Başvurular

Gelir İdaresi BAŞKANLIĞI personel alımı 2021 başvuru

Gelir İdaresi BAŞKANLIĞI personel alımı 2021 başvuru, kamu ve özel iş başvuruları bölümümüzde Gelir idaresi başkanlığı (GİB) iş başvurusu ile ilgili detay vermek istedik.. Gelir idaresi başkanlığı (GİB) iş başvurusu ile alakalı ayrıntıları makalemizde bulacaksınız.

Gelir İdaresi BAŞKANLIĞI personel alımı 2021 başvuru

806×378-gelir-idaresi-baskanligi-gib-196-personel-alimi-yapiyor-gib-is-basvurusu-nasil-yapilir-basvuru-kosullari-ne-gib-kontenjani-1614672694207

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) iş başvurusu , işçi alımı, gib çalışma şartları ve maaşları ile ilgili ayrıntıları sizlerler için bir araya getirdik. GİB 70 ilde 196 işçi alımı yapacak GİB işçi alımı başvuru şartları nelerdir ?

Gelir idaresi başkanlığı iş ilanlarında paylaşımı yaptığı bilgiye göre toplamda 70 ilimizde 196 anlaşmali personel ve işçi alımı yapacağını dile getirdi. Alınacak personellerin minimum lise mezunu olma zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuruları da buna göre yapmanız gerekir.

Gelir idaresi başkanlığı başvurusu

Gelir idaresi başkanlığı iş ilanları resmi gazetede yayınlanmaktadır. En son yapılacak olan 70 ilde 196 işçi alımı da yine resmi gazete de yayınlanmıştır.

GİB Personel ve işçi alımı başvuruları 10 Mart 2021 tarihine kadar yapılabilecektir. Peki, Gelir İdaresi Başkanlığı işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? Gelir İdaresi Başkanlığı işçi alımı başvuru şartları nelerdir?

GİB Personel alımı

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) aracılığıyla yayımlanan işçi ve memur alımı ilanında Başkanlığın merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre ise alınmak üzere sözlü sınav esas alınmak suretiyle 70 ilde Destek Personeli (Hizmetli) pozisyonunda toplam 196 (yüz doksan altı) anlaşmali personel alınacağı bilgisi verilmiştir.

Sözlü sınava katılma şartlarını taşıyan ve iş başvurusunu zamanında ve eksiksiz yapan bireylerin tercih ettiği görev yeri pozisyon rakamının 2 (iki) katından fazla olması halinde, tercih ettikleri görev yeri dikkate alınarak, KPSS puan türünden en yüksek puan almış olan adaydan başlamak üzere 2 (iki) katı aday sözlü sınava çağrılacak.

KPSS puan türünden eşit puan almış olmaları sebebiyle son sıradaki aday rakamının birden fazla olması halinde ise bu adayların tümü sınava çağrılacak.

Gelir idaresi başkanlığı iş başvurusu nasıl yapılır

SINAV TARİHİ VE YERİ- Sözlü sınav 29 Mart-2 Nisan 2021 tarihleri içinde Ankara’da yapılacak. Başvurular online sistem üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvuru neticesinde sınava girmeye hak kazanan adaylar elir idaresi başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden sınava minimum 10 gün kala listelenecektir.

Başvurular, 1 Mart 2021 Pazartesi günü başlayıp, 10 Mart 2021 Çarşamba günü saat 17.30’da bitecektir. Başvuru tarihlerini geçirmemek için son güne bırakmamanız önemle açıklamalur.

İş başvurusunda bulunabilmek için http://sinav.gib.gov.tr adresindeki “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olarak, sistemde bulunan sınav başvuru formunu elektronik ortamda dondurularak yapılacaktır. Başvuru formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar internet sitesinde bulunmaktadır.

– Adaylar ilanda gösterilen yerlerden en fazla 5 (beş) yer için tercihte bulunabilirler.

GİB SİNAV SORULARI

Gelir idaresi başkanlığının yapacak olduğu sınavda çıkacak olan sorular bir çok kişi aracılığıyla araştırma konusu olmuştur. Usulüne uygun başvuru yapan bireyler Ankara’da yaşanacak olan sözlü sınava katılacaklardır yani sınav tek aşamalı ve sözlüdür.

idaresi başkanlığı sınav soruları başvurmuş olduğunuz pozisyona göre ve genel yetenek konuları ile ilgili olacaktır yazılı bir sınav olmadığı için bu konu ile ilgili bilgi bulunmamaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu