Bilgi Arşivi

Fiat Araçta Gösterge Arızası

Fiat Araçta Gösterge Arızası, bilgi arşivimizde Fiat Araçta Gösterge Arızası konusunu ele aldık. Fiat Araçta Gösterge Arızası ile araştırılan tüm yanıtlar makalemizde..

Fiat Araçta Gösterge Arızası

Fiat Araçta Gösterge Arızası

Fiat grubu bir araca sahipseniz ve gösterge panelinizde bulunan hava yastığı, immobilizer, abs gibi ikaz işaretlerinin hepsi yanıyor ve sönmüyorsa bugün siz değerli okurlarımıza buna neden olan problem ve çözümünü söz edeceğiz.

Öncelikle aracınız sağlıklı çalışıyor ve yukarıda saymış olduğumuz ışıklar yanıyorsa büyük ihtimalle aracınızın aküsü bitmek üzeredir ve bundan kaynaklı olarak bu göstergeler yanıyordur. Aracınızın aküsünün bitip bitmediğinin tespiti için çevrenizde bulunan oto elektrikçi yada akü satan bir yere giderseniz akü ölçüm cihazıyla aracınızın aküsünün durumuyla alakalı genel bilgi edinmiş olursunuz.

Muhtemel olarak aracınızın aküsünü değiştirmeniz neticesinde gösterge paneli üzerinde bulunan birden fazla yanan ikaz işaretleri sönecektir. Akü değiştirmenize rağmen problem ortadan kalkmazsa, o zaman en yakın servise giderek bunun nedenini öğrenmenizi öneririz. Bugünkü makalemiz de Fiat Araçta Gösterge Arızası nedenlerine değindik. Diğer Fiat grubu araçlarla alakalı sitemizdeki makalelerede göz atmanızı öneririz.

Bir önceki yazımız olan Fiat Egea Üçgen İçinde Ünlem İşareti başlıklı makalemizde Egea Ünlem İşareti Çözümü, Fiat Egea Üçgen İçinde Ünlem İşareti ve Fiat Egea üçgen ünlem ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte yarar var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu