Bilgi Arşivi

EÜAŞ İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel 2022

EÜAŞ İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel, iş başvuruları kategorimizde EÜAŞ İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel başvuru ile ilgili bilgi aktaracağız. EÜAŞ İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel ile merak edilen tüm ayrıntılar makalemizde..

EÜAŞ İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel

EÜAŞ’ta çalışmak isteyenlere müjde! EÜAŞ iş ilanları, iş başvurusu, EÜAŞ işçi alımı haberleri makalemizde.

Diğer bir adıyla Elektrik Üretim anonim şirketi, Türkiye’nin belirlemiş olduğu enerji ve ekonomi şartlarına tamamen uygun bir biçimde elektrik üretimi yapmak için kurulmuş bir kamu kuruluşudur. EÜAŞ elektrik anonim şirketinin tamamı hazineye aittir. EÜAŞ, Türkiye’de üretimi yapılan elektriğin bi hayli büyük bir kısmını karşılamaveya sürdürmektedir. 2001 senesinde kurulmuş olan Elektrik Üretim şirketinin genel merkezi ise; Ankara’da bulunmaktadır.  Şirketin işletme türü ise; Kamu İktisadi teşebbüsü olarak bildirilmiştir. Hem ülkeye hem de insanlara bir çok hizmet vermeye devam eden EÜAŞ, adı altında 6.000’den daha fazla personel çalıştırmaveya devam eden bir Elektrik üretim anonim şirketidir.

EÜAŞ İş İlanları

EÜAŞ devlete bağlı olan bir kuruluş olduğu için; her sene binlerce kişiyi işe alan bir kuruluştur. İş bulmayan bir çok çalışana kamu kuruluşunda yer vermeye çalışan EÜAŞ, yılın belirli zamanlarında toplu eleman alımları yapan bir şirkettir. Aynı zamanda bir çok internet sitesinden de, iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz. Misal verilecek olursa; kariyer.net üzerinden iş başvurularınızı rahatlıkla gerçekleştirmeniz olabilecek olacaktır.

EÜAŞ devlete bağlı bir kuruluş olduğu için; vardiyaları ve çalışma saatleri de size uygun olacaktır. Aynı zamanda bir çok zaruri gereksiniminiz, kurum aracılığıyla karşılanacak ve bir çok değişik yere kadar giden ulaşım araçları aracılığıyla işinize gelip giderken zorluk çekmeniz olabilecek mertebede engellenmeye de büyük gayret gösterilecektir.

EÜAŞ İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

EÜAŞ şirketine başvuruda bulunmak istiyorsanız; başvuru yaptığınız alan ne olursa olsun, cv göndermeniz çok mühimdir. Aksi takdirde yetkililerin pozisyona uygun olup olmadığınızı görüntülemesi ve hangi niteliklere sahip olduğunuzu kontrol etmesi olabilecek olmayacaktır. Eğer önceden cv oluşturmadıysanız, başvuru yapmadan önce kariyer.net üzerinden cv oluşturmanız olabilecekdür.

EÜAŞ İş Başvurusu Yapabileceğiniz Pozisyonlar

Her yıl bir çok işçi alımı yapan EÜAŞ adı altında çalışabileceğiniz bir çok değişik kategori de bulunmaktadır. Lakin başvurduğunuz pozisyonlarda hangi niteliklere sahip olmanız gerektiğini öğrenmeniz ve buna göre başvuru yapmanız çok mühimdir. EÜAŞ’ta başvurabileceğiniz pozisyonlar ise şu biçimde sıralanmıştır;

  • Elektrik Teknisyeni pozisyonu
  • Satın alma Mühendisi 
  • Tasarım Uzmanı pozisyonu
  • Tele-satış temsilcisi pozisyonu
  • Mekanik bakım pozisyonu 
  • Satış yöneticisi pozisyonlarıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu