Başvurular

Gürsoy Vakfı Burs Başvurusu Yapacaklar Okumalı !

Gürsoy Vakfı Burs Başvurusu Yapacaklar Okumalı !, başvurular bölümümüzde Gürsoy Vakfı Burs Başvurusu Yapacaklar Okumalı ! ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Gürsoy Vakfı Burs Başvurusu Yapacaklar Okumalı ! ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Gürsoy Vakfı Burs Başvurusu Yapacaklar Okumalı !

Gürsoy vakfı burs başvurusu yapacaksanız doğru yerdesiniz. Bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Gürsoy vakfı başvurusu nasıl yapılır ? Şartları nelerdir ? gibi sorulara yanıt aktaracağız.

Gürsoy vakfı bursu almak istiyorsanız Türkiye cumhuriyeti sınırları içinde ikamet ediyor olmanız gerekmektedir. Eğer yurt dışınsa eğitim görecekseniz burs başvurusu yapamamaktasınız. Şimdi gelin burs başvurusu şartları nelerdir ayrıntılara bakalım.

Gürsoy Vakfı Burs Başvurusu Şartları Nelerdir ?

Gürsoy vakfı burs başvurusu şartları aşağıdaki gibidir:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Devlet üniversitesini kazanmış olmak
  • Açık öğretim yahut uzaktan eğitim okuyor olmamak
  • Farklı kurumlardan alınan burslar başvuruya engel teşkil etmemektedir.
  • Lisans yada ön lisans kazanmış olmak. Ortaöğretim, ilkokul ve yüksek lisans öğrencilerine burs verilmemektedir.
  • Öğrenci üniversitelerin yüzde yüz burs veren kontenjanlarına yerleşmiş ise burs başvurusu yapamamaktadır.
  • Maddi olarak ihtiyaç sahibi olmak
  • Ara sınıflarda başvuruda bulunabilmektedir.
  • Özel yetenek ile öğrenci alan üniversitelere yerleşen öğrencilerde burs alabilmektedir.
  • Aynı aileden birden fazla öğrenci başvuru yapabilir

Burs kazanan öğrenciler her dönem transkript belgesini alakalı kuruma yollaması gerekmektedir.

Gürsoy Vakfı Burs Başvurusunda İstenen Belgeler Nelerdir ?

Gürsoy vakfına burs başvurusunda bulunan öğrencilerden istenen belgeler şöyle:

Burs başvuru formu (Web sitemizde online olarak dolduracaksınız) 2- Öğrenci belgesi (Web sitemizde online olarak sisteme yükleyeceksiniz PDF olarak hazır bulundurun) 3- Nüfus cüzdan fotokopisi (Web sitemizde online olarak sisteme yükleyeceksiniz PDF olarak hazır bulundurun) 4- LYS/ÖSS sınav sonuç belgesi.(ara sınıflar için gerekli değil) (Web sitemizde online olarak sisteme yükleyeceksiniz PDF olarak hazır bulundurun) 5- Size bakmakla yükümlü bulunan anne, baba yahut aileye gelir olarak katkısı bulunan bireylerin işyerlerinden alınmış, çalıştıklarını ve aldıkları ücreti söyleyen belge (iş sahibi ise vergi levhası fotokopisi, emekli ise maaşını gösteren belge vs.), (Web sitemizde online olarak sisteme yükleyeceksiniz PDF olarak hazır bulundurun) 6- Tüm aile bireylerinin nüfus kayıt dökümlerinin olduğu kütükten alınmış “Nüfus Kayıt” örneği, (Web sitemizde online olarak sisteme yükleyeceksiniz PDF olarak hazır bulundurun) 7- Okuyan kardeşlerin öğrenci belgeleri, (Web sitemizde online olarak sisteme yükleyeceksiniz PDF olarak hazır bulundurun) 8- Oturduğunuz ev kira ise kira kontratı, yurtta kalıyorsanız ödeme makbuzu (Web sitemizde online olarak sisteme yükleyeceksiniz PDF olarak hazır bulundurun) 9- Ara sınıflarda yahut son sınıfta okuyan öğrenci için not durum belgesi (transkript) (Web sitemizde online olarak sisteme yükleyeceksiniz PDF olarak hazır bulundurun)

Gürsoy Vakfı Burs Miktarı Ne Kadardır ?

Gürsoy vakfı burs miktarı ile ilgili web sitesinde herhangi bir açıklama yoktur. Burs miktarını öğrenmek istiyorsanız http://www.gursoyvakfi.org/#!/ adresinden vakfa varabilirsiniz. Yine Gürsoy vakfı burs sonuçları ne zaman açıklanacak diye merak eden öğrenciler bu web sitesini takip etmelidirler.

Gürsoy vakfı burs başvurusu hususunda anlatacaklarımız bu kadar. Sizlerde kıymetli düşüncelerinizi ve sormak istediklerinizi yorum bölümünden bizlerle muhakkak paylaşın.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu