Başvurular

HSK İŞKUR ile engelli 3 kamu personel alımı 2022

HSK İŞKUR ile engelli 3 kamu işçi alımı 2022, iş başvuruları bölümünde HSK İŞKUR ile engelli 3 kamu işçi alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. HSK İŞKUR ile engelli 3 kamu işçi alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

HSK İŞKUR ile engelli 3 kamu işçi alımı

Resmi kamu personel alım ilanı yayınlandı. Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) genel sekreterliği aracılığıyla yayına giren en son iş ilanı ile kurum bünyesine 3 kişi engelli kamu personeli alımı yapılıyor. Alım işleminde başvurular İŞKUR üzerinden yapılıyor. HSK ya alınacak sürekli olarak işçi pozisyonunda çalıştırılacak engelli personeller temizlik görevlisi olarak çalıştırılacaklar.

Sadece Ankara ili ikametli olan bireyler başvurabilecek

Engelli işçi alımına başvuru yapacak adayların;

18 yaşını doldurmuş olması,

36 yaşına basmamış olması,

Kamusal haklardan mahrum bulunmaması,

Adayların askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş olması yada askerlik ilişiği bulunmaması,

Vazifesini yapmasına engel olacak zihinsel engeli olmaması,

Adayların minimum ilkokul mezunu olması önlisans ve üzeri başvuru kabul edilmeyecek,

Engellilik durumlarını sağlık kurulu raporu ile belgelendirmeleri şartları bulunmakta.

Başvurular 12 Nisanda başlıyor

Şartları taşıyan ve başvuru yapacak adayların başvurularını 12 Nisan 2021 ile 16 Nisan 2021 tarihleri içinde İŞKUR Ankara il müdürlüğüne şahsen veya İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yapacaklardır.

Başvuralar sonrasında 27 Nisan 2021 tarihinde Hakimler ve Savcılar Kurulu konferans salonunda noter huzurunda kura çekimi yapılacak.

Kamu personel alım kılavuzu 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu