Başvurular

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Maddi Yardım)

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Maddi Yardım), başvurular bölümümüzde Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Maddi Yardım) ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Maddi Yardım) ile alakalı ayrıntıları makalemizde bulacaksınız.

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Maddi Yardım)

?

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Maddi durumu iyi olmayan, yaşlı ve kimsesiz vatandaşlara yardım yapmaya devam eden belediyelerden bir diğeri olan olan Giresun Belediyesi yardım başvurusu ile her ay yüzlerce aileye ulaşmaktadır. Nakit ödemelerinin bunun yanında eşya yardımlarıyla da birden fazla hanenin yüreğine su serpen ve ümit olan Giresun yardım başvurusu ile ilgili araştırılanlerle rehberimizde gündem olmaktadır.

Giresun Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Yapılan başvuruları değerlendiren yetkililer ihtiyaç sahibi vatandaşlar için hem nakdi yardım hem de erzak yardımı, kırtasiye yardımı, ulaşım yardımı yahut yakacak yardımı sağlamaktadır. Sadece 2020 senesinde 15.577 insana toplam 1.577.700 TL’lik gıda yardımı ve 84 .450 TL’lik maddi yardım ulaştırmış olan Belediye, yine binlerce lira tutarında bilet yardımı, kombi yardımı, çocuk bezi ve maması yardımı, hasta bezi, kömür, kırtasiye malzemesi ve tüp yardımı yapmış bulunmaktadır. Belediye olarak gıda ve giyim eşyası yardımlarının bunun yanında evde kişisel bakım gibi bir çok sosyal hizmeti yardım projesine dahil eden ve başarıyla yürüten Belediye, böylece dar gelirli ailelerin masraflarını azaltmakla yetinmeyip yaşamsal gereksinimlerini çok yönlü biçimde karşılamaktadır. Her ay ortama olarak 500 ila 1000 kadar aile ise yine Giresun sosyal yardımlar kapsamı içinde ekmek fişi verildiğini eklemek gerekmektedir.

Bahsedilen alanlardaki yardımlarını dağıtmaya sene boyunca devam eden Belediye, kategorilerce çeşitlendirdiği yardımlarla önemli bir örnek teşkil etmekte, vatandaşların iyi ve kötü günlerinde yanlarında olduğunu her fırsatta belirtmekten geri kalmayan Belediye yetkileri yardıma muhtaç ailelere hiçbir zaman yalnız olmadıklarını hatırlatmaktadır. Tüm olanakları ile yardım için seferber olduğunu ekleyen yetkili isimler, Giresun’un büyük ve tek bir aile olması için tüm bu yardım türlerini sürdürmektedir.

Giresun Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Yapılan başvuruları incelemeye alarak hangi hane için hangi yardımın yapıldığını tespit eden Giresun Belediyesi Sosyal Hizmetler birimi, geçimini sağlamakta kuvvetlik çeken, engellilik, sağlık durumu, ileri yaş, hane kalabalığı, işsizlik yahut gelir düzensizliği gibi nedenlerden yoksulluk içinde olanlara öncelik vermektedir. Bahsedilen nedenlerden dolayı geçimini sağlayamayanlara ek olarak doğal afet, salgın gibi toplumsal problemler yahut şehit / gazilik durumlarında da yardımlarını esirgemeyen Belediye, herhangi bir nedenten temel yaşam gereksinimlerini karşılayamayan, sağlık ve öz bakım gereksinimlerini gidermede yetersiz kalan yahut öğrenime devam edemeyen herkesi beklemektedir.

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Taleplere daha kısa bir sürede ve daha etkili biçimde yanıt vermek için açılmış olan Beyaz Masa birimi, Giresun Belediyesi yardım başvurusu için görüşme sağlanan departman olarak karşımıza çıkmaktadır. Her sene binlerce başvuru alan Beyaz Masa hem Belediye’ye ilişkin talep, görüş, öneri ve şikayetlerin alındığı hem de yardım eli için ulaşılan yer olmaktadır. Beyaz Masa birimine ulaşanlara hem insan odaklı hem de etkili ve bi hayli hızlı çözümler sunulmakta, başvuru kaydı alan birimlere vatandaşlar için başvuru formları ve elektronik mailler iletilmekte, sonuç olarak vatandaşlar bu sistem karşısında Beyaz Masa’dan son derece tatmin olduklarını dile getirmektedir.

Pek çok vatandaş şahsen Belediye binasında bulunan Beyaz Masa birimiyle temasa geçerek başvurusunu yapmayı tercih etmekte, fakat dijital platformların rahatlıklarından yararlanarak iletişime geçmek isteyenler için https://www.giresun.bel.tr/iletisim linkinde bulunan formu doldurarak mesaj iletme olanağı sunulmaktadır.

Mesaj iletmek yerine hemen Giresun Belediyesi yardım başvuru formu doldurarak talepte bulunmak isteyenler içinse https://online.giresun.bel.tr/ebelediye/pages/administrator/user/bireyselBasvuru.xhtml# şeklindeki link hizmete açıktır. Yine Beyaz Masa birimiyle iletişim kurmak ve yardımlarını iletmek isteyenler [email protected] şeklindeki mail adresinden e-posta ile görüş ve isteklerini yazabilmektedir.

Giresun Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Beyaz Masa’ya ister birimi ziyaret ederek ve yetkililerle yüz yüze görüşerek ister iletişim bilgilerinde bulunan telefon numaralarından yahut isteğe göre de online platformlardan ulaşmış olun, her durumda sizden Giresun Belediyesi yardım başvuru formu doldurmanız talep edilir. Başvurusunu online olarak iletmek isteyen ve binayı ziyaret olanağı olmayanlar için dijital formlar düzenlenebilir. Tercih edilen kanal ne olursa olsun formda yazılan bilgilerin hem güncel hem şeffaf olması en önemli kriterler olmakta, Giresun Belediye yardımları almak için formda yanlış bilgi beyan edenler için cezai işlemler söz konusu olmaktadır.

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Beyaz Masa projesine müdahil olanlara yani Giresun Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapan talep sahiplerine sürecin farklı basamaklarında telefon yahut elektronik mail ile bilgi iletilmektedir. Yine de sürece ilişkin bilgi almak ve başvuru sorgusunda bulunmak isteyenler Beyaz Masa telefon hattını arayabilmektedir.

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Hem başvuru yapmak hem başvuruveyair sorgulamada bulunmak isteyenler için minimum mail ve dijital formlar kadar sık kullanılan bir diğer iletişim yolu da Belediye telefonlarıdır. 444 4 028 numaralı hattan goğrudan Belediye’ye ulaşmanız olabilecekdür.

Giresun Belediyesi Gıda Yardımı

Giresun Belediyesi gıda yardımı tek seferlik ve düzenli olarak iki farklı biçimde yapılmaktadır. Düzenli yardımı gereksinimi olan ailelere her ay yardım yapılırken bazı ailelere ise Ramazan Ayında ve Kurban Bayramında erzak kolisi verilmektedir.

Başvuru yapanlara Giresun Belediyesi gıda yardımı kapsamı içinde birden fazla farklı ürün tahsis edilmektedir. Kuru gıdadan bir araya gelen koliler ile sınırlı kalmayan  bu yardımlar ekmek fişi şeklinde verilebilmekte, bu sayede ekmek alacak olan ailelerin hem ihtiyacı olduğu kadar ürün alabilmesi hem de yapılan yardımların gizli kalması sağlanabilmektedir. Ulaştırılan gıda yardımlarından bir diğeri olan de tonlarca dağıtılan patates ve kuru soğan paketleridir. Belediye aracılığıyla ulaştırılan ve patates ile soğan şeklindeki Giresun Belediyesi gıda yardımı aracılığıyla yalnızca ailelerin mutfak bütçeleri değil, bunun yanı sıra üreticinin geliri de korunmaktadır.

Giresun Belediyesi Maddi Yardım

Belediye Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü personellerinde gerçekleştirilen Giresun Belediyesi nakit yardımı çalışmaları, her ay binlerce ailenin temel giderlerine önemli bir katkı sağlamaktadır. Bu yardımlar elden nakit olarak verilebileceği gibi gıda yardımına benzer biçimde alışverişi fişi olarak da verilmektedir.

Giresun Belediyesine başvuran ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakdi yardım, erzak yardımı, kırtasiye yardımı, ulaşım yardımı ve yakacak yardımında bulunuluyor.

Bu bağlamda ; 15.577 insana toplam 1 milyon 577 bin 700 TL gıda yardımı, 84 bin 450 TL maddi yardım, 12 insana bilet yardımı, 2 insana kombi yardımı, 11 insana toplam 1.650 TL tutarında çocuk bezi ve mama yardımı, 12 insana toplam 2.400 TL hasta bezi yardımı, 176 bin TL tutarında 5.335 torba kömür yardımı, 200 insana toplam 24.000 TL kırtasiye yardımı, 2 insana tüp yardımı, aylık hemen hemen 840 aileye 73.500 TL değerinde 42 bin ekmek fişi verildi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu