Başvurular

Gençlik ve Spor Bakanlığı 1000 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Başladı 2022

Gençlik ve Spor Bakanlığı 1000 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Başladı 2022, iş başvuruları bölümünde Gençlik ve Spor Bakanlığı 1000 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Başladı ile ilgili bilgi aktaracağız. Gençlik ve Spor Bakanlığı 1000 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Başladı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Gençlik ve Spor Bakanlığı 1000 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Başladı

GSB 1000 Sözleşmeli Kamu Personel Alımı Duyurusu

Gençlik ve Spor Bakanlığı anlaşmali işçi alımı başvuruları nasıl yapılacağı bilgisi verildi. 18 yaşından büyük ve 60 yaşından ufak öncedensinde milli sporcu olmuş adaylar başvuru yapabilecek. GSB hangi şartlarda alıyor.

Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,18 yaşını doldurmuş olmak, 65 yaşını doldurmamış olmak şartları aranıyor.

Adayların görevini yapmasına engel bir durumu bulunmaması gerekmektir. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumunda, arşiv araştırma sonucu olumlu olmak. Adayların tam zamanlı çalışmaya engel bir durumu bulunmaması gerekmektedir.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almamak, Olimpiyat yahut paralimpik veya deaflimpik oyunlarında sporcu olarak ilk üç dereceye girmiş olmak ve/yahut Dünya şampiyonalarında olimpik yahut paralimpik veya deaflimpik spor dallarında sporcu olarak ilk üç dereceye girmiş olmak ve/yahut Avrupa şampiyonalarında olimpik yahut paralimpik veya deaflimpik spor dallarında sporcu olarak ilk üç dereceye girmiş olmak ve/yahut olimpik yahut paralimpik veya deaflimpik spor dallarında minimum 15 defa milli sporcu olmak ve/yahut olimpik yahut paralimpik veya deaflimpik spor dallarında son beş yıl içinde minimum 7 defa ülkeler arası yarışmalarda milli takım antrenörü olarak fiilen görev yapmış olmak.

Başvuru için gereken belgeler

1. Olimpiyat yahut paralimpik veya deaflimpik oyunlarında sporcu olarak ilk üç dereceye girdiğini ve/yahut Dünya şampiyonalarında olimpik yahut paralimpik veya deaflimpik spor dallarında sporcu olarak ilk üç dereceye girdiğini ve/yahut Avrupa şampiyonalarında olimpik yahut paralimpik veya deaflimpik spor dallarında sporcu olarak ilk üç dereceye girdiğini ve/yahut olimpik yahut paralimpik veya deaflimpik spor dallarında minimum 15 defa milli sporcu olduğunu gösteren ve spor bilgi sistemi üzerinden alınmış millilik belgeleri,

2. Olimpik yahut paralimpik veya deaflimpik spor dallarında son beş yıl içinde minimum 7 defa ülkeler arası yarışmalarda milli takım antrenörü olarak fiilen görev yaptığını gösteren federasyon onaylı belge,

3. Antrenör pozisyonları için; başvuru yapacağı pozisyona uygun ve ek-1 sayılı listede gösterilen branşta minimum temel antrenörlük (ikinci kademe) düzeyinde antrenörlük belgesi,

Başvurular hangi tarihte ve nasıl alınacak?

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını, 31 Ağustos (10:00) – 13 Eylül 2021 (17:00) tarihlerinde e-Devlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://www.turkiye.gov.tr/genclik-ve-spor-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacaklardır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu