Başvurular

Hemşire Maaşları Ne Kadar Oldu ? 2021-Güncel !

Hemşire Maaşları Ne Kadar Oldu ? 2021-Güncel !, başvurular bölümümüzde Hemşire Maaşları Ne Kadar Oldu ? 2021-Güncel ! ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Hemşire Maaşları Ne Kadar Oldu ? 2021-Güncel ! ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Hemşire Maaşları Ne Kadar Oldu ? 2021-Güncel !

Hemşire maaşları 2021 senesinde araştırılan konuların başında gelmektedir. Elbette bunda pandemi süreci ile birlikte yoğun bir tempo içinde çalışan hemşirelerin payı büyük. Bu zamanda özverili çalışmaları ile göz dolduran bu meslek ile ilgili bilgiler aktarmaya çalışacağız. Sizlerde bu mesleği tercih etmeyi kafanızı yoruyorsanız yada hemşire maaşı miktarını düşünüyorsanız yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

Hemşirelik maaşı için yapılacak bir meslek olmadığı kesin. Gerçekten büyük özveri ve fedakarlık gerektiren bu mesleğe dilerseniz yakında zamandan bakalım ve hemşirelik maaşı konusunu detayları ile gözlemleyelim.

Hemşire Nedir ?

Hemşireler doktor yardımcısı olarak da bilinir. Hemşireler doktorların vermiş olduğu tedavileri uygulamakla görevli sağlık çalışanlarıdır.  Bu sağlık çalışanları özel hastaneler de devlet hastanelerinde de çalışsa ünvanları değişmez. Çünkü hemşireler yalnızca bir sağlık kuruluşunda değil bunun bunun yanında evde sağlık hizmeti de verebilmektedir. Hasta bakıcılar bu hastaların temizlik gibi zaruri gereksinimlerini karşılarken hemşireler ise hastanın her türlü sağlık gereksinimini gidermektedirler.

Hemşireler Ne İş Yapar ?

Hemşirelerin maaşları kadar araştırılan bir diğer hususta hemşirelerin tam anlamıyla ne iş yaptığıdır. Peki gerçekten ne iş yapar bu hemşireler birlikte bakalım.

  • Hemşireler hastaları ve hasta yakınlarını hastalıklar hususunda bilgilendirirler.
  • Hastanın bakımı hususunda yapılacakları planlar ve yönetirler.
  • Hemşireler hastaların durumunu yakında zamandan takip eder ve doktorlarını bu hususta bilgilendirirler.
  • Doktorların uygun gördüğü tedaviyi hastalara uygulanmasını sağlarlar ve takibini yaparlar.
  • Hastanın tetkiklerin yapılmasını sağlar ve takibini gerçekleştirir.
  • Eğer hasta ameliyata girecekse hastanın ameliyata hazırlanmasını sağlarlar.

Hemşire Nasıl Olunur ?

Hemşire nasıl olunur sualinin yanıtı yakın zaman da değişti diyebiliriz. Daha önce sağlık meslek lisesi mezunu öğrenciler de hemşirelik ünvanını alırken yapılan son değişiklikle bu durum değişti. Artık sağlık meslek lisesi mezunu öğrenciler hemşire değil hemşirelik ünvanı almaktadırlar. Hemşire ünvanı alabilmek için artık önlisans yada lisans eğitimini tamamlamanız gerekmektedir.

Hemşire Maaşları Ne Kadar ?

Hemşir maaşları denildiğinde ortaya net bir tablo koymak için birinin nerede ve hangi ünvanla görev yaptığının bilinmesi gerekiyor. Hemşir maaşı devlet kadrosunda bulunan başka iken özel hastane hemşire aylıkları farklı olabiliyor.  Ayrıca baş hemşire maaşları ile yardımcısı maaşı değişiklik gösterebiliyor. Bir de bunun bunun yanında görev yapılan il yahut bölgede maaşlarda değişiklik yaratabiliyor.  Doğuda hemşire maaşları yoğunluğa ve hasta sayısına da bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor.

Genel olarak özel hastanelerde hemşire maaşları 2021 senesinde en düşük 2500 TL iken en yüksek 4800 TL’dir. Devlet hastanesinde hemşire aylıkları ise en düşük 4500 TL iken en yüksek 5.085 TL’dir. Tabi ortaöğretim hemşire maaşları lisans maaşlarına oranla biraz daha düşük diyebiliriz. Lise hemşire maaşları hemen hemen 4500 TL civarındadır.

İsterseniz şimdi de bu başlıkları sıra sıra gözlemleyelim ve hemşire maaşlarına yakında zamandan göz atalım.

ATT Maaşları Ne Kadar ?  

Özel Hastane Hemşire Maaşları

Özel hastane hemşire maaşları kamuda çalışan hemşir maaşlarında oranla daha düşük diyebiliriz. Bunda en büyük etken arz talep ilişkisinden ortaya çıktığını aktarabiliriz. Hemşirelik bölümünden mezun olup devlet kadrosuna atanamayan on binlerce mezun özel kuruşların kapısını çalmaktadır. Durum böyle olunca daha ucuza işçi çalıştırma olanağı doğmaktadır.

Özel hastanelerde hemen hemen hemşire maaşları 2021 yılı itibariyle 2500 ile 3000 TL içinde değişmektedir. Lakin görev yapılan süre ve hastane maaş farkı yaratsa da hemen hemen maaşlar şu biçimdedir.

Özel hastanede yeni başlayan hemşire maaşları 2500 TL iken, 2 yıllık hemşire 3500 TL, 4 yıllık hemşire 4000 TL ve 4 yıldan fazla görev yapan hemşireler ise özel hastanelerde 4500 TL civarında bir maaş almaktadır.

Devlet Hastanesinde Hemşire Maaşı 

Devlet hastanesinde hemşire maaşları özel hastanelere oranla daha fazla diyebiliriz.  Peki devlet hastanesinde hemşire maaşı ne kadar ?

Devlet hastanesinde yeni başlayan bir hemşire hemen hemen 4.450 TL almaktadır. 5 yıllık bir hemşire 4500 TL, 10 yıllık bir hemşire 4750 TL maaş almaktadır. Tabi bu maaşları döner sermaye gelirleri dahil değildir. Hali hazırda ise kamu da çalışan hemşireler içinde lise mezunu da bulunmaktadır. Bizim bu verdiğimiz sayılar lisans hemşire maaşları olduğunu hatırlatalım.

Yeni Başlayan Hemşire Maaşları

Yeni başlayan hemşire maaşları 2021 senesinde ise şöyle. Devlet hastanesinde yeni başlayan hemşire aylıkları 4500 TL civarında iken özel hastanelerde ise bu miktar 2500 TL’dir.

Bu maaşların döner sermaye, evlilik durumu ve çocuk sayısında göre değiştiğini de söylemek olabilecekdür.

Bu paylaşımımızda anlatacaklarımız bu kadar. Aklınıza takılan soruları yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu