Başvurular

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Erzak Yardımı)

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Erzak Yardımı), başvurular bölümümüzde Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Erzak Yardımı) ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Erzak Yardımı) ile alakalı ayrıntıları makalemizde bulacaksınız.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Erzak Yardımı)

?

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Yardım talebinde bulunan ihtiyaç sahiplerinin eksiklerini giderme hususunda  farklı projelerle çalışmalarına devam eden Hatay Büyükşehir Belediyesi yardımları özellikle Ramazan aylarında hız kazansa da sene boyunca birden fazla haneye çare olmaktadır.

Sizler için Hatay Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sürecine dair tüm araştırma konusu olanları detaylandırıyor ve düşüncenizdeki tüm soru işaretlerini gidermeye faydalı oluyoruz.

Hatay Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Farklı projelerle birlikte halka yardım eli uzatan Hatay Belediyesi sosyal yardımları bireylerin gereksinimlerine göre farklı yardım formlarında verilebilmektedir. Yapılan yardım kategorilerinin en yaygın ve en işlevsellerinden birisi olan Halk Kart, alışveriş sırasında nakit yerine geçerek yardıma muhtaç olanların kendi gereksinimlerini karşılayabileceği alışverişler yapmalarını sağlamaktadır. Ev ekonomisine katkı sağlayabilmek ve hanelerin geçimini sağlamasına yardımcı olmak için içerisine para yüklenen bu kartlar ile vatandaşlar anlaşmalı marketler hem istediği ürünleri alabilmekte hem de %5’e varan indirimlerden yararlanabilmektedir. Hatay Büyükşehir Belediyesi yardımları içinde bulunan Halk Kart ile çok fazla karşı karşıya geldiğımız A101, Migros, ŞOK ve BİM gibi market zincirlerinden alışveriş yapılabilmekte, tüm temel gıda malzemeleri böylece istenen ölçüde alınabilmektedir.

Hatay Belediyesi yardımları içinde sayılan bir diğer kategori de engelli vatandaşlara yapılan yardımlardır.  Engelli vatandaşlara ihtiyaç halinde tekerlekli sandalye, akülü sandalye, havalı yatak, hasta bezi vb. medikal ürünlerle yardım yapılabilmekte, medikal malzeme desteğinin bunun yanında %40 engelli vatandaşların toplu taşıma hizmetinden ücretsiz yararlanmaları da sağlanmaktadır.

Kimse Yoksa Biz Varız adını verdiği projesiyle evde bakım hizmet ekibini devreye sokan ve yardıma muhtaç yaşlı vatandaşların ev içi gereksinimlerini karşılayan Belediye, böylece sağlığa yahut kişisel bakıma ilişkin hizmetlerini de sosyal yardımlara dahil etmektedir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi yardımları içinde bulunan bir diğer proje ise askıda fatura uygulaması olmakta, salgın sonrası hayata geçirilen ve süregelmekte olan bu projeyle abonelik kaydı olup su faturasını ödeyemeyecek durumda olanların askıya fatura bırakan gönüllüler aracılığıyla faturalarının karşılanmasını sağlamaktadır.

Hatay Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Kişilerin alacak olduğu yardımın kategorisine bağlı olarak farklı nedenlerle yardıma başvurması olabilecek olmakta, örneğin yoksulluk sebebiyle Halk Kart başvurusu yapacak olanların hanesindeki her vatandaş için aylık gelirinin asgari ücretin üçte birindminimum olması ve geçimini sağlayamadığını muhtarlıktan alınan onay belgesiyle ispatlaması gerekir. Engelli yardımları içinse hastanelerin alakalı birimlerinden rapor almak minimum %40 oranında engelli olduğunu ispatlamak gerekir.

Kimse Yoksa Biz Varız projesine dahil olmak için ev temizliğini yahut kişisel bakımını yapacak kimsesi olmayan yaşlıların başvuruları kabul edilmekte, projeye 60 yaş üstü başvurabilirken, ücretsiz toplu taşıma projesinden yararlanmak içinse 65 yaş üstü olmak gerekmektedir.

Hatay Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Farklı yollar söz konusu olmakla birlikte, Hatay Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için birden fazla vatandaş goğrudan Cumhuriyet Mahallesi’nde konumlanan Belediye binasına gitmekte, burada yetkililerle görüşerek ve form doldurarak başvuru yapabilmektedir. Taleplerini mail yoluyla yazarak iletmek ve doldurmak üzere başvuru formu talebinde bulunmak isteyenlerse iletisim@hatay.bel.tr şeklindeki adrese iletilerini gönderebilmektedir.

Sanal asistan aracılığıyla yetkililere ulaşmak ve gereksinimlerini iletmek isteyenler için https://ebelediye.hatay.bel.tr/ adresine tıklamak ve burada bulunan canlı destek hattına yazmak bir diğer seçenek olmakta, özellikle Halk Kart başvurularının yoğun olması sebebiyle web sitesinden ulaşım sağlamak çok daha avantajlı olmaktadır.  İlgili telefon numaralarını tuşlayanlar yahut WhatsApp hattına mesaj gönderenler de bi hayli hızlıca Hatay Belediyesi yardım başvurusu sürecine dahil olabilmektedir.

Askıda fatura uygulamasına girmek ve fatura ödemek veya ödenmesini sağlamak maksadıylase http://www.hatsu.gov.tr/ adresine girilmesi gerekmektedir. Bu link ile askıdan almak yahut askıya bırakmak istediğiniz faturanın tutarını girmeniz ve sisteme kayıtlı su faturalarının ödenmesini sağlamanız yahut yardımcı olmanız sağlanmaktadır.

Hatay Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Yerinde yapılan Hatay Belediyesi yardım başvurusu işlemleri için yahut online sistemlerden TC kimlik numarası ile şifrenizi girerek yapacak olduğunuz başvurular için öncesinde sizden bir form doldurmanız istenir. Formda hangi yardım türüne ihtiyaç duyduğunuzu, nedenlerinizi yahut gelir durumunuzu sorgulamak adına farklı sorulara yer verilmekte, bunların güncel bilgilerle ve dürüstlükle doldurulmasının öneminin altı çizilmektedir. Yoksulluk veya engellilik durumunu inceleyecek olan kurul yetkilileri önce bu forma göre hareket etmekte, formdaki bilgilerin adresinizde yapılan incelemelerle örtüşmesi gerekmektedir.

Hatay Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Farklı zamanlarda karşı karşıya geldikları yoğunluk sebebiyle her zaman telefon hatlarına yanıt veremediklerini söyleyen yetkililer, özellikle yardım sonrasında başvuru sahiplerine ulaşacağının ve hatların meşgul edilmemesi gerektiğinin altını çizmektedir. Yine de farklı nedenlerden dolayı Hatay Belediyesi yardım başvuru sorgulama için ALO 183 no’lu hattı aramanın olabilecek olduğunu eklemekte yarar mevcuttur.

Hatay Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Yapılacak olan yardımın kategorisine göre farklı telefon numaralarından yetkililere ulaşmanız olabilecek olurken, Hatay Büyükşehir Belediyesi yardım hattı olarak 0 326 214 91 90 şeklindeki santral numarasını tuşlamanız yeterli olmaktadır. Ek olarak Hatay Halk Kart başvurusu için 444 12 06 numaralı telefonu aramanız sağlanmaktadır. Belediyenin Halkla İlişkiler birimiyle iletişime geçerek istekte bulunmak için 444 12 06  numaralı hattı aramanız, goğrudan yardım çağrısında bulunmak için genel destek hattı olan 153’ü tuşlamanız yahut aramak yerine mesaj yazmayı tercih ediyorsanız 0535 108 35 10 şeklindeki numaradan Whatsapp hattına yazmanız gerekmektedir.

Antakya Belediyesi Gıda Yardım Kartı Başvurusu

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Antakya Belediyesi aracılığıyla verilen gıda yardım kartı başvurusu belediyenin resmi sitesinden yada bizzat belediye ile muhtarlıklara gidilerek yapılanmaktadır. Gıda yardım kartı başvurusu onaylanan bireylere verilen Halk Kart aylık tespit edilen limit kartınıza yüklenecektir.

Tek seferlik ve düzenli olarak verilen Halk Kart belediyenin incelemesi sonrası maddi durumunuza göre her ay olabileceği gibi tek seferlik olabilir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvurusu aşağıda verdiğim kanallar üzerinden yapılaqbilir.

Adres: Cumhuriyet Mh. Adnan Menderes Cd. No:4 Antakya/HATAY
Santral: 0 326 214 91 90
Halkla İlişkiler: 444 12 06 
Yardım Hattı 153
Whatsapp: 0535 108 35 10

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Tarafından verilen Sosyal Yardım Kartı A101, Migros, ŞOK ve BİM mağazalarında geçerlidir. Size verilen limitler içerisinde dilediğiniz gibi mutfak gereksinimlerinizı giderebilirsiniz.

Hatay Belediyesi Halk Kart ailenizde bulunan çocuk sayısına ve gelirinize bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Hatay Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapanlara sağlanan bir diğer yardım kalemi de gıda kolisi yahut sıcak yemek sevkiyatlarıdır. Pek çok aile maddi yardım dışında gıda kolisi de alarak masraflarını minimuma indirebilmekte, Büyükşehir Belediyesi birden fazla aileye minimum kriterle birlikte basit bir şekilde gıda kolisi dağıtmaktadır.

Hatay Belediyesi gıda yardımı için başvuru yapmak isteyenlerin ise özel olarak 444 12 06 numaralı hattı araması goğrudan koli alabilmesi için yeterli olmakta, fakat yaşanan yoğunluk sebebiyle yetkililer özellikle https://ebelediye.hatay.bel.tr/ adresinde ve sayfanın sağ altında bulunan chat botuna gıda yardımı istendiğini yazılmasını rica etmiştir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Maddi yardımlarını hem daha kolay ve pratik hem de daha gizli biçimde gerçekleştirmek için kart olarak yapan Hatay Belediyesi yetkilileri, bu bağlamda Halk Kart uygulamasını devreye sokmaktadır. Alışveriş çeki yerine geçerek nakit görevi gören Halk Kart’ın limitleri aylık olarak güncellenmekte, bu kartlara tek seferlik yahut her ay belirli günlerde nakit yüklemesi yapılabilmektedir.

Yüklenecek olan limit için kesinleştirilmiş bir alt yahut üst limit bulunmamakta, ailenin durumuna göre yüklenen nakit miktarı değişkenlik göstermekte ve bu miktarı belirlemede ailenin kaç çocuğu olduğu önemli bir etken olarak değerlendirilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu