Başvurular

Green Card Başvuru Sonuçları 2022

Green Card Başvuru Sonuçları 2022, kamu ve özel iş başvuruları bölümümüzde Green Card Başvurusu ve Sonuçları ile ilgili detay vermek istedik.. Green Card Başvuru Sonuçları 2022 ile alakalı ayrıntıları makalemizde bulacaksınız.

Green Card Başvuru Sonuçları 2022

GREEN CARD BAŞVURUSU

Green Card, Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olmayan bireylere, bu bireylerin 21 yaşın altındaki çocuklarına ve eşlerine ömür boyu Amerika’da herhangi bir vize vs. şartı olmadan hayat boyu yaşama ve çalışma olanağı sağlayan bir çeşit belgedir. Bu makalemizde yeşil kart nedir ? yeşil kartı kimler alabilir ve green card başvurusu nasıl yapılır gibi sorularınıza yanıt bulacağız.

Green Card Nedir ?

1990 senesinden günümüze kadar Amerika Birleşik Devletleri aracılığıyla göçmenlik vizesi olarak adlandırılan, Amerikan vatandaşı olmayan bireylere , bu bireylerin eşleri ve 21 yaşından ufak çocuklarına sürekli olarak oturum ve çalışma izni veren bir belgedir. Amerika bu belgeyi DV Lottery (Diversity Visa Program)adı altında vermektedir. Böylelikle her sene 55.000 kişi Amerika’da gitme ve orada ömür boyu yaşama ve çalışma izni almaktadır. Bu bireyler çekiliş ile belirlenmektedir.

Green Card Başvurusu Nereye, Nasıl Yapılır ?

Amerika’da süresiz yaşama ve çalışma vizesi artık hayal değil. Sizde yeşil kart başvurusu yaparak bu hakkı elde edebilirsiniz. Green Card başvurusunu ABD Resmi Göçmenlik Bürosu resmi internet sitesi üzerinden rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Green Card başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurmalısınız aksi taktirde başvurunuz geçerli sayılmayabilir. Başvurunuzu bitirdiktan sonra internet sitesi üzerinden size özel bir kod verilecek, bu kod ile yeşil kart çekiliş sonuçları bilgisi verildiğında kontrolünü yapabilirsiniz.

Green Card Başvuru Formu

Yukarıda ki yeşil kart başvuru formunu doldurduktan sonra eğer kazanırsanız başvuru esnasında vermiş olduğunuz mail adresine Amerika aracılığıyla resmi belgelerin olduğu bir mail gönderilecektir. Gönderilen mail de sabıka kaydı, fotoğraf ve birebir mülakat için gitmeniz gereken konsolosluk bilgileri ve adresi bulunmaktadır bu yüzden gelen maili güzel incelemeniz gerekmektedir.

Not: Mülakat aşamasını geçtiğinizde Green Kart almaya hak kazandınız demektir bu süreden bu yana 6 ay içinde amerika’ya giriş yapmanız gerekmektedir.

Green Card Sık Sorulan Sorular

2020-2021 başvuru sonuçları ne zaman açılanacak ?

Yeşil kart 2020 – 2021 başvuru sonuçları normal şartlarda mayıs ayınca açıklanacaktı fakat covid 19 sebebiyle 6 haziran 2020 tarihine ertelenmiştir.

Green Card Kimler Başvurabilir ? Başvuru Şartları Nelerdir ?

Yeşil karta başvuru yapmak için 18 yaşın üzerinde olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda başvuru için minimum lise mezunu olmalı ve son 5 yıl içinde uzmanlık gerektiren bir alanda 2 yıl çalışmış olmanız gerekmektedir.

Green Card Başvurusu Nereden Yapılır ?

Green Card başvurusu yalnızca eski internet sitesi üzerinden yapılmaktadır Bu adresi yukarıda szilerle paylaşmıştık.

Green Card Ne kadar Geçerli ?

Amerika’nın sağlamış olduğu bu olanağı almaya hak kazandığınızda 2 yıl geçerliliği mevcuttur.

Green Card Başvuru Ücreti Ne Kadar ?

Green Card amerika aracılığıyla bir çekiliş sonucu verilen ve size birden çok hak kazandıran bir karttır. Çekiliş ile verilen bu kart tamamıyla ücretsizdir.

Green Card İçin Pasaport Gerekli mi ?

Yeşil kart için yeni düzenleme ile ülkemiz aracılığıyla pasaport şartı getirilmiştir. Yani yeşil kart için pasaport gereklidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu