Mobil Hatlar

Genpa Teknik Servis Garanti Sorgulama ve Müşteri Hizmetleri

Genpa Teknik Servis Garanti Sorgulama ve Müşteri Hizmetleri, mobil hatlar bölümümüzde Genpa Teknik Servis Garanti Sorgulama ve Müşteri Hizmetleri ile alakalı kampanyaları paylaştık. Genpa Teknik Servis Garanti Sorgulama ve Müşteri Hizmetlerinin detayları yazımızda..

Genpa Teknik Servis Garanti Sorgulama ve Müşteri Hizmetleri

Türkiye pazarında satılan telefonların büyük bir kısmı Genpa garantisi aracılığıyla güvence altındadır. Genpa hem teknik servis olarak hem de müşteri hizmetleri ile birlikte satıcı olarak Türkiye telefon pazarında mühim bir konumdadır. Genpa Garanti Sorgulama işlemleri ve daha bir çok hizmetini kendi resmi internet sitesi üzerinden sağlamaktadır.

Genpa Garanti Sorgulama Adımları ve Yöntemleri için siteye girebilir ve buradan işlemleri uygulayabilirsiniz. Bu yazımızda size hem sorgulama adımları ile ilgili hem de Genpa internet sitesi üzerinden neler yapabileceğini söz edeceğiz. Artık Genpa teknik servis şubelerine gitmeden de bir çok işlemi online ortamda yapabiliyorsunuz.

Genpa Garanti Sorgulama Adımları

Genpa online üzerinden hem serviste olan cihazınızın ne durumda olduğuna hem de isteğe göre cihazınız ile alakalı garanti işlemlerine anlık olarak bakabilirsiniz. Cihazım garanti kapsamı içinde mı? Yada ne kadar süre daha garantisi devam etmekte? Bunlara bakabilirsiniz.

 • Genpa Garanti Sorgulama için ilk adım olarak BURADAN Genpa sayfasına gidin.
 • Gitmiş olduğunuz sayfada sizlerden IMEI talep edecek. IMEI doğru biçimde yazın.
 • Daha sonra ise robot değilim kısmına tıklayın.
 • En son aşama olarak ise ‘Göster’ kısmına tıklayın. Yapmanız gerekenler yalnızca bu kadar. 
 • Ekranda Garanti detaylarınız ile alakalı her şey görünecektir.
 • Not: Eğer telefonunuza ait IMEI no bilmiyorsanız telefonunuzun arama kısmına *#06# yazarak cihazınıza ait IMEI numarası öğrenebilirsiniz.

Genpa üyelerine yalnızca IMEI numaraları üzerinden garanti süreleri ile ilgili bilgiler vermektedir. Cihazların garantisini internet sitelerinden öğrenebiliyorsunuz. Garanti sorgulamak için şubelere gitmek veya telefon ile aramak zorunda da değilsiniz. Böylelikle genpa ile cihazlarınızın garanti sürelerini ve garantisinin devam edip etmediğini sorgulayabilirsiniz.

Genpa İletişim Bilgileri ve Müşteri Hizmetleri

Genpa bir çok cihazın hem teknik destek hem de satışını üstlenmektedir. Distribütör olarak Samsung, LG, General Mobile, HTC , Sony, Vestel, Casper, Alcatel, Microsoft, Lenovo, Asus, ZTE, Huawei, Nokia ve Turkcell marka cihazların satışı ve teknik desteği firma aracılığıyla sağlanmaktadır.

Genpa iletişim bilgileri ve müşteri hizmetleri için 0212 359 0 359 numarası ile cihazlarınızın ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz sorular var ise de Genpa Müşteri temsilcisi ile bunları paylaşabilirsiniz.

Genpa Garanti Süresi Sorgulama

Genpa bir çok marka telefonun tamiratını üstüne aldığı için kullanıcılar cihazlarının garanti zamanını yakında zamandan düşünüyor. Garanti süresi devam etmektesa Genpa üzerinden ödenecek ücretler gerçekten de çok makul oluyor. Genpa müşteri hizmetleri numarası; 0212 359 0 359 yahut mail adresi; [email protected] üzerinden garanti süresi sorgulama işlemi uygulayabilirsiniz. İsteyenler online genpa sistemi üzerinden de garanti zamanını sorgulayabilir.

Genpa Garanti Süresi Sorgulaması ile sizlerde telefonlarınızın ne kadar daha garanti süresi kapsamı içinde olduğunu belirleyebilirsiniz. Garanti kapsamı içinde olan cihazlarda yaşanan sorunlar eğer kullanıcı hatası değilse herhangi bir ücret talep edilmez. Tüm masraflar garanti kapsamı içinde yapılır ve tüketiciden ücret alınmaz.

GENPA Cihaz Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

En mühim garanti sağlayıcı firmalardan bir tanesi olan Genpa bir çok değişik firma kapsamı içinde garanti ve teknik servis hizmetleri sağlamaktadır. Bu hususta cihaz garanti kapsamı içinde bulunan cihazlar göz önüne alınırsa; telefonlar, tabletler, aksesuarlar, bilgisayarlar, yedek parça ürünleri ve oyun konsolu gibi bir çok değişik üründe garanti ve servis hizmetleri sunulmaktadır. 

Genpa üzerinden cihazlarınızın takip sürecini yakında zamandan takip edebiliyorsunuz. Hemen aşağıda cihaz takip işlemini yakında zamandan gözlemleyebilirsiniz;

 • Genpa sitesini açın ve alakalı sayfaya gidin.
 • Açılan ekranda sizden bazı bilgiler isteyecektir. 
 • Yetkili servisin sizlere verdiği numarayı Servis No kısmına girin.
 • Bir diğer kutuya ise telefonunuzun IMEI numarasını yazın. 
 • Girmiş olduğunuz bilgilerden eminseniz “Ben Robot Değilim” yazan kutuyu işaretleyin ve ardından sorgula sekmesine basın.

Yetkilendirilmiş GENPA servisler ile Garanti Sorgulama İşlemi

Yetkilendirilmiş servislerinde tamamen Genpa bünyesinde hizmet verdiğini söylemekte yarar var. Eğer cihazınız yetkilendirilmiş bir Genpa servisinde ise korkmanıza gerek yok. Garanti sorgulama veya cihazınızın takip işlemlerini yine resmi site üzerinden yapabiliyorsunuz.

Yetkilendirilmiş GENPA servislerinden bir tanesinde cihazınız varsa telefon ile arayarak, internet sitesi aracılığı ile garanti sorgulaması veya cihazınızın takip işlemlerini yapabiliyorsunuz.

Genpa Teknik Servis Cihaz Gönderme Nasıl Yapılır?

Kullanıcılar için Genpa resmi sitesinde sorgulama seçenekleri var. Dilediğiniz zaman cihazınızın ne durumda olduğunu görebiliyorsunuz. Aşağıdaki adımları takip ederek sizlerde cihazınızın tamire gönderme ve tamirde ise tüm aşamaları gözlemleyebilirsiniz;

 • Yeni cihaz tamire göndermek için; https://tskayit.genpa.com.tr/
 • Mevcut tamirde olan cihaz için; Buradan giriş yapın.
 • İlk olarak sizlere verilen Servis No yazın. Daha sonra ise IMEI numaranızı hemen aşağıdaki kutucuğa yazın.
 • “Ben robot değilim” kısmını da işaretleyin ve Sorgula kısmına basın.
 • *#06# sorgulaması ile cihazlarınızın IMEI numarasını bulacaksınızdır.

Genpa Teknik Servise Cihaz Kargo İşlemleri

Genpa garantili cihazlarınızı adreslerine kargo olarak gönderebiliyorsunuz. Sistem üzerinden size en yakın adrese cihazınızı karşı ödemeli olarak gönderin.

 • Öncesinde Genpa resmi sitesi üzerinden arıza formunu doldurun. 
 • Teknik servis online kayıt formunu eksiksiz olarak doldurduğunuzdan emin olun.
 • Daha sonra en yakın Genpa servisine cihazınızı karşı taraf öder şeklinde kargo yapın.
 • Tüm işlemler minimum 8-9 gün sürecektir.
 • Sistem üzerinden cihazınızın tamir durumunu kontrolünü yapabilirsiniz.

Genpa Garantisinde Telefon Markaları Nelerdir?

Çok yüksek ücretlerle temin edilmiş olan hobi ürünleri, kulaklıklar, kameralar yahut konsollar gibi ürünler, Casper, Hometech ve HP gibi bilgisayar markaları yahut tablet bilgisayarlar gibi noktada Genpa markası aracılığıyla güvenilir bir garanti hizmeti sağlanmaktadır. 

Genpa markası aracılığıyla düzenli bir biçimde uzun senelerdır piyasada bulunan bir çok mobil cihaz markası için garanti ve teknik servis hizmetleri sağlamaktadır. Bu mobil cihaz markaları içinde;

 • Alcatel, Apple, Casper,
 • General Mobile, Honor, Huawei,
 • Lenovo, LG, Nokia,
 • Oppo, Samsung, TP-Link,
 • Vestel ve Xiaomi markaları bulunmaktadır. 

Genpa Ödeme Yöntemleri Nedir? 

Genpa üzerinden yalnızca teknik servis hizmetleri alınmıyor. Genpa günümüzde bir çok elektronik ürünün satışını da hem şubelerinden hem de internet sitesi üzerinden yapabiliyor. Garanti kapsamı içinde olmayan cihazların ödemelerini sizin yapmanız gerekiyor.

İster yeni bir cihaz alın isteğe göre de garanti süresi dolmuş cihazınızın ödemesini kredi kartı veya banka kartı ile uygulayabilirsiniz. Online platformdan alınan cihazlarda veya servis fiyatlarınde kapıda ödeme seçeneği halen yok.

Özellikle sistem aracılığıyla sağlanmış olan güvenli ödeme koşulları aracılığıyla çok daha sağlıklı bir ödeme sistemi elde edebilirsiniz. Sistem üzerinde 3D Secure ile birlikte tamamen onaylı ve güvenlik sistemi oluşturan bir bağlamda ödeme işlemi avantajları sağlanmaktadır.  

Bunun dışında ise şubelerden teslim alınan ürünlerde nakit ödeme seçeneği yer alıyor. Ayrıca Genpa kredisi almak da olabilecek. Çalıştığınız bankalara başvuru yaparak Genpa kredisi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu