Başvurular

Güncel Kamu Personeli Alımı İlanları! Darphane 46 Memur Alımı 2022

Güncel Kamu Personeli Alımı İlanları! Darphane 46 Memur Alımı 2022, iş başvuruları bölümünde Güncel Kamu Personeli Alımı İlanları! Darphane 46 Memur Alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. Güncel Kamu Personeli Alımı İlanları! Darphane 46 Memur Alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Güncel Kamu Personeli Alımı İlanları! Darphane 46 Memur Alımı

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğün 46 kamu personeli alımı yapacak. İlana göre minimum lise mezunu olan adaylar memur alımı için başvuru yapabilecek. Kadrolu memur alımı başvuruları İŞKUR ilanları üzerinden 5 gün süreyle alınacak. Türkiye genelinden başvuru kabul ediliyor.

Başvuru Şekli, Tarihi ve Yeri

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden online olarak 8 Kasım 2021 ile 12 Kasım 2021 tarihleri içinde yapılacaktır.-Online başvurular dışında şahsen, posta yahut e-posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

darphane-surekli-isci-alimi.jpg

Genel Başvuru Şartları

KPSS şartı yer almıyor. Adaylar öğrenim olarak minimum lise mezunu olması isteniyor. 20 yaş ile 35 yaş içinde olması gerekiyor. Vardiyalı çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, takım çalışmasına yatkın, gelişime açık, dikkatli ve düzenli çalışan, Microsoft Office programlarını kullanabilen olması isteniyor.

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nün İstanbul’da, Dikilitaş Mahallesi Yenidoğan Sokak No:55 Beşiktaş ve Orhantepe Mah. Tekel Cad. No:6 Cevizli Kartal adreslerinde bulunan işyerlerinde istihdam edilmek üzere 4857 sayılı İş Kanunu ile bu Kanuna dayanılarak çıkarılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 18 meslek için 46 kamu işçisi alımı yapılacaktır.

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünde işçi kadrolarına yerleşen adaylar 2 ay deneme süreli olarak yasal asgari ücretle vazifeye başlatılacaktır.

Kamu kurum ve kuruluşlarının alakalı disiplin mevzuatı ikaznca görevinden yahut meslekten ihraç edilenler ile kamu haklarından mahrum olanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin alakalı hükümlerine göre ihtiyaç duyulan hizmet türlerinde işe alınacak işçiler, İŞKUR aracılığıyla bildirilen ve talep şartlarına uygun açık iş rakamının (ilan edilen kadro sayısı) 4 katı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday içinden Genel Müdürlük aracılığıyla gerçekleştirilecek sözlü (mülakat) sınav ile belirlenecektir.

Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı yahut yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içinde teslim etmeyen adaylar vazifeye başlatılmayacaktır.

Yerleştirme işlemi yapılan ve ataması yapılanlardan, 30 gün içinde vazifeye başlamayanlar (doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle vazifeye başlayamayacak durumda olanlar hariç) ile atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak vazifeye başlatılmayanların veya vazifeye başlatılıp da sonradan atama şartlarını taşımadığı anlaşılanların yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle aranan şartları haiz olanlardan atama yapılabilecektir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu