Başvurular

Hazır Ofis Fiyatları Ne Kadar ? Hazır Ofis Nedir ?

Hazır Ofis Fiyatları Ne Kadar ? Hazır Ofis Nedir ?, başvurular bölümümüzde Hazır Ofis Fiyatları Ne Kadar ? Hazır Ofis Nedir ? ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Hazır Ofis Fiyatları Ne Kadar ? Hazır Ofis Nedir ? ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Hazır Ofis Fiyatları Ne Kadar ? Hazır Ofis Nedir ?

Hazır ofis fiyat aralıkları yeni iş kuracak yahut işini daha da fazla büyütmek isteyen bireylerin merak ettiği konuların başında geliyor. Lakin ofis kiralama işi bi hayli maliyetli olabiliyor. Çünkü ofis kurarken emlakçı komisyonu, teknik alt yapı hazırlığı ve emlak depozitosu gibi kalemler bu maliyetleri arttırmaktadır. Bu maliyetler insanları hazır ofis kiralamaya yönlendirmektedir.

Hazır Ofis Fiyatları Ne Kadar ? Hazır Ofis Nedir ?

Hazır ofis kurma gibi bir planınız yoksa emlakçı komisyonu, dekorasyon işleri (halı, masa, sandalye vs.), dükkanın boya badanası, ip telefonu ve  lcd tv’si, kira, telefon, internet, elektrik, su, sekreter maaşı-yol parası-yemeği, temizlik, aidat gibi giderleri ödemeye hazır olmalısınız.

Lakin hazır ofis fiyat aralıkları ile ilgili biraz bilgi sahibi iseniz bu maliyetlerin büyük bir bölümünden daha cüzi bir ücrete kurtulduğunuzu göreceksiniz. Hazır ofislerde yukarı da saydığımız kalemlerin tamamı siz değerli okurlarımıza hazır olarak sunulmaktadır. Misal verilecek olursa sekreter hizmeti ortaktır ve maaşı bütün kiracılar aracılığıyla ortak ödenilmektedir. Buda sekreter maliyetini ciddi miktarda azaltmaktadır. Tabi mutfak, tuvalet gibi yerlerin ortak kullanım alanları olması dezavantaj sayılabilir.

Hazır ofis fiyat aralıkları konusunu araştırdığımız da bazı kavramların birbirine çok fazla karıştırıldığını gördük. Hazır ofis, Sanal ofis ve Paylaşımlı ofis birbirinden tamamen farklı kavramlar olmasına rağmen fazla fazla karıştırılmaktadır. İsterseniz şimdi gelin bu ofisler ile ilgili detaylı bilgi alalım ve hemen hemen maliyetleri ile ilgili bilgi sahibi olalım. Dilerseniz şimdi hazır ofis nedir birlikte bakalım.

Hazır Ofis Nedir ?

Yeni bir iş kuracaksanız ofis olmazsa olmazlardan. Bir ofis kiralamanın ve ofisi ihtiyaçlar ışığında dizayn etmek epey masraflı olmaktadır. Bu durumlarda hazır ofisler imdadınıza yetişmektedir. Tabi yalnızca yeni iş kuracaklara değil yaptığı işi büyütecek yada küçültecek bireyler içinde farklı çözümler sağlamaktadır.

Hazır ofisler 20 metrekareden başlayıp 200 metrekarelere kadar çıkmaktadır. Eğer şuan ki ofisiniz büyükse ve maliyetleri yüksek ise bu durumda ofisinizi küçültmek isteyebilirsiniz. İşleriniz büyüdüyse bu durumda da ofisinizi maliyeti en aşağıda tutarak büyütmek isteyebilirsiniz. Bu durumlar için hazır ofisler biçilmiş kaftan.

Hazır ofis İş merkezlerinde ve plazalar da bölümlenmiş alanların şirket yahut firmalara kiralandığı ve kiralanan alanın kiralayana fiziksel olarak ait olduğu ofislerdir. Bu hazır ofislerin genel mantığı şu biçimdedir. Bir yatırımcı bir iş merkezinin yada plazanın bir katının tamamını kiralar. Kiralanan bu kat 10-15-20-25 metrekarelere bölünerek ufak ofisler haline getiriliyor ve firmalara kiralanıyor.

Bu ofislerde bir ofiste bulunması gereken her şey bulunmaktadır. Siz yalnızca bilgisayarınızı alıp geliyorsunuz. Bu odalar kaç kişilik ise o kadar masa ve sandalye konuyor. Ofiste dolap, masa ve sandalye hazır olarak bulunmaktadır. Bu yerleşim alanlarında tuvaletler, toplantı salonları ve mutfak ortak kullanım alanlarıdır. Sizlere ayın bir yada 2 günü toplantı salonunu kullanma yetkisi verilmektedir.

Hazır ofislerde elektrik, su, doğalgaz, internet faturası gibi dertleriniz bulunmamaktadır. Bu maliyetler ödediğiniz kiraveyahildir. Lakin telefon faturanız size ait olduğunu hatırlatalım. Ofis sahipleri kendinize ait olan hizmet telefon numaralarını kendi hizmet numaralarına yönlendirmenizi isteyerek sizden hizmet bedeli almaktadır. Mutfak tüm gün açık olup çay ve kahve hizmetleri de bu fiyata dahildir. Ayrıca sekreterlerin misafirlerinizi ücretsiz yönlendirme hizmeti de bulunmaktadır. Temizlik işleri yine bu fiyatlara dahildir.

Hazır ofislerin sunmuş olduğu bir diğer hizmet ise kargo işlemleridir. Gelen ve gidecek kargolarınızla sekreterlik ücretsiz olarak ilgilenmektedir. Lakin sizden ilk girişte bir kira bedeli peşin ve bir kira bedeli de depozito alındığını da notlarımız arasına ekleyelim. Depozitonuzu almak için çıkış yapmadan minimum bir ay önce haber vermeniz gerekmektedir.

Hazır Ofis Fiyatları Ne Kadar ?

Hazır ofislerin en yaygın olduğu iller İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerdir. Büyükşehirlerde git gide artan maliyetler iş kurmak isteyenleri hazır ofis kiralama işine yönlendirmektedir. Bu illerde hazır ofis fiyat aralıkları hemen hemen olarak şöyledir.

İstanbul hazır ofis cenneti diyebiliriz. İstanbul da yüksek maliyetler hazır ofislerin yaygınlaşmasına neden olmuştur. Hazır ofis İstanbul için vazgeçilmez iş mekanları haline gelmiştir.

Hazır ofislerin en yaygın olduğu ilçeler ise şöyle: Levent, Kadıköy, Beylikdüzü, Mecidiyeköy, Şişli ,Maslak, Fatih, Florya, Bahçeşehir, Yeşilköy, Başakşehir, Merter, Beyoğlu, Beşiktaş,  Arnavutköy, Bayrampaşa, Balat ve Yeşilköy.

Hazır ofisler Anadolu yakasında ve Avrupa yakasında çok fazla bulunmaktadır. Bu ofislerin fiyat aralıkları verilen hizmetlere, ofisin metrekaresine ve ofisin olduğu konuma göre değişmektedir. Hazır ofis Anadolu yakası bölümünde bi hayli rağbet görmektedir.

Misal verilecek olursa Leventte 10 m2 bir hazır ofis 1200 TL iken şişli de 25 metrekare bir hazır ofis 2750 TL’ye ulaşabilmektedir. Yine kartal da 30 metrekare hazır ofis fiyatı 1000 TL iken Sfakattepe de 17 metrekare bir hazır ofis 1700 TL’ye bulunabilmektedir. Yaptığımız araştırma da İstanbul da hazır ofis fiyat aralıklarının 1000 TL ile 3000 TL içinde değiştiğini tespit ettik.

Aynı biçimde İzmir sanal ofis fiyat aralıkları da benzer durumdadır. İzmir hazır ofis cennetinin ikinci diyebiliriz. Hazır ofis İzmir de bi hayli revaçta.  Şimdi de sanal ofis nedir sanal ofis İzmir fiyat aralıklarına göz atalım.

Sanal Ofis Nedir ?

Sanal ofis nedir ? Sanal ofis fiyat aralıkları ne kadar ? Sorularına geçmeden önce sanal ofis nedir anlatmak istiyoruz. Sanal ofis özellikle iş yaşamına yeni başlamış bir girişimcinin en iyi lokasyon da bir iş yeri sahibi olması olabilecek olmayabiliyor. Lakin sabit bir iş yeri adresine sahip olmak hem güven yaratacaktır hem de işlerinizin resmiyet kazanmasını yarayacaktır. Bu durumda sanal ofis kiralamak en uygun seçeneklerden biri haline gelmektedir.

En kaliteli sanal ofis sahibi olmak her girişimci için mühimdir. Çünkü gerçek bir ofis kuramayan bir girişimci telefon aramalarına yanıt verecek bir sekreter, vergi açılışını yapmak için sabit bir iş yeri adresi, kargoların geleceği bir sabit adrese ihtiyacı mevcuttur.

Bir iş yeri adresi olmayan şirketin güvenilirliği mutlaka sorgulanacaktır. Buda müşterilerinizde olumsuz bir izlenim yaratacaktır. Peki sanal ofislerin avantajları nelerdir ?

  • Sanal ofisler aracılığıyla vergi açılışı yapmak için gerekli olan sabit iş yeri adresi derdinden kurtulursunuz. Bunun yanında vergi açılışınızı uygulayabilirsiniz.
  • İş yerinize gelen telefonlara yanıt verecek bir sekreter hizmetine kavuşursunuz. Bunun yanında kurumsal kimliğiniz daha da önem kazanacaktır. Dilerseniz de gelen aramalar cep telefonunuza aktarılmaktadır.
  • Kargolarınızın geleceği sabit bir iş yeri adresine kavuşacaksınız. Bu adrese gelen kargolar sanal ofis sahipleri aracılığıyla adresinize yollanmaktadır.
  • Ay içinde bir yada iki kez toplantı yapacak bir alana kavuşursunuz. Çünkü sanal ofislerin belirli zamanlarda kısıtlı olarak kullanacağınız fiziki bir toplantı odası bulunmaktadır.
  • Sizi fiziksel ofislerin bütün masraflarından kurtarırlar. Bunlar elektrik, su, doğalgaz, dekorasyon hizmetleri gibi masraflardır.
Sanal Ofis Fiyatları

Sanal ofis İstanbul gibi büyükşehirlerde değil hemen hemen bütün illerde yoğun olarak kullanılmaktadır. Bunun nedeninin fiziki ofisin getirdiği maliyetler olduğunu söylemiştik. Peki sanal ofis fiyat aralıkları ne kadar ?

Sanal ofis fiyat aralıklarının hazır ofis fiyat aralıklarına oranla kat kat daha uygun olduğunu söylemek olabilecek. Bunun nedeni hazır ofisteki gibi fiziki bir ortamı işgal etmemenizdir. Buda maliyetleri minimuma indirmektedir.

İstanbul’da sanal ofis fiyat aralıkları hemen hemen aylık 90 TL ile  150 TL içinde değişmektedir. Ankara Çankaya gibi merkezi ilçelerde ise bu fiyat 100 TL civarındadır.  Tabi bu fiyat aralıkların büyükşehirler için geçerli olduğunu bilinmekte. Büyükşehir olmayan illerde bu fiyatlar 50 TL ile 75 TL içinde değişmektedir.

Paylaşımlı Ofis Nedir ?

Paylaşımlı ofisler ise bütçe olarak en uygun ofislerdir. Çünkü bu ofislerde maliyet bi hayli düşüktür.  Bu ofislerde bir kafe havası hakimdir. Ortak bir masa etrafında çalışılır. Mutfak, banyo ve çalışma odaları ortak kullanım alanlarıdır. Bu alanlarda sürekli olarak çay kahve gibi hizmetler bulunmaktadır.

Paylaşımlı ofis fiyat aralıkları sanal ofise göre daha uygundur. Paylaşımlı ofislerde bu fiyat 60 TL’lere kadar düşmektedir.

Bu paylaşımımızda sizleri hazır ofis fiyat aralıkları hususunda bilgilendirmeye çalıştık. Hazır ofis fiyat aralıkları çok değişik etkenlerle ilişkilidir. Bunlar adres, metrekare ve alınan hizmetlerdir. Verilen hizmet arttıkça hazır ofis fiyat aralıkları da artmaktadır.

Sizlerde kıymetli duygu ve düşüncelerinizi yorum bölümünden bizlerle mutlaka paylaşın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu