Bilgi Arşivi

Güncel 2022 Halkbank Staj Başvurusu ve Başvuru Şartları

Güncel Halkbank Staj Başvurusu ve Başvuru Şartları, iş başvuruları kategorimizde Güncel Halkbank Staj Başvurusu ve Başvuru Şartları başvuru ile ilgili bilgi aktaracağız. Güncel Halkbank Staj Başvurusu ve Başvuru Şartları ile merak edilen tüm ayrıntılar makalemizde..

Güncel Halkbank Staj Başvurusu ve Başvuru Şartları

isilanlari365 olarak siz değerli okurlarımız için Halkbank’ta nasıl staj yapacağınızı anlatan bir yazı bir araya getirdik. Halkbank staj başvurusu ve staj ilanlarını takip etmek için yazımızın devamından bilgi alabilirsiniz.

Halkbank’ta Staj

Halkbank, staj organizasyonu ile sosyal sorumluluk ilkesi gereği, gelecek nesilleri iş yaşamına hazırlama ve meslek seçimlerine yardımcı olma yönünde klavuzluk etmektedir.

Halkbank şubelerinde staj yapmak isteyen üniversite ve yüksekokul öğrencilerine kış dönemi ve yaz dönemi olmak üzere iki zamanda staj imkânı tanımaktadır. Staj başvuruları yapabilmek için öğrencinin staj yapılmak istediğimiz birime dilekçe ve özgeçmiş bilgileri ile şahsen müracaatı gerekmektedir.

Üniversite Öğrencilerine Halkbank’ta Staj Yapma Olanakları

Staj organizasyonu ile Halkbank, sosyal sorumluluk ilkesi gereği, gelecek nesilleri iş yaşamına hazırlama ve meslek seçimlerine yardımcı olma yönünde klavuzluk etmektedir

Bankamız Genel Müdürlük Birimleri yahut Şubelerinde staj yapmak isteyen Üniversite ve Yüksekokul öğrencilerine Kış Dönemi ve Yaz Dönemi olmak üzere staj olanağı tanınmaktadır. Kış Dönemi stajları için 01 Ekim – 15 Kasım tarihlerinde, Yaz Dönemi stajları için de 01 Nisan – 15 Mayıs tarihleri içinde başvuru yapılabilmektedir.

Staj başvuruları için; öğrencinin staj yapılmak istediğimiz birime dilekçe ve özgeçmiş bilgileri ile şahsen müracaatı gereklidir. Talepler, Bankamız stajyer kontenjanı içerisinde değerlendirilecektir. Zorunlu staj başvurusu olan öğrencilerimize öncelik verilecektir.

9 Aralık 2016 tarihli 6764 sayılı kanun ile zorunlu/gönüllü staj yapan tüm üniversite öğrencilerine ücret ödeme zorunluluğu gelmiştir. Bu bağlamda Bankamız aracılığıyla tüm stajyer öğrencilerimize düzenli olarak ücret ödemesi yapılacaktır. Ayrıca üniversite öğrencilerimize her sene tespit edilen ücretler üzerinden yemek ödemesi veya tabldot olanağı sağlanacaktır.

Aranan Bilhassar

  • T.C. vatandaşı olmak.
  • Üniversitelerin 4 yıllık Bankacılıkla alakalı bölümlerinde öğrenim gören 2, 3, ve 4. Sınıf öğrencileri programa başvuru yapabilirler
  • 18 yaşından büyük olmak ve en fazla 30 yaşında olmak.
  • Kamu haklarından yoksun bulunmamak.
  • Affa uğramış dahi olsa, herhangi bir suçtan dolayı hapis cezasına hüküm giymemiş olmak.
  • Herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü taşımamak.
  • Sağlık durumu, Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya uygun olmak.

Halkbank Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank staj başvurusu yapmak için ilk kez bankanın stajyer alımı yaptığı dönemleri takip etmelisiniz. Ardından yayına giren ilanlara kariyer sitelerinden ulaşabileceğiniz gibi Halkbank’ın web sitesinden de uygulayabilirsiniz.

Başvuru ve takip için tıklayın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu