Başvurular

Göç İdaresi 10 Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları 2022

Göç İdaresi 10 Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları 2022, iş başvuruları bölümünde Göç İdaresi 10 Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları ile ilgili bilgi aktaracağız. Göç İdaresi 10 Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Göç İdaresi 10 Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları

2021 Yılı Ağustos ayı işçi alımı ilanları şimdiden yayınlanmaya başladı.

İŞKUR üzerinden Ağustos ayı personel alımları bir yenisinin daha eklendiği ilana çıktı. Paylaşılan ilanda Göç İdaresi Genel Müdürlüğü farklı niteliklerde İçişleri Bakanlığı hizmet edecek biçimde 8 farklı nitelikte anlaşmali kamu personeli alımı yapılacağı altı çizildi.

Adaylar için alımların sınav yöntemi ile alınacağı ve sınava her unvanın istediğimiz kontenjanına karşılık 10 katı kadar aday çağrılacağı yani toplamda 100 adet adayların sınava çağrılacağı ve bu sınavda başarılı olanlar içinde en yüksekte olan kişi ve altındaki 9 kişi olmak üzere toplamda 10 kişi alınacağı altı çizildi.

Başvuru Şekli Nasıl Olacak?

Adaylar başvurularını Göç idaresine ait olan resmi internet web adresi üzerinden Sınav açıklamasu adlı bölümden başvuru linkinin başvuru tarihleri içinde açıldığı zamanlar müracaatlarını gerçekleştire bilecekleri hususunda açıklamalar yapıldı.

Adaylar için başvurular yalnızca online olarak elektronik ortamda yapıla bilecek olup şahsen yahut posta yolu ile müracaatta bulunacak personeller için başvurular kabul edilmeyecektir. Kurum aracılığıyla açıklamaldu.

Başvurular Ne Zaman Sona Erecek?

Başvuru yapacak adaylar için başvurular 26 Temmuzdan bu yana resmi site üzerinden alınmaya ekranlara gelecek olup Son başvuru tarihi ise 1 Ağustos 2021 tarihinde sona ereceği bilgisi verildi.

Adaylarda Aranan Öğrenim Şartları

Fakültelerin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği bölümlerinden mezun olma şartları aranacağı ve bu bölümlerin hepsinden mezun olma şartları aranmaktadır.

Adaylar Başvurusunı Nasıl Yapacak

Başvuruda bulunacaklar için kamusal haklarından mahrum olmama şartı talep edilmektedir. Müracaatlar için başvuru kılavuzunda bulunan özel şartları taşıma şartları aranmaktadır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu