Sağlık

Evde Temel Squat Hareketleri, En Etkili Olanlar

Evde Temel Squat Hareketleri, En Etkili Olanlar, sağlık bölümümüzde Evde Temel Squat Hareketleri, En Etkili Olanlar ile alakalı bilgi aktaracağız.. Evde Temel Squat Hareketleri, En Etkili Olanlar ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Evde Temel Squat Hareketleri, En Etkili Olanlar

Squat antrenmanları ve evde squat hareketleri teması altında her kadının isteği olan kalça kaldırmak, kalça şekillendirmek için birden çok egzersiz mevcuttur. Sizlere bi hayli etkili olan squat hareketlerini göstereceğim.

Goblet squat hareketi olarak anılan bu hareket kalçalarınızı forma sokacak. Ağırlığı dik bir hale getirip, bir aracılığıyla iki eliniz ile kavrayın. Daha sonra klasik squat formunu uygulayın. Bu hareket kalça bölgesini kasarak, forma sokar. Eğer evde ağırlık aletiniz yoksa, bu hareketi dolu plastik şişeleri kavrayarak da uygulayabilirsiniz. Evde basitçe uygulanabilecek bir kalça sıkılaştırma hareketidir.

İkinci hareketimiz kang squat hareketidir. İlk olarak ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Daha sonra belinizi sabit tutarak üst vücudunuz ile öne doğru eğilin. Öne geldikten hemen sonra aşağıya eğilin ve başlangıç formuna dönün. Başlangıca dönerken dikkat etmeniz gereken nokta, yine sırasıyla geriye dönmek olacaktır. Buna dikkat edin. Kalçalarınızı forma sokmak ile birlikte bel omurganızı da aktif tutacak olmanız genel vücut sağlınıza da katkı yarayacaktır.

Bu hareketimiz evde uygulanabilecek squat hareketlerinden biridir. Ağırlık ile gösterdiğimiz bu hareketi, sizler ağırlık kullanmadan uygulayabilirsiniz. Ağırlık olarak dolu ufak plastik şişeler de kullanabilirsiniz. Hareketimizin başlangıç formu diğer hareketlerimizden farklı. Bu hareketimizden sondan başa doğru hareket edeceğiz. Ağırlıkları kaldırdıktan sonra ayağa kalkıyoruz. Kalkarken ağırlıkları dik bir biçimde yukarıya kaldırıyoruz.

Evde squat hareketleri serimizin 4. hareketinde ihtiyacımız olan tek şey bir sandalye. Hareketin başlangıç formunda tek ayağınız havada olacak. Ayağınız havada, sandalyede oturur bir formdayken, sandalyeden kalkıyorsunuz. Kalkarken ayağınızı yere değdirmeye özen gösterin. Bacak sıkılaştırmak içinde etkili bir harekettir.

Başlangıç formunda dik bir halde duruyoruz. Bacaklarınız ve ayaklarınız açık bir halde eğilin ve kalkın. Plie squat hareketi, adalelerinizi ve kalçalarınızı kasarak forma sokacak. Bu hareketimizi evde squat yapmak isteyenler için özellikle tavsiye ederim.

Squat pulse hareketi, en temel, etkili squat hareketlerinden biridir. Evde rahatlıkla uygulanabilir. Başlangıç formunda ellerimizi birleştiriyoruz. Dizleriniz hafif bükülü olmalı. Daha sonra dizlerinizi biraz daha bükerek vücudunuzu esneteceksiniz. Hareket akıcı olarak gerçekleştirilmesi gereken bir squat hareketidir.

Squat lunge hareketi iki etaptan oluşuyor. Ayakta ve dik bir formda ellerinizi birleştirin. Ardından eğilerek squat hareketimizi tamamlıyoruz. İkinci etapta başlangıç formuna dönüp bir ayağımızı öne atıyoruz ve eğiliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu