Başvurular

Halk Eğitim Müdürlüğü MEK Personeli Alımı Başvurusu 10 Haziran 2022

Halk Eğitim Müdürlüğü MEK Personeli Alımı Başvurusu 10 Haziran 2022, iş başvuruları bölümünde Halk Eğitim Müdürlüğü MEK Personeli Alımı Başvurusu 10 Haziran ile ilgili bilgi aktaracağız. Halk Eğitim Müdürlüğü MEK Personeli Alımı Başvurusu 10 Haziran ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Halk Eğitim Müdürlüğü MEK Personeli Alımı Başvurusu 10 Haziran

Halk Eğitim Müdürlüğü MEK personel Alımı Başvuru Duyurusu

İŞKUR Mesleki Eğitim Kursları kapsamı içinde işçi alımı yapılacak. MEK başvuruları 10 Haziran 2021 tarihi bitimine kadar yapılması gerekiyor.

Başvurusu 10 Haziran 2021 tarihinde sona erecek. Yaş olarak 20 ile 50 içinde olması isteniyor. 10.06.2020 tarihinde perşembe günü saat 11:00 Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü binası, mülakat yapılacaktır. Ankara Beypazarı Halkeğitim Müdürlüğü bu alımı gerçekleştiriyor.

Mesleki Eğitim Kursları

Mesleği olmayanlara meslek edindirme, mevcut mesleğinde iş bulamayanlara yeni bir meslek öğretme maksadıyla mesleki eğitim kursları düzenlenmektedir.

Mesleki yeterlilik belgesi verilebilen mesleklerde kursa katılan kursiyerlere MYK Belgesi, verilemeyen mesleklerde kursa katılan kursiyerlere İŞKUR, Milli Eğitim Bakanlığı yahut Üniversite onaylı Kurs Bitirme Belgesi verilmektedir.

Kurslara katılan işsizlerden hiçbir ücret alınmamakta; kursiyerlerin zaruri giderlerini karşılamak üzere her fiili eğitim günü için ödeme yapılmaktadır.

Ayrıca eğitim boyunca iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primleri ile genel sağlık sigortası prim giderleri İŞKUR aracılığıyla ödenilmektedir.

Mesleki Eğitim Kursları

Kursa katılabilmek için İŞKUR’a kayıt olmalısınız.

Bu kurs için tespit edilen Katılım Şartlarını taşıdığınızdan emin olunuz.

Program başlangıcı itibariyle SSK, BAĞ-KUR yahut Emekli Sandığı’na bağlı olarak çalışıyorsanız kursa katılamazsınız.

Kursa devam zorunludur. Lakin, Kurumun kabul edebileceği mazeretiniz olursa kurs zamanının 1/10’unu aşmamak üzere mazeret izni ve en fazla 5 günlük sağlık izni kullanabilirsiniz. Bu sürenin aşımı halinde, kursla ilişiğiniz kesilir.

Durumları kursu takibe uygun olmadığı için ilişiği kesilenler, devam ederken kursun iptal edilmesinden dolayı mezun olamayanlar ile hastalık hali, askerlik, tutukluluk, hamilelik/doğum, işe giriş ve kursa devamı engel olabilecek ikametgah değişikliği, doğal afetler, eğitim esnasındaki iş kazası nedenleri dışında mazeretsiz olarak kurstan ayrılan kursiyerler 24 ay geçmeden herhangi bir kurs yahut programdan yararlandırılmaz.

Devam ettiğiniz her bir kurs günü için istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 45 TL, istihdam garantisiz mesleki eğitim kurslarında 35 TL, sanayi sektöründeki istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 70 TL, geleneksel meslekler kapsamı içinde tertip edilen mesleki eğitim kurslarında 45 TL ve hükümlüler için tertip edilen mesleki eğitim kurslarında 20 ve Uçak Bakım Teknisyenliği (Gövde Motor) mesleğinde tertip edilen istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 75 TL hak edersiniz. Devam etmediğiniz günler için ödeme yapılmaz. Ödemeler açılacak banka hesabınıza aylık olarak yatırılır.
İşsizlik sigortasından yararlanmaktaysanız kursa katılmanız halinde işsizlik sigortası ödemeniz kesilmez.

Kursa başlamadan önce kaideleri bildiğinize ve kurallara uyacağınıza dair “Taahhütname” imzalamanız gerekmektedir.

Doğru mesleği seçtiğinizden emin olunuz! Kursa katılmanız halinde; aynı meslekte hiçbir zaman, farklı meslekte ise 6 ay geçmeden hiçbir biçimde başka bir kursa katılamazsınız.

Kurslardan mezun olan bireyler aynı meslekte olmak kaydıyla İşbaşı Eğitim Programlarına devam edebilirler. Bu durumda, Kurs ve İşbaşı Eğitim (staj) Programlarının toplam süresi fiili olarak yüz altmış günü geçemez. İşsizlik Sigortasından yararlanmaktayken geçerli bir gerekçe sunmadan katıldığınız kursu bırakmanız halinde bu tarihten bu yana işsizlik ödeneğiniz kesilir.

İşsizlik Sigortasından yararlanmaktayken geçerli bir gerekçe sunmadan katıldığınız kursu bırakmanız halinde bu tarihten bu yana işsizlik ödeneğiniz kesilir.

Program süresi boyunca “iş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası priminiz” İŞKUR aracılığıyla karşılanır.

Kurs sonunda yapılacak olan sınavlarda başarılı olmanız halinde MYK belgesi yahut MEB onaylı Kurs Bitirme Belgesi verilir.

Başvurmak için linki kopyalayıp yeni sayfaya yapıştırarak ve açılan sayfada ara butonuna başma yöntemi ile varabilirsiniz.

https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=1

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu