Başvurular

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yardımları, başvurular bölümümüzde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Maddi durumları el vermeyen bireylerin veya ailelerin yardımına yine şehirlerdeki belediyeler koşuyor. Vatandaşların istekleri ve gerekli ihtiyaçları belediyelerin açmış olduğu Sosyal Destek Kurumları aracılığıyla karşılanmaktadır. EskişehirBüyükşehirBelediyesiyardımları her sene düzenli olarak yapılmaktadır.

Önemli şehirlerimizden birisi olan Eskişehir’de yardıma gereksinimi olan vatandaşlar unutulmuyor. Peki Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden yardım almak isteyenler ne yapmalıdır? Sosyal yardımların içinde ne gibi ihtiyaçlar giderilmektedir? Yardımlar yalnızca bir kere mi yapılmaktadır? Tüm bu suallerin cevabını paylaşımımızda bulacaksınız.

Sosyal yardım almak tabi ki insanı ufak azaltan bir durum değildir. Günümüzde birden fazla insanın durumu iyi olsa da bazı yaşanılan olumsuzluklardan dolayı yardım alabilir. Bunun örneğini koronavirüs hastalığında gördük. İşveren, işçi, kim olursa olsun zor zamanlar geçirdi. Bu anlarda hem devlet hem de belediyeler önemli çalışmalar yaptı. EskişehirBüyükşehirBelediyesiyardımları hususunda da her zaman halkın yanında oldu. Geçmişte olduğu gibi şimdilerde de gerekli yardımları ihtiyaç sahiplerine bizzat ulaştırdı.

Eskişehir Belediyesi Yardımları ile Umut Oluyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin yardımları Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü aracılığıyla yürütülüyor. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı olan kurum 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi kanunu ile çalışmalarını sürdürüyor. Belediye, il içinde bulunan her vatandaşın gerekli gereksinimlerini karşılıyor.

Eskişehir içinde yaşayan geliri olmayan veya az gelirli aile ve fertler için yardımda yer alıyor. Genci, yaşlısı, çocuğu demeden her kesime gerekli yardımlar Eskişehir Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla yapılıyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi yardımı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Eskişehir sınırları içinde yaşayan vatandaşlar yardım alabilmek için, Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne başvuru yapmaları gerekmektedir. Bizzat birinin kendisi sosyal yardım için başvuruda bulunmalıdır. Resmi evrak ve gerekli belgelerle başvurular tamamlanmalıdır. Kurum aracılığıyla yapılan incelemeler neticesinde şartları yerine getiren bireylere maddi yardım yapılır.

Her sene yeniden yardım almak isteyen bireylerin aynı işlemleri tekrarlaması gerekmektedir. Yani başvuracağı sene içinde güncel evraklarla Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne gitmelidir. Detaylı bilgi için ise sosyal yardım birim ile irtibata geçebilirsiniz. Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün numarası 0222 211 55 00.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yardımları içinde birden fazla gerekli eşyayı barındırır. Kimin neye ihtiyacı varsa belediye aracılığıyla görülür. Burada yalnızca aile veya fertlerin yardım almak istediği konuları belirtmesi gerekir. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yardımları şu biçimdedir;

  • Gıda yardımı
  • Isınma yardımı
  • Ev eşyaları yardımı
  • Aile veya fertlerin sosyal etkinlere destek verilmesi
  • Kış aylarında evsiz kalan vatandaşların barınma ihtiyacı
  • Yol yardımı
  • Eğitim için gerekli yardımlar (okul forması ve kırtasiye gibi)

Es Çocuk Evi ve Giysi Destek Mağazası

Yukarıda saymış olduğumuz yardımların birçoğu sosyal yardımlar kapmasına girmektedir. Bunlara ek olarak Es Çocuk Evi ve Giysi Destek Mağazası gibi iki farklı projeyle vatandaşların önemli ihtiyaçları giderilmektedir. Giysi destek mağazası için 0222 232 11 11, Es Çocuk evi için ise 0222 237 26. 62 telefon numaralarından varabilirsiniz. Bu hatlar üzerinden siz değerli okurlarımıza gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yardımları gördüğünüz gibi bi hayli fazladır. Belediye yardıma gereksinimi olan aile veya bireyleri hiçbir zaman unutmamaktadır. Ayrıca evden çıkamayan yaşlı ve engelli vatandaşların genel bakımı da yine belediye aracılığıyla yapılmaktadır. Yaklaşık 4 senedir başlayan bu proje ücretsiz biçimde sürdürmektedir. Bunun yanında birden fazla birinin ihtiyacı da giderilmektedir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yardımları için bir sınırlama yoktur. Her sene minimum bir kere olmak üzere yardımlar tekrarlanabilir. Burada vatandaşların gereksinimlerine göre hareket edilmektedir. İhtiyaç duyulduğunda belediye çalışanları yeniden bireylere yardım eli uzatmaktadır.

En son ramazan ayında belediye ihtiyaç sahiplerine erzak sevkiyatı yapmaktadır. “Şehir Paylaşmaktır” kampanyası adı altında gereksinimi olan aileler unutulmamaktadır. Ramazan ayı bitmeden sizlerin de ihtiyacı varsa gerekli kurumlarla irtibata geçebilirsiniz.

DİĞER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİNİN YARDIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu