Bilgi Arşivi

Fiat İmmobilizer Arızası ve Çözümü – Kilit Uyarısı Sorunu

Fiat İmmobilizer Arızası ve Çözümü – Kilit Uyarısı Sorunu, bilgi arşivimizde Fiat İmmobilizer Arızası ve Çözümü – Kilit Uyarısı Sorunu konusunu ele aldık. Fiat İmmobilizer Arızası ve Çözümü – Kilit Uyarısı Sorunu ile araştırılan tüm yanıtlar makalemizde..

Fiat İmmobilizer Arızası ve Çözümü – Kilit Uyarısı Sorunu

Fiat Doblo İmmobilizer Arızası ve Çözümü

Fiat araçlarda kilit işareti yada asma kilit şeklinde adlandırabileceğimiz bir ikaz işareti alıyorusanız immobilizer sorunuyla yüz yüzesınız demektir.

Peki İmmobilizer Nedir?

Çoğalan hırsızlık vakalarına karşı bütün otomobil şirketlerinin araç üretiminde kullandıkları teknolojidir. Bilhassa “çipli araç anahtarı sistemi” sıklıkla bilinmektedir. İmmobilizer aracılığıyla hırsızlık esnasında düz kontak yapmak istediklerinde bu sistem aracılığıyla düz kontak devre dışı kalacaktır. İmmobilizer özelliği aracılığıyla %99’a varan koruma sağlanmış olacaktır.

Fiat Doblo İmmobilizer Arızası ve Çözümü

Fiat Doblo İmmobilizer Arızası

Öncelikle aracı çalıştırırken İmmobilizer göstergesi devamlı yandığını farkettiyseniz öncelik olarak anahtarı kontağa takın ve çalıştırmaya çalıştığınızda aracınız çalışmayacaktır, anahtarı kontaktan çıkarın hemen hemen olarak 6 defa kapatıp açın bunu yapmanızla birlikte kilit işareti kaybolacak ve aracınız çalışacaktır.

Bunu yapmanıza rağmen aracınız çalışmıyorsa servise göstermeniz gerekecektir.

Bir önceki yazımız olan Aracınızın Egzoz Dumanı Rengine Dikkat! başlıklı makalemizde Aracımın egzozundan beyaz duman çıkıyor, Aracımın egzozundan duman çıkıyor ve Aracımın egzozundan gri duman çıkıyor ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte yarar var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu