Başvurular

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardımları, başvurular bölümümüzde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardımları, salgın ve Ramazan Ayı sebebiyle çeşitli şekil ve kurumlarca sürdürmekte. Ramazan ayında toplamda 100 bin aileye yardım maksadıyla başlattığı hareket sürdürmekte. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de yardıma muhtaç ve dar gelirli ailelere yaptığı yardımlar ile örnek teşkil etmeye sürdürmekte.  Belediyenin alakalı kurumları bunun yanı sıra Koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara da yardım etmeye sürdürmekte. Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin 100 bin aileye ulaştırmak üzere başlatılan yardım ilk kez sosyal platform hesabından açıklamalmuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardımları, Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca gerçekleşmekte ve bu yardımlar vatandaşlara kapı kapı dolaşarak yapılıyor. Bu yardımların bunun yanında Büyükşehir Belediyesi dar gelirli ailelere; ilaç, gıda, eşya ve ev eşyası gibi yardım hizmetlerini de ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Büyükşehir bunun bunun yanında engelli bireylere iş olanağı, eğitim, sosyal uyum programı ve aylık maddi yardımları da yerine getiriyor.

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuruları

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardımı Nasıl Alınır? Sorusu internet üzerinden kullanıcıların çok fazla arattığı sorular içinde yer alıyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardımı için vatandaşların çeşitli biçimde başvuru yapabilmelerine imkan tanınıyor. Bu başvuru çeşitleri şu biçimdedir;

  • Gaziantep Büykşehir Belediyesi binasına giderek doğrudan,
  • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi internet sitesinden,
  • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi alakalı birim veya birimleri arayarak,
  • 0850 207 27 27 telefon numiçinden
  • 0342 153 00 00 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi WhatsApp ihbar numiçinden,
  • ALO 153 Hattını arayarak doğrudan yardım talep edilebilir.

Ayrıca belediyeden gıda yardımı almak isteyen vatandaşların Gıda Yardımı başvuru formunu doldurarak alakalı birimlerden yardım alabilirler.

ALO 153 Hattı ise yalnızca; gıda yardımı, hane yardımı veya ramazan ayı yardımı değil. Aynı zamanda tüm yardım ihtiyacına yönelik aranabilmektedir.

Diğer iletişim ve bilgiler ile ilgili buraya tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvuru Formu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvuru Formu nedir, nasıl yapılır, hangi şartlarda verilir? Gibi sorular merak konusu. Gıda yardım kolisi her belediyede yapıldığı gibi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla da gerçekleştirilmektedir. Dar gelirli, ihtiyaç sahibi, geliri olmayan veya temel gereksinimlerini dahi karşılayamayacak olan vatandaşlar bu yardımlardan faydalanabilir. Yardım kolilerinin içinde temel gıda maddeleri bulunmaktadır. Bunlar; çay, yağ, şeker, pirinç, baklagiller, nohut vb. gibi gıdalar bulunmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hane Yardımı Nedir?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hane Yardımı, mevcut sosyal yardımlardan tümünden yoksun olan hanelere yapılan yardımdır. Buna göre 3294 sayılı Kanun kapsamı içinde hane yardımı dar gelirli, resmi nikahlı eşini kaybeden ev kadınlarına yönelik yardımdır. Aynı zamanda 3294 kanun gereğince; ihtiyaç sahibi olan babası, annesi veya her ikisini de kaybetmiş çocuklar için yapılan nakit para yardımıdır.

DİĞER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİNİN YARDIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu