Sağlık

İburamin Zero Nedir, Ne İşe Yarar?

İburamin Zero Nedir, Ne İşe Yarar?, sağlık bölümümüzde İburamin Zero Nedir, Ne İşe Yarar? ile alakalı bilgi aktaracağız.. İburamin Zero Nedir, Ne İşe Yarar? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

İburamin Zero Nedir, Ne İşe Yarar?

İburamin zerone için kullanılır diyenler için en net yanıt soğuk algınlığı ve griptir. Aynı zamanda üst solunumdaki viral hastalıklar içinde bu ilaç tavsiye edilmektedir. Halk içinde söz konusu hastalıklar için ilk akla gelen isimlerden birisi İburamin Zero’dur. Oldukça etkili olması aracılığıyla insanlar aracılığıyla faydalı bulunur. Doktor tavsiyesi olmadan kullanılmaması zorunludur. İburamin Zero şurup formasyonu da bulunur.

Etkin madde: ibuprofen ve klorfeniramin maleat. Üst solunum yolu viral hastalıkla birlikte gerçekleşir ise bu ilacın kullanılması tavsiye edilir. Bu hastalık ile birlikte enfeksiyon ateşe neden olabilmektedir. Söz konusu ateşin düşmesi içinde bu ilaç kullanılır. İburamin Zero şurup 100 ml şişelerde satılmaktadır. Aynı zamanda İburamin Zero tablet formasyonunu da kullanabilirsiniz.

İburamin Zero kullanımı aç karnına mı tok karnına mı diye soracaklara cevabımız, tok karnınadır. Karnınız açken bu ilacı kullanmanız bi hayli hızlı emilim sağlar. Üretici şirketin uzman kişilerı bu ilacın sindirim sistemi hastalıklarına yol açmaması için tok karında kullanımını tavsiye etmektedir. Doktorun sizin için tavsiye ettiği dozda tüketmeniz gerekmektedir. Eğer bir dozu almayı bir öğünde unuttuysanız, iki doz birden kesinlikle almamanız gerekiyor.

İburamin Zero bebeklerde kullanımı önerilen bir ilaç değildir. Burada yaş sınırı olarak 2 yaşından ufak bebekler diye belirtmemiz gerekiyor. 2 ila 12 yaşındaki çocuklarda kullanımı ise, çocuğun ateşine bağlıdır. 39.2 °C altında bir ateş var ise, 6 ila 8 saat dilimlerinde bir doz şeklinde alınmalıdır(5 g/kg). 39.2 °C üzerinde bir ateşlenme söz konusu ise, 5mg/kg dozu iki katına çıkartarak kullanmak gerekmektedir(10  mg/kg). Yine 6 – 8 saatlik süre ile alınması tavsiye edilmektedir. Çocukların maksimum alabileceği doz miktarı 40mg/kg’dir.

İburamin Zero yaşlılarda kullanımı bazı durumlarda zararlı olabilmektedir. Sinir sistemini olumsuz etkileyebildiği için, minimum dozlarda kullanılması tavsiye edilmektedir. Az dozda da olsa uzun süreli kullanımlar tavsiye edilmemektedir. 65 yaşından büyükler için doktor kontrolünde kullanılması bi hayli mühimdir.

İburamin Zero hamilelikte nasıl kullanılır sorusu bi hayli popülerdir. Hamilelikte kullanılmaması gereken bir ilaçtır. İburamin Zero emziren anneler kullanabilir mi diyenler içinde, kesinlikle kullanılamaz cevabını verelim.

İburamin Zero yan etkileri şurup yahut tablet fark etmeksizin bireylerde kendini gösterebilmektedir. Bu yan etkiler;

Şeklindedir. Bu yan etkilerin görülmesi halinde ilacı kullanmayı bırakmalısınız. En bi hayli hızlı bir biçimde sağlık kuruluşuna gitmeli ve bu yan etkileri doktorunuza belirtmeniz gerekmektedir. Yan etkilere rağmen ilacın kullanımı ciddi sıkıntılar yaşatabilir. Bundan dolayı yan etkiler sonrası ilacın bırakılması hayati derecede mühimdir.

İbuprofen Zero soğuk algınlığı ve grip ile karşılaşmada en etkili ilaçlardan biri olma özelliğini taşır. İbuprofen Zero faydaları aşağıdaki durumlarda kullanıldığında kendini gösterecektir.

İbuprefon ne işe yarar için verilebilecek yanıtlar bu biçimdedir. Yukarıdaki poblemleri yaşıyorum ve bende bu ilacı kullanmalıyım düşüncesine asla girmemeniz gerekmektedir. Bir doktorun tavsiyesi ile bu ilacı kullanmanız gerektiğini tekrar belirtmek istedik.

İburamin Zero etken maddesi, Klorfeniramin Maleat maddesidir. Ibuprofen’de diğer etken maddesi olmaktadır. İlacın içindeki miktarları ise; 1 mg klorfeniramin maleat şeklindedir. İbuprofenmiktarı ise yine bir ölçekte 100 mg’dir. Bu miktarlara bakarak bu ilacın güvenli olduğunu aktarabiliriz.

İbuprofen Zero SSK karşılar mı sorusu fiyatı ile doğrudan ilişkilidir. SGK bu ilacı karşılamaktadır ve ilacın eczanelerde ki fiyatı, 9.97 TL’dir. İlacı alırken son kullanma tarihine mutlaka bakılması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu