Oyun

Gloot Nedir, Nasıl Kullanılır?

Gloot Nedir, Nasıl Kullanılır?, güncel bilgiler bölümümüzde Gloot Nedir, Nasıl Kullanılır? başlığı altında detaylı bilgiler vermek istedik. Gloot Nedir, Nasıl Kullanılır? haberimizin detayları..

Gloot Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bilgisayar karşısında bolca vakit geçirenler için Gloot nedir sorusuna verilecek yanıt bi hayli mühimdir çünkü Gloot çok uygun bir para kazanma yöntemidir. Oyun oynayarak para kazanma metotlarınin başında gelen Gloot, bunun yanı sıra yalnızca programı aktif ederek de para kazanma imkânı sağlamaktadır. Özellikle Huawei gibi firmaların da sponsor oldukları Gloot, dünya çapında birden fazla oyuncu aracılığıyla kullanılıyor.

Gloot Nedir?

Gloot tanımı itibariyle oyunculuk becerilerinin geliştirilmesini sağlayan espor platformudur. Gloot sistemi, oyuncunun oyun esnasında kazandığı başarıları takip etmekte ve böylece oyuncunun kendisiyle veya bir başkasına karşı rekabet ederken daha iyi bir oyuncu olmasına imkân vermektedir.

Gloot sisteminde birden fazla popüler oyun bulunmasından ötürü hem keyifli vakit geçirmek olabilecek olup hem de çeşitli görevlere katılarak para kazanmak da olabilecekdür. Gloot para kazandıran oyunlar ise şimdilik şu biçimdedir;

 • Apex Legends
 • Rainbow Six Siege
 • Counter-Strike-Global Offencive
 • Rocket Leauge
 • Hearthstone- Heroes or Warcraft
 • Teamfight Tactics

Her geçen gün geliştirilen yapısı ile birlikte sisteme yeni oyunlar eklenmektedir. Şimdilik listede bulunan oyunları oynamanız halinde haftalık olarak hatırı sayılır meblağlar kazanabilirsiniz.

Gloot ile Nasıl Para Kazanılır?

Gloot ile para kazanma için kullanıcılar son derece basit işlemler yapmaktadır. Bunun için anlatılan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

 • İlk olarak Gloot resmi sitesine giriş yapınız.
 • Burada sağ alt üst köşede bulunan Create Account yazısına tıklanmalıdır. Bu kısım sisteme üye olmayı sağlayacaktır.
 • Üyelik için istenen bilgiler girildikten sonra eposta doğrulaması gerekecektir. Bundan dolayı sisteme epostanızı doğru girmeniz gerekmektedir.
 • Üye olduktan sonra alt bölümde bulunan Download Gloot butonuna basarak uygulamayı bilgisayarınıza indirin.
 • İndirme işlemi tamamlandıktan ve programı kurduktan sonra sisteme üye olduğunuz üyelik bilgileri ile giriş yapınız.
 • Bu adımdan sonra ise para kazanmak için çok az bir işlem yapılması gerekiyor.
 • Programa yeni katılan kimselere 2 Euro bonus bakiye verilmektedir. Hediye olarak verilen tutarı çeşitli oyun görevlerini yaparak paranızı katlayabilir ve bakiyeniz 20 Euro’ya ulaştığında kullanmakta olduğunuz bankanın döviz hesabından fiyatınızi alabilirsiniz. Döviz hesabı açmak için de kullandığınız bankanın mobil uygulamasından ücretsiz bir biçimde döviz hesabı açabilirsiniz.
 • Gloot’un ilk etapta verdiği 2 Euro’yu yatırarak çeşitli oyunlarda para kazanmak için challege’lar bulunmasının yanında, hiçbir görev yapmayarak yalnızca oyunları oynayarak da para kazanabilirsiniz. Bunun için de günlük ve haftalık olarak oynanan oyuna göre ödeme tabloları bulunmaktadır.
 • Örnek olarak CS Go’da 1 günlük oynanan tüm maçlarda +100 kil alınması halinde Gloot oyuncuya 0,50 – 1 dolar içinde ödeme yapmaktadır.
 • Tüm ödeme işlemlerinin yapılması için ise programın açık olması gerekmektedir. İndirmiş olunan programın açık olmasının nedeni ise oyunlardaki istatistikleri kontrol etmesinden kaynaklanmaktadır. Bu zamana kadar ne kadar oyun oynadığınız ve neler kazandığınızı da programda bulunan My Last Stats bölümünden görmek olabilecekdür.

Gloot ile Challenge Görevleri

Gloot ile challenge görevleri aşağı yukarı aynı özellikleri taşımaktadır. Üyelik ardından Gloot armağan ettiği 2 Euro ile birlikte çeşitli challenge’lara katılım sağlayarak oyun üzerine bahis yapmanız olabilecekdür. Challenge’de belirlenmiş görevleri başarılı bir biçimde yaptıktan sonra kazancınız bakiyeye ekleniyorken, challenge’ın kaybedilmesi halinde ise alınan görevin fiyatı bakiyeden düşülmektedir. Bundan dolayı iyi bir oyuncu deneyiminde olduğunuzu düşünmemeniz halinde challenge’lara katılmanız en azından ilk etapta pek tavsiye edilmemektedir.

Gloot challenge görev türleri ikiye ayrılmaktadır. Bu görevler diğer oyunculara meydan okuma ve kendine meydan okuma şeklindedir.

Diğer oyunculara meydan okuma görevleri kazanç miktarı yüksek olmasına karşılık kaybetme olasılığı da yüksek miktarda olan görevlerdir. Çünkü karşıdaki oyuncu da oyunu kazanmak istemektedir. Diğer oyunculara meydan okuma görevleri için bakiyenin en az 1 Euro olması gerekmektedir. 1 Euro’luk görev tamamlanması halinde kazanç 3 dolar artış gösterir ve ardından bu biçimde katlanarak görevler devam eder.

Kendine meydan okuma görevlerinde ise 1 ve 5 Euro’luk görevler bulunmaktadır. 1 Euro’luk görev tamamlandığında 2 dolar kazanç sağlanmaktadır. Sistemde yapay zeka aracılığıyla kontrol edilen görevler, aktif üyenin kendisini denemesi için de mühimdir. Görevlere katılmak için ise oyuna girmeden önce programdan seçilmiş olan görevi işaretlemek gerekmektedir.

Tüm görevlerdeki biriken paranın çekilmesi için ise en az 20 Euro bakiye olması gere

Paylaş

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu