Başvurular

HSK Düz Memur ve Hizmetli 10 Kamu Personeli Alımı Başvurusu 2022

HSK Düz Memur ve Hizmetli 10 Kamu Personeli Alımı Başvurusu 2022, iş başvuruları bölümünde HSK Düz Memur ve Hizmetli 10 Kamu Personeli Alımı Başvurusu ile ilgili bilgi aktaracağız. HSK Düz Memur ve Hizmetli 10 Kamu Personeli Alımı Başvurusu ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

HSK Düz Memur ve Hizmetli 10 Kamu Personeli Alımı Başvurusu

HSK Düz Memur Alımı ve Hizmetli Alımı Duyurusu

Kamunun prestijli kurumlarından HSK aracılığıyla resmi olarak yayına giren son kamu personeli alımı iş ilanı ile kurum bünyesine 5 VHKİ düz memur, 5 kişi hizmetli işçi alımı yapılacak. Hakimler ve Savcılar Kurulu aracılığıyla yapılan bu iş ilanı ile alınacak bireyler DMK ya göre 10 dereceli kadroda 2 kişi, 9 dereceli kadroda 3 kişi toplamda 5 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ile 10 dereceli kadro ile çalıştırılmak üzere 5 kişi hizmetli olarak alınacaklar.

Başvuru yapacak olan adayların seçiminde ise 2020 senesinde tertip edilen KPSS puanı esas alınarak uygulamalı yahut sözlü sınav ile mezuniyetlerine göre alımlar yapılacak.

Başvuru Yapacak Adayların Taşıması Gereken Genel Şartlar

Adayların Tük vatandaşı olması,

DMK memuriyet genel şartlarını taşıması,

Adayların Lisans, önlisans ve lise mezunu adaylar için tertip edilen KPSS-2020 sınavının düzenlendiği yılın Ocak ayının ilk günü esas alınarak 36 yaşından gün almamış olması,

Askerlik durumu olarak adayların askerlik ilişiği olmaması, askerlik çağına gelmemiş olması, askerliğini yapmış olması veya tecil ettirmiş olması,

Mesleğini sürekli olarak olarak icra etmesine engel zihinsel rahatsızlığı olmaması şartları bulunmaktadır.

HSK Hizmetli 5 Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları

HSK hizmetli kadrolarına alınacak 5 kişi için adayların;

Öğrenim şartı olarak minimum lise mezunu olması,

2020 yılı KPSS sınavı lisans mezunları için P3 puanı, önlisans mezunları için P93, lise mezunları için P94 puanı minimum 60 olması, sonuç belgesi olması şartları bulunmaktadır.

Düz Memur VHKİ Personel Alımı Başvurusu

Düz memur VHKİ personel adaylarının 2020 yılı KPSS sınavından lisans mezunları için P3, önlisans mezunları için P93, lise mezunları için P94 puanının minimum 70 olması,

Adayların lisans, ön lisans bilgisayar, adalet, adalet meslek lisesi veya diğer liselerin ticaret, bilgisayar bölümü mezunu olmaları,

Düz lise mezunu adayların ise MEB onaylı veya kamu kurumları aracılığıyla tertip edilen eğitimler sonrası daktilo veya bilgisayar sertifikası sahibi olmaları gerekmektedir.

HSK Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak?

HSK işçi alımında Ankara başvuru şartlarını taşıyan ülke genelinden tüm adayların 4 Ekim 2021 tarihi ile 8 Ekim 2021 tarihleri içinde HSK resmi internet sitesi üzerinden “hsk.gov.tr” iş talep formu doldurularak alakalı belgeler ile birlikte kuruma bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu