Başvurular

İBB Yardım Çeki Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İBB Yardım Çeki Başvurusu Nasıl Yapılır ?, başvurular bölümümüzde İBB Yardım Çeki Başvurusu Nasıl Yapılır ? ile ilgili sizleri aydınlatalım.. İBB Yardım Çeki Başvurusu Nasıl Yapılır ? ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

İBB Yardım Çeki Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İçerik gizle
1İBB Yardım Çeki Nedir ?

1.1İstanbul Belediyesi Yardım Çeki Başvurusu Nasıl Yapılır ?
1.2Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Telefon Numarası
1.3Beyazmasa.ibb.gov.tr Başvuru Sorgulama

1.3.1İBB Yardım Kalemleri
1.3.2İBB Eşya Yardımı Veriyor Mu?
1.3.3İBB Yardım Çeki Başvuru Adresleri

İBB yardım çeki İstanbul da maddi imkansızlıklar içinde bulunan vatandaşların merak ettiği konuların başında gelmektedir. İstanbul da ki yaşam koşulları göz önüne alındığında vatandaşların, İBB yardım çeki yardımından yararlanmak istemesini anlamak zor olmasa gerek.

Bu yazımız da size İBB yardım çeki nasıl alınır ? İBB yardım çeki başvurusu nasıl yapılır ? “İBB yardım kartı ” da denen” İBB yardım çeki” nasıl alınır ? Gibi soruların hepsine sıra sıra yanıt aktaracağız.

İBB Yardım Çeki Nedir ?

Belediyelerde sosyal hizmetler bölümü ,ihtiyaç sahibi vatandaşların maddi ve manevi gereksinimlerinin karşılanması amacı ile kurulmuş olan bölümlerdir. Sosyal hizmetler bölümünün yoğun biçimde çalıştığı belediyelerin başında İstanbul Büyükşehir Belediyesi gelmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi maddi imkansızlıklar içinde bulunan vatandaşlara yardım çeki vermektedir. Bu yardım çeki yada diğer ismi ile nakdi yardımın dışında halk içinde İBB yardım çeki yada İstanbul kart olarak anılan “Sosyal Destek İstanbul kart yardımı da bulunmaktadır.

Peki İBB yardım çekine nasıl başvurulur birlikte bakalım.

İstanbul Belediyesi Yardım Çeki Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İstanbul belediyesi sosyal hizmetler daire başkanlığının muhtaç durumda ki ailelere yalnızca nakdi yardım vermediğini de hatırlatalım. Ayrıca vatandaşlara İBB sosyal yardım kartı , göç yardımı ve eğitim yardımı gibi yardım kalemlerinde de yardım etmektedir. Bu konuyu öncedenki paylaşımımızda detaylarına bakmıştık.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Telefon Numarası

İBB yardım çeki başvurusu için Edirnekapı, Üsküdar (Selimiye) ve Büyükçekmece’deki (iletişim noktası) Sosyal Yardım Birimine yahut 444 00 93 telefon numaralarına varabilirsiniz.

( Ayrıca yeni başlatılan ibb birlikte başaracağız başvurusu için de burayı tıklayabilirsiniz.)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu yapanların araştırılmasını yaptıktan sonra uygun gördüğü ailelere maddi yardım vermektedir.

Beyazmasa.ibb.gov.tr Başvuru Sorgulama

İBB yardım başvurusu sorgulama için 444 00 93’ü arayabilirsiniz yada e-devlet belediye yardım sonucu sorgulama ekranlarından uygulayabilirsiniz. İBB yardım sorgulama işlemlerini öğrendikten sonra şimdi de yardım miktarına bakalım.

Peki yardım miktarı ne kadar ?

Yapılacak olan yardımın miktarı ailenin durumuna göre değişmektedir.

İstanbul belediyesinin yaptığı yardım kalemleri şöyle:

İBB Yardım Kalemleri

Sosyal Yardım Kartı İstanbul Kart
Edirnekapı, Üsküdar (Selimiye) ve Büyükçekmece’deki (iletişim noktası) Sosyal Yardım Birimine yahut 444 00 93 telefon numarası üzerinden, bizzat müracaat ederek kayıtları alınan ailelerimiz, personellerimiz aracılığıyla tespitleri yapılıp değerlendirmeye alınır. Yardım kararı çıkan vatandaşlarımız yardımlarını anlaşmalı zincir marketlerde kullanabilmektedir.

Nakdi Yardım
Sosyal Yardım Birimine, bizzat müracaat ederek kayıtları alınan ailelerimiz, personellerimiz aracılığıyla tespitleri yapılıp değerlendirmeye alınır. Yardım kararı çıkan vatandaşlarımız yardımlarını kolay ve huzurlu bir biçimde almaları sağlanmaktadır.

Göç Yardımı
İstanbul’a çeşitli nedenlerle gelmiş, ekonomik ve sosyal olarak şehirde tutunamayan insanlarımızın geri dönüşlerini sağlamaya yönelik vatandaşımıza hizmet vermekteuz. 2014 yılı Kasım ayından bu yana Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Tersine Göç Projesi kapsamı içinde ailelerin göç etmelerini sağlanmaktadır.

Eğitim Yardımı
İstanbul’daki ilkokul, ortaokul, lise ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğrenim gören Engelli, şehit çocuğu, yetim, öksüz, öğrencilerin tamamına durumlarını belgelemek koşuluyla yılda bir kereye mahsus nakdi eğitim yardımı yapılmaktadır.

ibb

İstanbul belediyesinde aktif olarak çalışan bir diğer birim ise Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüdür. Kadın Koordinasyon Merkezi eşya yardımı, mefruşat ve giysi yardımlarının yanında Şiddet Mağduru Kadınlara Destek de sağlamaktadır. Kadın Koordinasyon Merkezi eşya yardımı ile ilgili detaylı bilgiye buradan varabilirsiniz.

İBB Eşya Yardımı Veriyor Mu?

İBB eşya yardımı yapan nadir belediyelerden. İbb eşya yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar aşağıda paylaşımı yaptığımız iletişim numaralarından İBB’ye ulaşabilir.

İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı iletişim bilgilerine buradan varabilirsiniz.

Eğer yeşil kartlı iseniz ve hangi yardımları alabileceğinizi bilmiyorsanız ” Yeşilkartlılara verilen yardımlar “adlı yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

İBB Yardım Çeki Başvuru Adresleri

İBB yardım çeki hususunda yukarıda ayrıntılı bir açıklama yaptık. İBB yardım çeki başvuru işlemleri için aşağıda ibb ye ait başlıca adres ve telefonları paylaşmak istedik. Sizler de yardım kartı için bu adreslerden başvuru uygulayabilirsiniz. Market yardım Kartı yahut sosyal kart olarak da adlandırılan bu yardımlar için sizler de başvuru uygulayabilirsiniz.

Büyükşehir Belediyesi yardım yahut Birlikte başaracağız yardım formu için de önemli olan konu muhtaçlık sınırını aşmamanızdır. beyazmasa.ibb.gov.tr başvuru sorgulama bölümünden da yardım başvurularınızın sonuçlarını sorgulamanız olabilecekdür. İbb yardım çeki başvuru konusu da bu biçimde özetlenebilir

İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı

Bahriye Üçok Mahallesi Mimar Basri Mete Sk. (Airport AVM Arkası)
Bakırköy / İstanbul
Tel: 444 00 93 – Fax: 0212 588 36 00

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü
Bahriye Üçok Mahallesi Mimar Basri Mete Sk. (Airport AVM Arkası)
Bakırköy / İstanbul
Mail: kadinaile@ibb.gov.tr
Tel: 444 00 93 – Fax: 0212 588 36 00

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü
Topçular Mah. Beylerbeyi Cad. Bostanaralığı Sk. (İETT Garaj Yanı)
Eyüp – İstanbul
Tel: 0212 449 7400 – Fax: 0212 449 7420

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu