Başvurular

Havalimanında Unutulan Eşyalar Nelerdir Nerede Satılır?

Havalimanında Unutulan Eşyalar Nelerdir Nerede Satılır?, kamu ve özel başvuru bölümümüzde Havalimanında Unutulan Eşyalar Nelerdir Nerede Satılır? nasıl yapılır bilgi verelim istedik. Havalimanında Unutulan Eşyalar Nelerdir Nerede Satılır? ile alakalı bilgiler yazımızın içinde.. 

Havalimanında Unutulan Eşyalar Nelerdir Nerede Satılır?

Havalimanında Unutulan Eşyalar

Bilindiği üzere her yolculukta insanlar havalimanlarında birden çok eşya unutabiliyor.Bu eşyalar içinde  bilgisayardan, gözlüğe, ayakkabıdan ve parfüme kadar bir çok eşya unutulabiliyor yada faturaları bulunmayan mallar gümrükte kalabiliyor.Bu eşyalar ardından ne oluyor?  Nerelerde satılıyor? Havaalanlarında en fazla bulunan eşyalar nelerdir? Birlikte gözlemleyelim. Avrupa havalimanları yolcu sayısı olarak 23,4 milyonu aşan yolcuları ile 1. sırada olan ve Cumhuriyet tarihimizin en önemli yatırımlarından olan İstanbul Havalimanı’nda unutulan eşyalar ihale yolu ile satılıyor. Eşyaların büyük bir bölümü sıfır gibi tertemiz oluyor. Eşyalar uzun bir süre sahiplerine ulaşamazsa havalimanı yönetimi aracılığıyla açılan ihalae ile satışa sunuluyor.

Havalimanında unutulan eşyalar neler ve nerede satılıyor?

THY’nin Bagaj Hizmetleri Yönetim Müdürlüğü kayıp eşya deposunda 1 yıl bekletilen eşyalar ardından açılan ihalede açık arttırma ile satılmaktadır. Kayıp eşyalar içinde telefon, tablet, kulaklık, fotoğraf makinelerive başka birden çok değişik ürünün olduğu  3 bine yakın elektronik parça olduğu bildirildi. Valizde taşınabilir her şey unutulmuş olabiliyor. Kablo ve diğer eşyalarla ürün sayısı 4 bin 500’ü bulmuştur. Bavul yada valizlerden çıkarılan eşyaların, ikinci el olarak Avcılar’daki mağazalarda satıldığı, burada akla gelebilecek her türlü ürünün olduğu bildirildi. Çanta, Bilgisayar
Müzik çalar, Gözlük, Ayakkabı, Fotoğraf makinesi, Oyuncaklar ve daha birden çok ürün satışa çıkarılıyor. Yaz aylarında kullanılan güneş gözlükleri en fazla unutulan eşyaların başında yer alıyor. Havalimanı’nda Unutulan Eşyalar dinlenme yada yemek molası sonrasında masaya bırakılan gözlüğü uçağa yetişme telaşesiyle olduğu yerde bırakabilinmekte. Böylelikle bulunan ve sahiplerine tekrar ulaşamayan gözlükler  havalimanı aracılığıyla açılan ihalaeyi kazanan dükkan sahibi aracılığıyla piyasa değerinin çok altına alınıp satılabiliyor.

İstanbul Havalimanı’nda Kayıp ve Bulunan Eşya Ofisini nasıl bulabilirim? diyorsanız, geniş bir şekilde bilgi için kayıp, hasarlı, eksik ve geç teslim edilen bagaj sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Konuyla alakalı soru ve görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı Facebook ve instagram hesaplarımızdan takip ederek güncel bir şekilde paylaşımı yaptığımız personel, memur, işçi alımlarını takip edebilirsiniz ve bunun bunun yanında kamu ve özel sektördeki firmalara nasıl iş başvurusunda bulunulacağınızı da detayları ile öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu