Sağlık

HCG Diyeti 3 Aşamada İğne ile Zayıflama Tekniği

HCG Diyeti 3 Aşamada İğne ile Zayıflama Tekniği, sağlık bölümümüzde HCG Diyeti 3 Aşamada İğne ile Zayıflama Tekniği ile alakalı bilgi aktaracağız.. HCG Diyeti 3 Aşamada İğne ile Zayıflama Tekniği ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

HCG Diyeti 3 Aşamada İğne ile Zayıflama Tekniği

HCG diyeti, kilo vermek isteyen vatandaşların açlık hissi yetaptan kilo kaybına uğramasını vaat eden bir programdır.

HCG, aslında gebelik döneminin ilk aylarında vücutta gözlemlenen bir hormondur. Hatta evde yapılan hamilelik testlerinde, gösterge olarak da kullanılır. Yani, gebe olup olmadığınız vücudunuzda bulunan bu hormon aracılığıyla belli oluyor.  Doktorlar, bu hormonun kilo kaybı amacı ile de kullanılabileceğini belirtmeye başlayarak, HCG diyeti kavramının yaşamımıza girmesini sağlamıştır.

HCG, hamilelik sırasında üretilen ve vücudun hamile olduğunu söyleyen protein bazlı bir hormondur. HCG, embriyo ve fetüsün gelişmesi için gerekli olan progesteron ve östrojen gibi temel hormonların üretimini sürdürmeye yardımcı olmaktadır. Hamileliğin ilk üç ayından sonra kandaki HCG düzeyleri azalır.

Günümüzde birden fazla farklı kilo verme metotları ortaya çıkmıştır. Bu diyet metotlarınin her birinin içeriği farklıdır. Kilo sorunu yaşayan insanlar, kendilerine en uygun kilo kaybetme yöntemini araştırmaktadır. Lakin, her birey bi hayli hızlı bir sonuç elde etmek istemektedir. Hızlı ve gözle görülür bir sonuç elde edemeyen bireyler, genelde pes etmektedir.

HCG diyeti, bi hayli düşük kalorili besinler ile uygulanan bir diyet programıdır. Bu diyet programını, diğer kilo verme metotlarınden ayıran fark ise HCG hormonunun uygulanması olmaktadır. Bu hormon, doktorlar aracılığıyla yazılan reçeteler ile eczanelerden alınabileceği gibi web sitelerinden, perakende satış yapan mağazalardan edinilebilmektedir. HCG diyeti, iki ana adımdan buluşmaktedir.

İlk başta bi hayli khadise gibi gözükse de 500 kalori bi hayli düşük bir beslenmedir. Zira daha açıklayıcı olabilmesi amacı ile, normal bir insanın günlük alması gereken kalori hemen hemen 2000 olmaktadır. 1500 kalori düzeysinin altına düşen beslenme, metabolizmanın işlevini tam anlamıyla yerine getiremeyeceği manasına gelmektedir. Lakin tam bu esnada HCG hormonu devreye girer.

Daha önce de dile getirdiğimiz gibi bi hayli düşük bir kalori alımı ve hormon enjektesi ile gerçekleştirilen bir yöntem olan HCG diyeti, 3 başlık altında uygulama aşamaları gerektirmektedir. Bu uygulama aşamaları aşağıda açıklanmıştır.

HCG diyetinin ilk aşaması yükleme olmaktadır. HCG hormonu almaya başlanır ve hormon alındıktan sonra ilk 2 gün bi hayli yüksek porsiyonlarda bol kalorili yiyecekler tüketilir. Bu iki gün süren aşamanın sonrasında HCG diyeti uygulayan bireyler, ikinci aşamaya geçer.

Yükleme aşamasında uygulanabilecek bir günlük besin programı, siz değerli okurlarımıza fikir verebilmesi amacı ile aşağıda bulunmaktadır.

İlk aşamayı bitiren bireyler, HCG hormonu almaya devam eder. HCG hormonu alırken diyet programları ilk aşamaya göre bi hayli farklıdır. Kilo verme aşamasına gelen insanlar, 3 ila 6 haftalık bir diyet programına geçiş yapar ve bu diyet programı günlük 500 kalori ile sınırlı olmaktadır.

Günlük 500 kalori alımı gerektiren kilo kaybetme aşamasında uygulayabileceğiniz bir günlük örnek diyet listesi aşağıda verilmiştir. Bu listeye göz atarak daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

3 ila 6 hafta arası süren bu diyetin sonrasında, HCG diyeti uygulayan bireyler, hormon almayı bırakır. Vücuda birden bire bi hayli hızlı yiyecek yüklemesi yerine getirilmemesi yönünden, yiyecek alımı az az arttırılmaktadır. Diyetlerindeki kaloriyi fazla olmayacak biçimde arttıran bireyler, HCG hormonunu bıraktıktan sonra 3 hafta süre ile nişasta ve şeker alımından uzak durmalıdır.

Bakım aşamasında alınan kaloride artış gözlemlenmektedir. Bu artış için misal olarak bir diyet listesi örneği aşağıda verilmiştir. Bu bir günlük diyet listesinden yola çıkarak kendinize en uygun programı oluşturmanız olabilecekdür.

HCG diyeti yaparken, bireylerin çok sınırlı bir kalori alım hakkı olduğunu unutmamaları büyük bir önem arz etmektedir. Zira sırf bir besin sağlıklı diye fazla tüketmek, siz değerli okurlarımıza kilo kaybı yönünden bir fayda sağlamayacaktır.

Kendiniz oluşturduğunuz veya bir diyetisyen uzmandan yardım aldığınız diyet listenize sadık kalmanız bi hayli mühimdir. Aşağıda HCG diyeti yaparken belirli miktarlarda tüketebileceğiniz besin grupları bulunmaktadır.

HCG diyeti, bi hayli sıkıdır. Zira bi hayli hızlı bir biçimde kilo vermeyi sağlayabilmek adına günlük olarak tükettiğimiz birden fazla üründen uzak durmanız şarttır. Bazı ürün gruplarından kaçınmamanız durumunda, yaptığınız diyetten tam anlamı ile verim almanız pek de olabilecek değildir.

Diyet listenize asla eklememeniz gereken besinler aşağıda liste halinde verilmiştir. Yapacağınız HCG diyeti esnasında veya sonrasında, hatta diyet yapmıyorsanız bile sağlığınızı korumak için aşağıda bulunan bazı besinlerden uzak durmanız bi hayli büyük bir önem arz etmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu