Bilgi Arşivi

Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel 2022 

Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel , iş başvuruları kategorimizde Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel  başvuru ile ilgili bilgi aktaracağız. Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel  ile merak edilen tüm ayrıntılar makalemizde..

Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel 

Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi iş ilanları, iş başvurusu ve işçi alımı haberleri makalemizde.

1956 senesinde Gaziantep işçi sigortaları dispanseri olarak hizmet vermeye başlayan kurum zaman içinde git gide artan nüfusun sağlık gereksinimlerine yanıt verememeye başlamıştır.

Buna bağlı olarak 1967 senesinde yeni bir hastane binası yapılmış aynı yıl içinde dispanser artık bir devlet hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

O zamanki yasalar gereğince sosyal sigortalar kurumuna bağlı olarak çalışan kurum 2005 senesinde T.C. Sağlık Bakanlığı’na devredilmiş bu tarihten bu yana de hali hazırdaki ismini tercih ederek sağlık hizmeti vermeye devam etmiştir.

Artan yabancı nüfusun da sağlık gereksinimlerine yanıt verebilecek biçimde yabancı dilde de çalışmalarını sürdüren kurum bölgede bulunan en etkin sağlık kuruluşlarından biridir.

Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş BaşvurusuGaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu

Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet hastanesi statüsü ile bir kamu kurumu olan hastane iş ilanları genelde İŞKUR üzerinden yayımlanmaktadır.  Kurumun ihtiyaçları ışığında çeşitli meslek gruplarından kadrolu yahut anlaşmali olarak işçi ve işçi alımı yapılabilmektedir.

Sözleşmeli personel alımlarında geçerli yasa 657 Sayılı Kanun’un 4/B bendi olup kurumun tüm iş ilanları İŞKUR, Resmî Gazete ve ilan.gov.tr adresleri üzerinden yayımlanmaktadır. Dolayısı ile adayların bu adresleri aralıklı olarak takip etmeleri gerekmektedir.

Bir devlet kurumu olması sebebiyle belirli pozisyonlara başvuru şartları bulunabilmekte olup bu şartlardan en önemlisi çeşitli pozisyonlar için istenen KPSS puanıdır. Bu bağlamda işe alım dönemleri öncesinde güncel bir sınav puanına sahip olmak, iş başvurusu yapabilme şansınızı arttırmaktadır.

Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi İş İlanları

Kadro yahut anlaşma fark etmeksizin gerçekleştiren tüm işçi ve personel alımlarında adaylardan 657 Sayılı Kanun’un 48.maddesinde gösterilen genel şartları yerine getirmesi beklenmektedir. Bu bağlamda yasayı önceden okuyarak istenen gereklilikleri öğrenebilir ve personel alım dönemlerinde zaman kayı yaşamazsınız.

Hastanenin resmi web adresine ise bu link üzerinden varabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu