Başvurular

Hatay Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları

Hatay Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları, başvurular bölümümüzde Hatay Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Hatay Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları

Hatay Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusunda bulunan ihtiyaç sahiplerinin gereksinimlerini giderme hususunda çalışmalarda bulunmaktadır. Bilhassa Koronavirüs salgını zamanında yardımlarını arttıran ve hız kazandıran Hatay Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı içinde de yaptığı yardımlarla çare olmaya çalışmıştır. Siz de Hatay Büyükşehir Belediyesi yardımları ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okumanızı öneririz.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardımları şunlardan oluşmaktadır:

  • Halk Kart
  • Gıda Yardımı
  • Engelli Yardımları
  • Medikal Malzeme Desteği
  • Evde Bakım Hizmetleri
  • Tablet Yardımı
  • Hatay Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Yardımı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Halk Kart

Hatay Büyükşehir Belediyesi yardımlarından biri ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılan Halk Karttır. Halk Kart, nakit yardımının yerine vatandaşların gereksinimi olan malzemeleri almalarını sağlayan bir karttır. Başvuru yapan vatandaşların ev ekonomisine katkı sağlamak maksadıyla dağıtılan kartlarla aylık içine para yüklenen kartlarla vatandaşlar alışveriş yapabileceklerdir. Hatay Büyükşehir Belediyesi yardımların olan Halk Kart ile ihtiyaç sahipleri anlaşmalı olunan marketlerden%4-5 indirim ile alışveriş yapabilecek. Başvuru yapıldıktan sonra Halk Kartlar belediye aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaktadır.

Hatay Büyükşehir Belediyesi yardımı olan Halk Kart ile A101, Migros, ŞOK ve BİM’den alışveiş yapılabilmektedir. Halk kart ile tüm temel gıda malzemeleri alınabilir.

Peki Halk Kart limiti ne kadardır? Halk Kart limiti aylık olarak belirlenmektedir. Tek seferlik yükleme yapılabileceği gibi aylık yüklemeler de yapılmaktadır. Halk Kart limiti aileden aileye değişkenlik gösterebilmektedir. Bu değişkenliğin en büyük nedenlerinden bir diğeride ailedeki çocuk sayısıdır.

Hatay Halk Kart Başvurusu nasıl yapılır? Hatay Halk Kart’a başvurmak için 444 12 06 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Ya da Hatay Büyükşehir Belediyesine bizzat giderek bilgi alarak da başvuru uygulayabilirsiniz. Hatay Büyükşehir Belediyesi İletişim Bilgileri:

Adres: Cumhuriyet Mh. Adnan Menderes Cd. No:4 Antakya/HATAY
Santral: 0 326 214 91 90
Halkla İlişkiler: 444 12 06 
Yardım Hattı 153
Whatsapp: 0535 108 35 10

Son zamanda Hatay Halk Kart başvurusunda çağrı merkezindeki yoğunluk meydana geldiği açıklamasunu yapan Hatay Büyükşehir Belediyesi başvuruların https://ebelediye.hatay.bel.tr/ adresindeki Chatbox Sanal Asistan aracılığıyla da yapılabileceği açıklamasunu yapmıştır.

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIMLARI İÇİN TIKLAYIN

Hatay Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Hatay Büyükşehir Belediyesi yardımlarından bir diğeride gıda yardımıdır. Bilhassa salgın zamanında ve Ramazan ayının gelmesiyle Hatay Büyükşehir Belediyesi başvuran ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı yapmaktadır. Hatay Büyükşehir Belediyesi yardımlarından olan gıda yardımına 444 12 06 numaralı çağrı merkezini arayarak başvuru uygulayabilirsiniz.

Lakin yakın günlerde Hatay Büyükşehir Belediyesi çağrı merkezinden yapılan başvuruların bir yoğunluğa yol açtığunu altını çizerek https://ebelediye.hatay.bel.tr/ adresinde sağ altta bulunan sanal asistan aracılığıyla da Hatay Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapılabildiğini belirtmiştir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Engelli Yardımları

Hatay Büyükşehir Belediyesi yardımları ihtiyaç sahibi engelli vatandaşları da kapsamaktadır. Engellilik durumunu hastanelerin alakalı bölümlerinden aldığı raporlarla, engelli kimlik kartı veya engelli sağlık kurulu raporuyla belgeleyen ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlar Hatay Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapabilirler.

Başvuru için 444 12 06 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.  Başvurudan sonra gerekli incelemeler yapılarak engel durumunuzu belgelemeniz istenebilir. Hatay Büyükşehir Belediyesi yardımlarında engelli vatandaşlar için ihtiyaç duymaları halinde tekerlekli sandalye, akülü sandalye, havalı yatak, hasta bezi gibi medikal malzemeler için yardım yapılmaktadır.

Medikal malzeme desteğinin bunun yanında %40 engelli vatandaşların toplu taşıma hizmetinden ücretsiz yararlanmaları da sağlanmaktadır.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Yardımları

Hatay Büyükşehir belediyesi yardımlarını ihtiyaç sahibi yaşlı vatandaşlar için de hazırlamaktadır. Hatay il sınırları içinde yaşayan ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü vatandaşlar için toplu taşıma hizmetini ücretsiz sağlamaktadır.

Hatay Büyükşehir Belediyesi başlattığı “Kimse Yoksa Biz Varız” projesiyle oluşturduğu “Evde Bakım Hizmeti Ekibi” ile ihtiyaç duyan yaşlı vatandaşlara yardım etmeyi amaçlamıştır.

Bu proje kapsamı içinde 60 yaş üstü engellilik durumu bulunan veya bakacak kimsesi olmayan yaşlılar için ev temizliği ve kişisel bakım gereksinimlerini gidermek amaçlanmıştır.

Hatay Büyükşehir Belediyesinin bu hizmetlerinden yararlanmak için 444 12 06 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Tablet Yardımı Başvurusu

Koronavirüs salgınıyla birlikte Milli Eğitimde uzaktan eğitime geçilmesiyle öğrencilerin tablet, bilgisayar gibi ihtiyaçları artmıştır. Tablet veya bilgisayar alamayacak durumda olanlar için Hatay Büyükşehir Belediyesi tablet yardım başvurusu almaya başlamıştır. Lakin başvurular Hatay Büyükşehir Belediyesi üzerinden değil Milli Eğitim ve okul müdürlüklerine gidilerek yapılmaktadır. Online olarak başvuru yapmak için BURADAKİ  adresindeki formu doldurarak başvuru uygulayabilirsiniz.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

İhtiyaçlarınız için Hatay Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusunda olduğunuzda hemen yanıt alamayabilirsiniz. Bilhassa salgın zamanda ihtiyaçların çoğalmasıylabaşvuru sayısı da artmış ve bir yoğunluk meydana gelmiştir. Yaptığınız başvurunun durumu sorgulamak isteğe göre ALO 183’ü arayabilirsiniz.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura

Askıda Fatura yardımı bir çok belediye aracılığıyla koronavirüs salgınıyla birlikte hayata geçirildi. Bu uygulamayı gerçekleştiren belediyelerden bir diğeride Hatay Büyükşehir Belediyesi oldu. Bir Hatay belediyesi yardımı olan “askıda fatura” uygulaması ile ihtiyaç sahiplerine ulaşılmak amaçlanmaktadır.

Askıda fatura uygulamasına başvurmak, askıya fatura bırakmak ve askıdan fatura almak için http://www.hatsu.gov.tr/ adresine girmeniz gerekmektedir. Adrese girdikten sonra yan tarafta bulunan “askıya fatura bırak” veya “askıdan fatura ödeme” butonlarını kullanabilirsiniz. Askıya fatura bırakmak için su abone numaranız gerekmektedir.  Askıdan fatura almak istediğinizde size uygun tutarı seçip bu tutar ışığında fatura seçebiliyorsunuz.

Askıda  fatura uygulamasıyla yalnızca su faturaları sisteme kaydedilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu