Başvurular

Eskişehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Eskişehir Belediyesi Yardım Başvurusu, başvurular bölümümüzde Eskişehir Belediyesi Yardım Başvurusu ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Eskişehir Belediyesi Yardım Başvurusu ile alakalı ayrıntıları makalemizde bulacaksınız.

Eskişehir Belediyesi Yardım Başvurusu

?

Eskişehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Maddi durumları geçimini sağlamaya el vermeyenler için her türlü destekte bulunan Eskişehir Belediyesi, birden fazla muhtaç vatandaşa ve hanelerine yardımlarını ulaştırmaktadır.

Vatandaşların isteklerini ve gereksinimlerini kendi adı altında hizmet veren Sosyal Destek Kurumları aracılığıyla karşılayan Eskişehir Belediyesi yardımları başvuru değerlendirmeleri neticesinde dağıtmaktadır. Her sene düzenli olarak gerçekleştirilen Eskişehir Belediyesi yardım başvurusu ile ilgili araştırılanler ise siz değerli okurlarımız için rehberimizde bulunmaktadır.

Eskişehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Yarınlara umut olabilmek için vatandaşlarıyla dayanışma içinde olan ve zor zamanlarda onlara destek olan Eskişehir Belediyesi sosyal yardımlar ile araştırılanler içindedır. Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü aracılığıyla yardım hizmetlerini yürütmekte olan Belediye, kendi sınırlarındaki tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşmaya çalışmaktadır. İl sınırlarında ikamet etmekte olup geliri olmayan yahut var olan geliri aile fertlerinin bakımı için yeterli olmayan vatandaşlar Eskişehir Belediyesi yardım başvurusu yapabilmekte, Belediye yetkilileri böylece 7’den 70’e birden fazla birinin yardımına koşabilmektedir.

Yapılan başlıca yardımlar nakit yardımları yahut ihtiyaç malzemeleri ile gıda ürünleri olurken, bunun yanı sıra kimsesiz yahut bakıma gereksinimi olan engelli, hasta veya yaşlı vatandaşlara evlerinde bazı destek hizmetleri sunulmaktadır. Ev onarımı, temizliği ile saç sakal tıraşı, sağlık bakımı gibi hizmetler sözü edilen bu sosyal yardımlardandır.

Maddi yetersizlik sebebiyle geçimini sağlayamayanlar için Eskişehir Belediyesi para yardımı yapılmakta, böylece kira, fatura yahut alışveriş gibi gider kalemleri hafifletilmektedir. Alışverişte kullanılabilen çek veya kupon gibi destekler de maddi olarak vatandaşların yükünü hafifletmekte, ek olarak yardım başvurusu süreci olumlu geçenlerine evlerine sıcak yemek veya gıda kolisi sevkiyatı yapılmaktadır.

Öğrenciler için kitap, kırtasiye malzemeleri, öğrenim bursu gibi hem ayni hem maddi yardımlar yapmakta olan Belediye, bunun yanı sıra giyim ürünleri, ev eşyası, yakacak gibi farklı ihtiyaçları da halka ulaştırmakta, özellikle çocuk bakım eşyaları ile giysi yardımları için değişik projeler yürütülmektedir. Sayılan tüm Eskişehir Belediyesi sosyal yardımları dışında yardıma gereksinimi olan ailelere ve çocuklarına yardım eli uzatmak için son sürat çalışan Belediye, ek olarak Es Çocuk Evi ve Giysi Destek Mağazası projeleriyle de desteklerini ulaştırmaktadır.

Eskişehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Eskişehir Belediyesi’nin verdiği farklı kategorilerdeki yardımlar için başvurması olabilecek olan son derece geniş bir kitle bulunmakta, farklı nedenlerden ileri gelen biçimde mağduriyet ve yoksulluk çekenlerin Eskişehir Belediyesi sosyal yardımları ile hayatlarını daha kolay idame ettirmesi olabilecek olmaktadır.

Eskişehir Belediyesi yardım başvurusu yapabilecek bireyler şu biçimde özetlenebilir:

  • Geçim sıkıntısı çeken, kendisinin yahut sorumlusu olduğu bireylerin temel gereksinimlerini karşılayamayan yoksul vatandaşlar,
  • Öğrenim yaşamı maddi yetersizlik sebebiyle kesintiye uğrayan öğrenciler,
  • Şehit yakınları yahut gaziler ile aileleri,
  • Muhtaç durumda olup yeni doğum yapanlar,
  • Eşi ile ayrılmış yahut eşi vefat etmiş olup geliri bulunmayan kadınlar ile bunların çocukları,
  • Çalışma ve sosyal yaşamına katılım gösteremeyecek düzeyde fiziksel yahut zihinsel engeli bulunanlar,
  • Bakıma ihtiyacı olup kimsesi bulunmayan yaşlılar,
  • Afet, kaza, travma, hastalık, yolda kalma gibi ani durumlar sebebiyle kayba uğrayarak desteğe ihtiyaç duyanlar

Eskişehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eskişehir’de ikamet etmekte olup yardım talebinde bulunmak isteyenler için yetkili birimlerle görüşmesini yarayacak farklı kanallar bulunmaktadır. Misal verilecek olursa Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne şahsen başvuru yapmak bu alternatiflerden biri olmakta, kurum aracılığıyla yapılan yerinde incelemelere göre yardıma karar verilmektedir.

Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne gitmeden önce telefon üzerinden görüşme sağlayarak istenen belgeler yahut aranan şartlar ile ilgili bilgi edinmek olabilecek olmakta, yardıma ihtiyacı olduğu düşünülen bireyler adına yine telefonla yapılan ihbarlar kabul edilmektedir. Yine [email protected] mail adresi üzerinden isteklerinizi iletmeniz yahut sürece ilişkin detayları öğrenerek başvuru isteklerini iletmek içinse https://www.eskisehir.bel.tr/ linkine tıklamanız gerekmektedir.

Eskişehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Belediye yetkililerini ziyaret etmeniz halinde her belediye için geçerli olduğu üzere yardım başvurusu yaparken bir form doldurmanız istenir. Form içerisinde vatandaşlardan ve hanelerindeki diğer bireylerden bazı bilgiler istenmekte, bu bilgiler ışığında muhtaçlık durumuna karar verilmekte veya yardım şekli belirlenmektedir. Bu form ile hem kimlik detaylarını hem de maddi olanakları, eğitim düzeyini, sağlık durumunu ve sosyal yaşam koşullarını sorgulamak olabilecek olmakta, değerlendirme Eskişehir Belediyesi yardım başvuru formu üzerinden yapılacağı için bilgilerin doğru aktarılması son derece önemli olmaktadır.

Eskişehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Vatandaşların form doldurduktan sonra Eskişehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemleri için verilen telefon hatlarından ulaşması, mail adresi üzerinden bilgi talep etmesi yahut goğrudan alakalı birimin yetkilileriyle görüşmek için Belediye binasını ziyaret etmesi olabilecekdür.

Eskişehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Başvuru sürecine dair detaylı bilgi almak yahut yapılan başvuruların durumunu öğrenmek istiyorsanız Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne ulaşmak gerekmekte, bu kuruma ait numara ise 0222 211 55 00 şeklinde olmaktadır. Es Çocuk Evi ve Giysi Destek Mağazası’na ulaşmak ve bilgi sahibi olmak isteyenlerinse giysi destek mağazası için 0222 232 11 11 ve Es Çocuk evi için 0222 237 26 62 numaralı telefonu tuşlaması gerekmektedir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlara başvuruda bulunmak için aşağıdaki numaraları kullanabilirsiniz.

Sosyal Yardım Birimi   :0 222 211 55 00/1374-1391
Giysi Destek Mağazası  :0 222 232 11 11
Es Çocuk Evi           :0 222 237 26 62

Eskişehir Belediyesi Gıda Yardımı

Yardımlarını sunmak için genel bir sınırlaması bulunmayan Eskişehir Belediyesi gıda kolisi sevkiyatını farklı çok fazlarda gerçekleştirmektedir. Her sene minimum 1 kere olmak üzere tekrarlanan yardımlar aracılığıyla Belediye yetkilileri halka el uzatmaktadır. “Şehir Paylaşmaktır” sloganıyla yola çıkarak özellikle Ramazan ayı başta olmak üzere senenin farklı dönemlerinde erzak dağıtan Belediye, kendilerine ulaşanlara yardımcı olmaktadır.

Eskişehir erzak yardımı başvuru formu belediyenin resmi sitesi üzerinden doldurulmaktadır. Ayrıca belediyesi sosyal hizmetler birimine başvurarak erzak yardımı talebinde bulunabilirsiniz.

Eskişehir Belediyesi Maddi Yardım

Eskişehir Belediyesi’ne yardım talebinde bulunanların iş yahut sağlık kayıpları sebebiyle yoksulluk içinde olması halinde Eskişehir Belediyesi para yardımı ile halkın yanında olmaktadır. Her sene tespit edilen bütçe içerisinde ve yapılan başvurularda tespit edilen yoksulluk düzeyine göre farklı miktarlarda yardımlar yapan Belediye, bu yardımları sene içinde tekrarlayan biçimde yahut bir seferlik olarak yapabilir. Eskişehir Belediyesi para yardımı için verilen iletişim bilgilerinden yetkililere ulaşarak merak ettiklerinizi öğrenmeniz olabilecekdür.

Eskişehir Belediye maddi yardım ve gıda yardımı başvurusu sonrası gerekli inceleme için sizden bazı evraklar talep etmektedir. Yardım talebinde bulunduktan sonra başvurusu onaylananlar yardımları alabilirler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu