Sağlık

Halsizlik Ve Yorgunluğa Ne İyi Gelir?

Halsizlik Ve Yorgunluğa Ne İyi Gelir?, sağlık bölümümüzde Halsizlik Ve Yorgunluğa Ne İyi Gelir? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Halsizlik Ve Yorgunluğa Ne İyi Gelir? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Halsizlik Ve Yorgunluğa Ne İyi Gelir?

Şehir yaşamının hızı ve yüksek iş temposundan kaynaklı olduğu düşünülen günlük işleri yaparken isteksizlik ve halsizlik hali olan bu durum aslında kansızlık, depresyon ve stres, tiroit hastalıkları, kanser ve kalp hastalıkları gibi ciddi hastalıkların belirtisi olabilir.

Çağımızın en sık rastlanan halsizlik ve yorgunluk için en etkili tedavilerden biride bitkisel çözümlerden geçiyor.

İçerdiği Gingseng aracılığıyla enerji verip metabolizmayı hız kazandıran yeşil çayı kaynatmış olduğumuz suda 6 ila 7 dakika bekledikten sonra günde 2-3 defa tüketilebilir.

Acımsı bir tadı olan biberiye halsizliği sindirim sistemini düzene sokarak önler. 1 tatlı kaşığı kadar biberiyeyi önceden kaynattığımız suyun içine atıp 1 çay kaşığı bal ile takviye edebiliriz.

İçerdiği kafein ile yorgunluğu alan bunun yanı sıra yağ yakarak kilo vermeyi de sağlar. 1 tatlı kaşığı mate çayını yeşil çayın içine atıp 4-6 dakika demlendikten sonra tüketebiliriz. Lakin içerdiği kafeinden dolayı aşırı tüketilmemelidir.

1 yemek kaşığı zencefili büyük boy su bardağı sıcak suya ilave edip 8-9 dakika beklettikten sonra tüketebiliriz. Ayrıca soğuk kış aylarında gribe karşıda tüketebiliriz.

Günlük yaşamımız da en fazla tükettiğimiz çaylardan olan siyah çayı tamamen demlendikten sonra 5-10 arası taze ve kuru karanfil ilave edip birkaç dakika bekledikten sonra içebilirsiniz.

Hemen hemen her yaşta görülebilen halsizlik ve yorgunluk her sabah uyanıldığında hissediyorsa bir kişi kronik yorgunluk sendromunu gösterir ve bir hayli önemli hastalığa meydan vermeden kesinlikle bir doktora görünmelidir. Kişi ilaveten;

Kaynak: nhs / medicinenet

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu