Başvurular

İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli 22 Kamu Personeli Alımı Sınav Başvurusu 2022

İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli 22 Kamu Personeli Alımı Sınav Başvurusu 2022, iş başvuruları bölümünde İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli 22 Kamu Personeli Alımı Sınav Başvurusu ile ilgili bilgi aktaracağız. İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli 22 Kamu Personeli Alımı Sınav Başvurusu ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli 22 Kamu Personeli Alımı Sınav Başvurusu

İçişleri Bakanlığı kamu personeli alımı yapacağını Resmi Gazete üzerinden ilana çıktı. İçişleri Bakanlığı paylaşımı yaptığı ilana göre adı altında istihdam edilmek üzere 22 adet anlaşmali bilişim personeli alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru yapacak adaylar için alımı yapılacak unvanlar ile ilgili kurumca yapılan açıklama : “yazılı ve sözlü sınav başarı sırasına göre 22 (yirmi iki) anlaşmali bilişim personeli alınacaktır.” denildi. Yanı alımı yapılacak unvan olarak anlaşmali bilişim personeli alımı yapılacağı fakat tam niteliği belirtilmedi.

Başvuru Genel Şartları

18 yaşını tamamlamış olma, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde gösterilen süreler geçmiş olsa bile suçlarından mahkum olmama, Kamusal haklardan mahrum bulunmama, Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmama, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık yahut malullük aylığı almama şartları ile alınacaktır.

Sınava Başvurular Nasıl Olur

Başvuruda bulunacak bireyler için başvurular içişleri bakanlığının resmi internet adresi üzerinden “2021 yılı işçi alımı başvuru formu” belgesini indirdikten sonra gösterilen tarihler içinde e-Devlet üzerinden başvuru formunu doldurarak yapılacaktır. Başvuru yapacak adaylar için şahsen yahut posta yolu ile yapılacak müracaatlar kurumca reddedilecektir.

Öğrenim Şartı

Başvuru yapacak personellerin Üniversitelerin mühendislik, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri, bilgisayar ve teknoloji, istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olma şartlarının arandığı belirtiliyor.

Sınava Başvuru Tarihleri

Sınava başvurular 16 Ağustos 2021 sabah 8:00 tarihi itibari ile başvurular alınmaya ekranlara gelecek olup en geç müracaat tarihleri ise 22 Ağustos 2021 tarihinde saat 23:59 da sona ereceği belirtiliyor.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu