Başvurular

Helal Akreditasyon Kurumu 3 Memur ve Kamu Personel Alımı 2022

Helal Akreditasyon Kurumu 3 Memur ve Kamu Personel Alımı 2022, iş başvuruları bölümünde Helal Akreditasyon Kurumu 3 Memur ve Kamu Personel Alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. Helal Akreditasyon Kurumu 3 Memur ve Kamu Personel Alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Helal Akreditasyon Kurumu 3 Memur ve Kamu Personel Alımı

Helal Akreditasyon Kurumu Memur ve Kamu Personel Alımı

Resmi Gazete 29 Aralık 2021 açıklamasunda kuruma 3 kadroda alım yapılacağı ilan edildi. Helal Kurumunda nasıl memur olunur şartları paylaşıldı. Merkez Ankara adresine alım yapılacak.

Memur Alımı Başvuru Şartları

01/01/2022 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1987 ve bu tarihten sonra doğmuş olanlar).

ÖSYM aracılığıyla 2020 ve 2021 senelerinda yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında, Tablo 1’de gösterilen puan türleri başlığı altında tespit edilen puan çeşitlerinden minimum 70 (yetmiş) puan almış olmak.

Başvuru tarihinin son günü saygınlığıyla 5 (beş) yıl içinde ÖSYM aracılığıyla yapılan İngilizce, Fransızca ve Arapça dillerinin birinden YDS/e-YDS’den minimum (C) düzeyinde puana yahut başvuru tarihinin son günü saygınlığıyla iki yıl içinde alınan dil yeterliliği yönünden ÖSYM aracılığıyla YDS denkliği kabul gören ve ülkeler arası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak.

En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, Tablo 1’de gösterilen veteriner ve ilahiyat öğrenim dalından veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi yahut yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak (Belirtilen bölümler dışındaki bölümlerden yahut yurtdışındaki üniversitelerin denk bölümlerinden mezun olup başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirilmeye alınabilmesi için e-Devlet başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” aşaması altında bulunan “Denklik Gösterir Belge” alanına alakalı dokümanı mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.).

Askerlik çağına gelmiş erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Şekli

Adaylar başvurularını 10 Ocak (10:00) ile 11 Şubat 2022 (23:59) tarihleri içinde e-Devlet üzerinde Helal Akreditasyon Kurumu – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde gösterilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını tercih ederek gerçekleştireceklerdir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu