Bilgi Arşivi

Fiat Egea Park Asistanı Devre Dışı Uyarısı

Fiat Egea Park Asistanı Devre Dışı Uyarısı, bilgi arşivimizde Fiat Egea Park Asistanı Devre Dışı Uyarısı konusunu ele aldık. Fiat Egea Park Asistanı Devre Dışı Uyarısı ile araştırılan tüm yanıtlar makalemizde..

Fiat Egea Park Asistanı Devre Dışı Uyarısı

Fiat Egea Park Asistanı Devre Dışı Uyarısı

Fiat Egea aracınızda park asistanı devre dışı ikazsı alıyorsanız ve sorununuz bir türlü düzelmiyorsa yazımızı okumanızı öneririz.

Öncelikle aracınızda LPG sistemi kullanıyorsanız aracınızın park asistanının devre dışı kalmasına neden LPG kitinde OBD bağlantı seçeneğini otomatik olarak seçili olmasından kaynaklanıyordur. Bağlantı seçeneğinizin otomatik olarak seçili olmasından dolayı OBD bağlantı alternatiflerini tarıyor ve 8 kere sıra sıra deniyor ve buna bağlı olaraktan uygun bağlantı bulamadığında ikaz lambasını yakıyor.

Fiat Egea Park Asistanı Devre Dışı Uyarısı Çözümü

Çözüm olarak LPG menüsüne girerekten OBD bağlantısını manuel elle CAN extended 500 olarak seçmeniz durumunda park asistanı devre dışı ikazsı ortadan kalkacaktır.

Bunu yapmanıza rağmen sorununuz hala sürdürmektesa servise götürmeniz gerekebilir.

Bir önceki yazımız olan Fiat İmmobilizer Arızası ve Çözümü – Kilit Uyarısı Sorunu başlıklı makalemizde Fiat asma kilit ikazsı, Fiat doblo kilit ikazsı ve çözümü ve Fiat egea kilit ikazsı ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte yarar var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu