Bilgi Arşivi

Hatay Eğitim Ve Araştırma Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel 2022 

Hatay Eğitim Ve Araştırma Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel , iş başvuruları kategorimizde Hatay Eğitim Ve Araştırma Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel  başvuru ile ilgili bilgi aktaracağız. Hatay Eğitim Ve Araştırma Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel  ile merak edilen tüm ayrıntılar makalemizde..

Hatay Eğitim Ve Araştırma Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel 

Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi iş ilanları, iş başvurusu ve işçi alımı haberleri makalemizde.

İlk binası 1936 senesinde hizmete giren hastane tam 65 yıl sonra 250 yataklı yeni binasına taşınmıştır. 2001 senesinde yeni binasına geçen kurum, 2013 senesinde yetersiz kalmaya başlamış ve yeni binasının temelleri atılmıştır.

3 yıllık bir inşa zamanının sonrasında Aralık 2016’da yeni binasında hasta kabulüne başlamıştır. Yeni binasının sonrasında 150 yataklı eski devlet hastanesi ek hizmet binası olarak hizmete sürdürmektedir.

Ek binaları ve ana hastane ile toplamda 1130 yatak kapasitesine sahip kurum, bunun yanı sıra 172 poliklinik, 27 ameliyat odası ve 179 yoğun bakım ünitesi ile her türlü ihtiyaca anında yanıt verebilecek, tam donanımlı bir devlet hastanesi olarak hizmet vermeye sürdürmektedir.

Hatay Eğitim Ve Araştırma Hastanesi İş İlanları ve İş BaşvurusuHatay Eğitim Ve Araştırma Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu

 

Hatay Eğitim Ve Araştırma Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kurum çoğu eğitim araştırma hastanesinden farklı olarak üniversite hastanesi değil bir kamu kuruluşu olduğundan personel ve işçi alımlarında devlet kanalları kullanılmaktadır.

Hastane ihtiyaçları ışığında anlaşmali yahut kadrolu olarak işçi alımı gerçekleştirebilmekte olup anlaşmali personelin ardındandan kadroda yer bulma şansı bulunmaktadır.

Sözleşmeli personel ve işçi alımları T.C. Anayasası’nın 657 Sayılı Kanunu’nun 4/b maddesine göre yapılmaktadır.

27/06/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 23’üncü madde kapsamı içinde sürekli olarak işçi kadrosuna geçiş talebine ilişkin başvurular ise kuruma yazılı dilekçe yolu ile yapılmaktadır.

Dilekçe verilmeden önce alakalı maddede bulunan gerekliliklerin de yerine getirilmesi gerekmektedir. Kurumun tüm iş ilanları için ilan.gov.tr, resmî gazete yahut İŞKUR takip edilebilir.

Alımlar belirli bir zamanda yapılmamakta olup personel ve işçi alımları toplu olarak yaşandığından alım dönemlerinin kaçırılmaması gerekmektedir.

Hatay Eğitim Ve Araştırma Hastanesi İş İlanları

Kurum adı altında alım yapılacak bazı pozisyonlar için adaylardan KPSS puanı istenmektedir. Hemşirelik vb. pozisyonlarda anlaşmali yahut kadrolu başvuru fark etmeksizin istenen puan türünden bir sınav sonucuna sahip olmanız gerekmektedir. İstenen puan türünü ve barajını yayımlanan ilanlar aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

Bu bağlamda bir devlet hastanesinde memur, hemşire vb. pozisyonlarda çalışma hedefi bulunan adayların KPSS’ye girerek güncel olarak bir sıralamaya sahip olması gerekmektedir. Puanı olmayan adaylar alım dönemlerini kaçırabilir.

Daha detaylı bilgi ve açıklamalar kısmı için hastanenin resmi sayfasına bu link üzerinden varabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu