taşıyarak başvurmak isteyen adayların e devlet üzerinden İçişleri Bakanlığı Kariyer kapısı “isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresi üzerinden başvurularını 24 Kasım 2021 tarihi ile 29 Kasım 2021 tarihleri içinde yapmaları gerekiyor.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu