Başvurular

Esnafa Hibe Desteği ( 3 Bin TL – 5 Bin TL )

Esnafa Hibe Desteği ( 3 Bin TL – 5 Bin TL ), başvurular bölümümüzde Esnafa Hibe Desteği ( 3 Bin TL – 5 Bin TL ) ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Esnafa Hibe Desteği ( 3 Bin TL – 5 Bin TL ) ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Esnafa Hibe Desteği ( 3 Bin TL – 5 Bin TL )

Koronavirüsün olumsuz etkilediği esnaf ve sanatkarlara hibe desteği geldi. Esnaflara verilecek hibe desteği ile pandeminin olumsuz tesirinin bir nebze de olsa azaltılması amaçlanıyor. Esnafa hibe desteği nedir? Kimlere bu destek verilecek? Hangi esnaflar esnafa hibe desteğinden yararlanacak? Bütün bu soruların yanıtlarını bilrlikte görelim.

3 Bin TL’LİK Hibe Desteği Kimlere Verilecek?

Esnafa hibe desteği ödemeleri 17 mayıs 2021 tarihine kadar vergi mükellefi olan esnafları kapsamaktadır. Desteği alabilmek için milat olarak bu tarih verilmiştir. Peki Esnafa destek Paketinden hangi esnaflarımız yararlanacak? Birlikte gözlemleyelim.

Oyuncu ajansları, sürücü, gemici, dil, muhasebe kursları, kurs ve etüt merkezleri, yazılım ve bilgisayar dersi veren kurslar, mankenlik, modelistlik, stilistlik kurslarının faaliyetleri, özel kreşler, çocuk kulüpleri, tiyatro dekor ve malzemelerinin kiralanması, dikiş, nakış, güzellik, kuaförlük, berberlik kurslarının faaliyetleri, kendi hesabına çalışan valeler, hamallık hizmetleri, yazar, bestekâr, heykeltıraş, ressam, karikatürcü, gravürcü, ebru sanatçısı, pizzacılar…

5 Bin TL Hibe Desteğini Kimler Alabilecek ?

Tez, yazım büroları, dans pistleri, diskotekler, nikah salonları, kaplıca, spa merkezleri, atış poligonları, gazino, gece kulübü, taverna, diskotek, sinemalar, düğün, balo ve kokteyl salonlarının işletilmesi, plaj alanlarının işletilmesi, fayton ve bisikletle yolcu taşımacılığı, hamam, sauna gibi yerlerin faaliyetleri, zayıflama salonu, masaj salonu, solaryum gibi yerler, form tutma ve vücut geliştirme salonlarının faaliyetleri…

Esnafa Hibe Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Esnafa hibe desteği başvuruları e devlet sistem üzerinden yapılmaktadır. 25 mayıs – 25 haziran 2021 tarihleri içinde bir ay boyunca başvurular alınmaktadır. Yukarıda kodları verilen esnaf listesine uygun olan bireylerin e devlet üzerinden başvurularını yapmaları önemle açıklamalmuştur.

Destek başvuruları 25 Mayıs 2021 Salı günü ekranlara gelecek olup 30 gün süre ile (23 Haziran 2021 Çarşamba günü 23:59’a kadar) sürecektir.

Yoğunluğu azaltmak için:

  • 0 olan vatandaşlar 25 Mayıs 2021 Salı günü,
  • 2 olan vatandaşlar 26 Mayıs 2021 Çarşamba günü,
  • 4 olan vatandaşlar 27 Mayıs 2021 Perşembe günü,
  • 6 olan vatandaşlar 28 Mayıs 2021 Cuma günü,
  • 8 olan vatandaşlar 29 Mayıs 2021 Cumartesi günü,
  • 30 Mayıs – 23 Haziran 2021 tarihleri içinde tüm vatandaşlar başvurabilecektir.

Başvuru süreci sonrası hak sahiplerine yapılacak ödemeler Ticaret Bakanlığı aracılığıyla ardından açıklanacak bir tarihte başvuru esnasında verilen banka hesap numaralarına otomatik olarak aktarılacaktır.

Esnafa Hibe Desteği e Devlet Başvurusu

E devletten başvuru yapmak için bu linke tıklayabilirsiniz : https://www.turkiye.gov.tr/ticaret-hibe-destegi-basvurusu

Esnafa Hibe Desteği Ne Zaman Ödenecek ?

Ticaret bakanlığının resmi açıklamalarında ödemelerin başvurular alındıktan kısa bir süre sonra ödeneceği açıklanmıştır. Başvurusunu yapan esnaflara bu destekler e devletteki IBAN numaraları aracılığı ile ödenecektir. Bu nedenle başvuru yapan esnaflarımızın E devlet sistemine IBAN numaralarını da kaydetmeleri bi hayli mühimdir. Bir aylık başvurudan esnafa hibe desteği ödemeleri en kısa bir sürede hesaplara yatırılacaktır.

DİĞER DESTEK VE YARDIMLAR İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu