Bilgi Arşivi

Gelecekte Hayatımıza Girecek Olan 10 Muhteşem Otomobil

Gelecekte Hayatımıza Girecek Olan 10 Muhteşem Otomobil, bilgi arşivimizde Gelecekte Hayatımıza Girecek Olan 10 Muhteşem Otomobil konusunu ele aldık. Gelecekte Hayatımıza Girecek Olan 10 Muhteşem Otomobil ile araştırılan tüm yanıtlar makalemizde..

Gelecekte Hayatımıza Girecek Olan 10 Muhteşem Otomobil

Günümüz teknolojisi zamanla yarışacak bir noktaya geldi. Günlük kullanım araçları her gün farklı tarzlarıyla karşımıza çıkmaktadır. Bilhassa Otomobil Teknolojileri, geçtiğimiz yüzyıldan bu zamana kadar bi hayli fazla gelişmiştir. Çoğu yalnızca seyahat aracı olarak yapılmış olan araçlar, elit bir grup aracılığıyla kullanılabilecek muhteşem makineler şeklini almıştır.

Gelecekte Otomotiv Sektöründe Bizi Neler Bekliyor?

Otomobil tasarımcıları, araçlara alakalı olan ilgiye yanıt olarak her sene bağlı bulundukları şirketin daha yeni daha kaliteli bir modelini piyasaya çıkartmak için birbirleriyle yarış halindedirler. Piyasadaki rekabette bir adım daha öne geçmek isteyen şirketlerden bazıları, geleceğin lüks otomobillerini tasarlamaktadır. Sizler için oluşturmuş olduğumuz bu listede gelecekte bizlerle birlikte olacak eşsiz tasarım otomobillerini anlattık. İsterseniz bu araçları hep birlikte gözlemleyelim;

F 015 Luxury in Motion

Mercedes Benz şifrketinın tasarımı olan F 015 Luxury in Motion, adındaki lüksü ifade edecek biçimde dizayn edilmiştır. Araç yüzeyi maksimum derecede hafif oluşturabilmek için, alüminyum ve karbon elyaf birleşimindeki plastikler kullanılmıştır. Ayrıca aracın her kapısı kolay ulaşıme izin vermekte ve bir trafik kazası sırasında hava yastıkları özel şişme sistemleri aracılığıyla 90 derecelik açıyla açılmaktadır.

Otomobil Teknolojileri
Otomobil Teknolojileri

Chevrolet EN-V

EN-V, Segway ve SAIC şirketlerinin üzerinde ortaklaşa çalışmakta oldukları bir konsept otomobildir. Bu otomobil, büyük nüfus ve büyüyen kentlerin daha kalabalık hale gelmesinden sonraki bir çözüm olarak üretilmiştir. EN-V, ufak tasarımı ile birlikte aşırı kalabalık sorununi hafifletmeye yardımcı olması hedeflenmektedir.

Otomobil Teknolojileri

Google Self-Driving Car

Google Self-Driving Car, bir sürücüye ihtiyaç duymadan otonom bir biçimde yolda seyahat edilmesi hedeflenen bir arabanın en ünlü emsallarinden biridir. Arabanın üzerinde durmakta olan LIDAR sistemi ile birlikte farklı sensörleri, detaylı harita yazılım sistemi ile seyahat etmeyi olabilecek kılmaktadır. Google bu arabanın öngörülmekte olan bütün poblemlerinı çözmeye çalıştıklarını dile getirdi.

Otonom araç teknolojisi gelecekte de insanlar için çok önemli bir bulunacaktır. Google’ın bunun yanında dünyanın en büyük şirketlerinden olan Apple şirketi de çıkartacağı Apple Car aracı ile çok ses getireceği kanısına varılmaktadır.

Otomobil Teknolojileri

BMW GINA

BMW GINA, 2001 senesinden bu yana gelişmekte olan bir araçtır. Bu aracın çeşitli modelleri ticaret fuarlarında sunulmuştur ve eşsiz malzemeler ile bu araç dizayn edilmiştır. Otomobil, hafif metaller, alüminyum, karbon fiber malzemeler ile kuvvetli polimerler kullanılarak yapılmıştır.

Otomobil Teknolojileri

Terrafugia TF-X

Uçan arabalar ve bu teknolojiler, bireylerin gelecek seneler için beklentilerini tam anlamıyla karşılayacak nitelikte durmaktadır. Terrafugia birkaç senedir bu özellikle yapılması araştırılan harika bir otomobildir. Şirket bu tarz birkaç otomobil oluşturdu, fakat TF-X modeli şimdiye kadar yapmaya çalıştıkları en gelişmiş projelerden biridir.

Otomobil Teknolojileri

Cadillac Aera

Cadillac Aera, General Motors  yüksek düzeyde lüks, fazlaca güvenilir, tam verimli ve şık araba üretme teknolojisine yanıt niteliğini taşımaktadır. Fazlaca yakıt tasarruflu ve olabilecek olduğunca aerodinamik olmayı planlayan araç, çok hafif bir dizayna sahip olmaktadır.

Otomobil Teknolojileri

Toyota Nori

Toyota, 2010 senesinde Los Angeles 2010 Auto Show’da Tasarım Yarışması’na Nori adında bu araçla katılmıştır. Nori fazlaca çevre dostu olarak tasarlanmasının dışında hiç alışılmadık donanımlarıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir.

Otomobil Teknolojileri

Kia Pop

Araç üreticileri, fosil yakıtların sınırlı olan kaynağını düşünerek ve küresel ısınma ile olan mücadeleye katkı sağlamak maksadıyla, araçlarını daha fazla güçlendirecek yeni nesil teknolojileri geliştirme çalışmalarına başlamışlardır. Bundan dolayı oluşturulmuş olan elektrikli otomobil bu durumun en güzel emsallarinden biridir. Kia Pop, elektrik motoru ile bu özelliği göstermektedir.

Otomobil Teknolojileri

Toyota iRoad

Birçok araç şirketi, otomobilin potansiyel geleceği olarak bireysel araçları görmektedir. Bu tür araçlar aslında yalnızca bir veya iki kişi taşımasının bunun yanında büyük kentlerde, kalabalık olan sokakla da rahat etmenizi sağlamaktadır. Toyota’nın kendi projesi olan iRoad, hemen hemen bir motosikletle arabanın birleştirilmiş benzerlikte ve boyutta olan bi hayli hafif bir araçtır.

Otomobil Teknolojileri

Mercedes Benz BIOME

Mercedes Benz, araç teknolojilerinde genelde ön planda olmaktadır. BIOME, ilk önce Los Angeles Design Challenge’de gösterime alınmıştır. Tamamen eşsiz olan tasarımı çok fazla ilgi çekti. Doğal bir yapıya sahip olan Mercedes Benz BIOME, yeni nesil teknoloji ile birlikte doğa aracılığıyla verilmekte olan kaynakların kullanılmasıyla oluşturulan bir araçtır.

Otomobil Teknolojileri

Sizin de gelecekte yaşamımıza girecek olan araçlar ile alakalı bir bilginiz varsa yorumlar bölümünden bize yazabilirsiniz.
Gelecekte kullanılacak olan Elektrikli Araç Modelleri, Elektrikli Arabalar ile alakalı olan yazımızı okuyarak, Elektrikli Araç Modelleri ve Elektrikli Arabalar ile ilgili detaylı bilgiye varabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Renault Clio Nasıldır, Kronik poblemleri ve arızaları başlıklı makalemizde Clio kronik poblemleri ve çözümleri, Clio nasıl bir araç? ve Kronik poblemleri ve arızaları ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte yarar var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu