Sağlık

Hızlı Kilo Verme İçin; 16:8 (8 Saat) Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Hızlı Kilo Verme İçin; 16:8 (8 Saat) Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?, sağlık bölümümüzde Hızlı Kilo Verme İçin; 16:8 (8 Saat) Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Hızlı Kilo Verme İçin; 16:8 (8 Saat) Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Hızlı Kilo Verme İçin; 16:8 (8 Saat) Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Hızlı kilo verme diyeti olarak popülerleşen 16:8 diyeti diğer adıyla 8 saat diyeti, oruç diyetlerinden en fazla tercih edilenidir. Kilo verme yönünden bi hayli faydalı ve sonuç odaklı bu diyeti siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.

16:8 (8 saat) diyetinde günün 16 saati beslenmek yoktur. Bu zaman diliminde bolca su, çay, kahve tüketimi belirli 8 saat içinde de öğün alımı yapılıyor. En ideali ve en fazla uygulananı sabah 10:00 ve 18:00 içinde kahvaltı ve akşam yemeği olarak 2 öğün alımı; 18:00’den ertesi günün sabah 10:00 zaman dilimine kadar olan bölümünde yalnızca içecek tüketimi yapılanıdır. 

Bu diyet ülkemizde olduğundan daha çok Amerika’da ve Avrupa’da daha popülerdir. Bu diyeti ünlü aktörler, ünlü sporcular, kraliyet üyeleri de uygulamıştır. Dilerseniz bu diyeti uygulayanları görelim ve bu diyet ile alakalı düşüncelerini öğrenelim.

16-8 oruç ve bi hayli hızlı kilo verme diyeti, uygulanması bi hayli zor bir diyettir. Saatlerce, günlerce bir insanın kendini aç bırakması ve sıvıyla beslenmesi güç kaybı ve sağlık problemleri görülmektedirabilir.

16-8 diyeti bu kadar zahmet ve zorluğuna değiyor mu? 16-8 bi hayli hızlı kilo verme diyeti diğer diyetlere oranla sağladığı ekstra kilo kaybı ile alakalı çok bilimsel araştırma ne yazık ki yok, fakat böyle bir başlık attığımıza göre kıyas yapabileceğimiz bir bilgiye sahibiz.

JBI araştırma merkezinin yaptığı bi hayli hızlı kilo verme diyeti ile alakalı bir araştırmada standart az kalorili bir diyete oranla büyük farklar göstermediğini yayımlamıştır. Bu araştırma için 100 obezite hastası karışık olarak 1 yıl boyunca gruplar halinde oruç diyeti ve kalori diyeti uyguladı. Geçen 1 yılın sonunda hastalar üzerinde yapılan testler iki diyet uygulayan iki farklı grubun kilo kaybı içinde minimal farklar olduğuydu. Bu farklar gerçekten yetkilileri çok şaşırttı. Zorluğu ve etkileri göz önüne alındığında buna değecek pek bir fark görünmüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu