Başvurular

İBB YARDIM BAŞVURUSU SORGULAMA İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR ?

İBB YARDIM BAŞVURUSU SORGULAMA İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR ?, başvurular bölümümüzde İBB YARDIM BAŞVURUSU SORGULAMA İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR ? ile ilgili sizleri aydınlatalım.. İBB YARDIM BAŞVURUSU SORGULAMA İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR ? ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

İBB YARDIM BAŞVURUSU SORGULAMA İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR ?

İBB yardım başvurusu sorgulama işlemleri nasıl yapılır sorusu İstanbul da ki muhtaç durumda ki ailelerin merak ettiği soruların başında gelmektedir.  İstanbul büyükşehir belediyesi yardım başvurusu yapan vatandaşlara yardım sonuçlarını öğrenmek adına büyük rahatlıklar sağlamıştır. Peki nedir İBB yardım başvuru sonucu ile ilgili ki bu büyük kolaylık birlikte bakalım.

İBB Yardım Başvurusu Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır Ve Yardım Kalemleri Nelerdir ?

İBB yardım sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığını anlatmadan önce siz değerli okurlarımıza İBB yardım kalemleri ile ilgili kısa bilgiler vermek istiyoruz.

a)Sosyal Destek İstanbul Kart

” İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşların temel gereksinimlerini karşılamak maksadıyla başlatılan “Sosyal Destek İstanbulkart” projesi ile alışveriş yapılan yerlere meblağ, nakit para yahut kupon yerine elektronik kontör olarak ödeniyor.” Bu yardım aracılığıyla muhtaç durumda olup temel gereksinimlerini karşılayamayacak durumda olan ailelere bir nebze olsun yardımda bulunmak amaçlanmaktadır.

b) Nakdi Yardım

Edirnekapı sosyal hizmetler para yardımı hususunda vatandaşlara destek vermektedir. İBB yardım çeki olarak da anılan bu yardımdan yararlanmak için bir takım şartlar taşımanız gerekmektedir.

ibb nakdi yardım

c) Göç Yardımı

İBB göç yardımı ise İstanbul’a yerleşip İstanbul da tutunamayan ailelerin memleketlerine dönebilmesi için verilen maddi yardımdır.

d) İBB Kırtasiye Yardımı

İBB kırtasiye yardımı hususunda ileri gelen belediyeler içinde bulunmaktadır. İlköğretim ve Üniversite okuyan gençlere bir defaya mahsus para yardımında bulunulmaktadır.

Bu konulara önceden detaylı olarak değindiğimiz için tekrar uzun uzun değinmiyoruz. Ama yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Buradan https://www.sosyalyardimlar.com/edirnekapi-sosyal-hizmetler-yardimlari-nelerdir-2020/ yazımıza varabilirsiniz.

İbb kırtasiye yardımı

İBB Yardım Başvurusu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

İBB sosyal yardım başvurusu sonucu sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı yardım başvurusu yapan bireyler aracılığıyla araştırma konusu olmuştur. Peki maddi yardım başvurusu yapanlar sorgulama işlemini nasıl yapacak ?

Yardım başvuru sonucunu https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme  adresinden öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Beyaz masa başvurusu sorgulama işlemleri için de https://beyazmasa.ibb.istanbul/application/query adresi kullanılmaktadır.

Yukarıda da anlattığımız gibi İstanbul büyükşehir belediyesinin birden çok yardımı bulunmaktadır. Sosyalyardimlar.com ailesi olarak amacımız ülkemizdeki bütün büyükşehir belediyesi yardımlarını sizinle paylaşmaıktır.

Bu amaçla da sitemizde BELEDİYE YARDIMLARI başlığımız bulunmaktadır. Bu başlıkta Ankara, İzmir, Bursa ve konya başta olmak üzere bütün büyükşehir belediyelerinin yardımlarını bulmanız mmükündür.

Bu hususta anlatacaklarımız bu kadar. Aklınıza takılan soruları ve yorum bölümünden bizlerle mutlaka paylaşın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu