Başvurular

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu, başvurular bölümümüzde Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ile alakalı ayrıntıları makalemizde bulacaksınız.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Sosyal belediyecilik anlayışı kapsamı içinde her gün yardıma muhtaç vatandaşlara ulaşmaya devam eden belediyelerden bir diğeri olan de Erzurum Büyükşehir Belediyesi’dir. Eğitimden sağlığa, beslenmeden giyime kadar birden fazla alanda yardım faaliyetlerinde bulunan Erzurum Belediyesi yardım başvurusu kabullenerek vatandaşları değerlendirmekte ve bu doğrultuda kaynaklarını sağlamaktadır.

Erzurum Belediyesi sosyal yardımları ile ilgili tüm araştırılan soruların yanıtları siz değerli okurlarımız için bu rehberimizde açıklanmaktadır.

Erzurum Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlar için adeta bir umut kaynağı olmaya çalışan Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları ile zorlu yaşam şartlarıyla mücadele etmekte olanlara el uzatmaktadır. Bu amaçla dağıtılan yardımların başında gıda yardımları gelmekte, gıdalar hem koli içinde adrese teslim edilmekte hem de gıda kartı olarak bireylerin kendisi seçerek alması maksadıyla dağıtılabilmektedir. Erzurum Büyükşehir Belediyesi gıda yardımları yemek yapmak için fiziksel yahut maddi gücü olmayanlara sıcak, taze ve pişmiş olarak da dağıtılabilmekte, bunun bunun yanında ihtiyaç sahiplerine soğan patates gibi mahsuller ile ekmek sevkiyatı da yapılmaktadır.

Geçim sıkıntısı içinde olanlar için sunulan Erzurum Belediyesi yardımları içinde bir diğeri olan de Hayır Çarşısı olmakta, bu çarşı ile öksüz, yetim, hasta yahut muhtaç durumda olan aile ve çocukları için giyim eşyaları veya ihtiyaç malzemeleri sevkiyatı sağlanmaktadır. Hayır Çarşısı projesi ile gönüllü çevredeki insanlar aracılığıyla ulaştırılan bağışlar ev eşyası, giysi veya kırtasiye malzemelerine dönüştürülmekte, özellikle kış aylarında çocuklara yapılan giysi yardımlarına hız kazandırılmaktadır.

Ayni yardım kapsamına giren eşya yardımları dışında nakit yardımında da bulunan Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları bireylerin ihtiyacına göre son derece değişken olmakta, bakım hizmetleri de yine bu yardımlara dahil edilmektedir.

Erzurum Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Kişilerin muhtaç ve yoksul olmalarının altında yatan nedenler değişken olabilmekte, kimi için işsizlik, kimi için sağlık problemleri, kimi için ileri yaş destek almayı gerektirmektedir. Bu çerçevede Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardımları için başvuru yapabilecek vatandaşlar şu biçimde listelenebilir:

  • Hane halkı içindeki her birey için asgari ücreti üçte birinden daha az gelire sahip olanlar,
  • Yardıma muhtaç olup, yoksulluk belgesi ile tasdiklemiş olanlar,
  • Çalışma yaşamına dahil olamayacak hastalık yahut zihinsel veya fiziksel engeli bulunanlar,
  • Gelir düzensizliği yahut yetersizliği olan dul kadınlar,
  • Maddi zorluklardan dolayı öğrenime sürdürmekte kuvvetlik çeken öğrenciler,
  • Şehit aileleri ve gaziler ile aileleri,
  • Kendi bakımını gerçekleştiremeyecek durumda olan yaşlılar,
  • Doğal afet yahut kazalar sebebiyle hasar gören ve muhtaç durumda olan vatandaşlar

Erzurum Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla verilen sosyal yardımlardan yararlanmak için en sık tercih edilen yöntem Erzurum Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına şahsi olarak başvuruda bulunmaktır. Burada yetkililer Erzurum Belediyesi sosyal yardım başvurusu için gerekli olan belgeleri detaylandırmakta, sunduğunuz evrakları sizin için derlemekte ve inceleme için yetkililerin adresinizde ziyaret etmesini sağlamaktadır. Yapılan inceleme neticesinde uygun görülen aileler için durumlarına bağlı olarak farklı şekillerde yahut miktarlarda yardım sağlanmaktadır.

Eğer Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne şahsen başvuruda bulunamayanlar içinse Erzurum Belediyesi yardım başvurusu için dijital olarak hizmet veren Beyaz Masa yardıma hazır bulunmakta, https://www.erzurum.bel.tr/BeyazMasa/7.html şeklindeki linke tıklayarak başvuru formu doldurmak ve talep iletmek olabilecek olmaktadır. Yine online olarak yetkililere ulaşmak ve yardım çağrısında bulunmak için kullanılabilecek bir diğer kanal da Belediye’nin mail adresi olmakta, [email protected] adresinden mail olarak talepte bulunmanız sağlanmaktadır.

Erzurum Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Tüm belediyelerde söz konusu olduğu gibi Erzurum Belediyesi yardım başvurusu form aracılığıyla gerçekleştirilmekte, bireyler alakalı birime başvurduğunda formu buradan elde etmesi olabilecek olmaktadır. Form doldurması herhangi bir sebepten olabilecek olmayanlar ise muhtarlık aracılığıyla talep iletebilmekte yahut ihbar ile gelen yetkililer inceleme raporu hazırlamaktadır. Erzurum Belediyesi sosyal yardımları bu formda bulunan bilgilere göre dağıtılacağından beyan edilen bilgilerin geçerli ve doğru olması ise hem sürecin olumlu sonuca varılması hem de herhangi bir cezai işleme dahil olunmaması adına zorunludur.

Erzurum Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Tıpkı Erzurum Belediyesi yardımları için başvuru sırasında olduğu gibi başvuru neticesini sorgulamak için de Belediye binasını şahsen ziyaret etmek olabilecekdür. Yine başvuruda kullanılan mail adresleri ve telefon numaraları da başvuru sürecinin nasıl neticelendiğını öğrenmek isteyen vatandaşlara açıktır.

Erzurum Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

İhtiyaç halinde Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için yahut yapılan başvuruları sorgulamak için 0442 344 12 18 numaralı hattı arayabilirsiniz.  Hayır Çarşısı projesi ile ilgili bilgi almak ve bu alanda çalışanlarla görüşme sağlamak maksadıylase 0442 215 09 09 telefon numarasının aranması yeterli gelmektedir.

Erzurum Belediyesi Gıda Yardımı

Zor şartlar altında yaşamakta olanlar için bir umut kaynağı olmaya çalışan Erzurum Belediyesi gıda yardımları ile öne çıkmakta, dağıtılan gıda kolileri dışında gıda kartı sevkiyatı da yapılmakta, bu kartları ile 150 TL limitli olmak şartıyla gıda malzemesi alışverişi yapılmaktadır.

Erzurum Belediyesi’nin dağıttığı bu gıda kartlarıyla tüm Güvendik Market şubelerinden gıda alışverişi yapılabilmektedir. Ek olarak ihtiyaç sahiplerine verilen koliler dışında günlük taze ekmek sevkiyatı da yapılmakta, ekipler gelir düzeyi en alt düzeyde olan aileler için ekmekleri adreslerine getirerek ulaştırmaktadır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Erzurum büyükşehir Belediyesi gıda yardımı ve erzak yardımı yaparken ihtiyaç sahibi ailelere öncedenleri gıda yardım kolisi verirken yapılan bazı düzenlemeler ile birlikte ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardım kartı vermeye başlamıştır.

Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Sosyal İşler Şube Müdürlüğüne başvuran bireylerin ihtiyaç durumuna göre gıda yardım kartı verilmektedir. Erzurum gıda yardım kartı ile dilediğiniz marketten gıda gereksiniminizı alabilirsiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Sosyal İşler Şube Müdürlüğü olarak sosyal yoksulluğu tespit edilen ailelere belirli periyotlarda gıda kartı verilmektedir. Gıda kartları Güvendik Marketlerin tüm bayilerinde geçerlidir.

Belediyenin gıda yardım kart başvurusunda Belediyenin sosyal işler birimine uygulayabilirsiniz.

Erzurum Belediyesi Maddi Yardım

İşsizlik, gelir yetersizliği, sağlık durumu sebebiyle çalışamama, hane halkı için yeterli kazanca sahip olmama gibi farklı nedenlerden dolayı muhtaç durumda olanlar için Erzurum Belediyesi para yardımı yapmaktadır. Başvuru kanallarını tercih ederek yaşadığı zorlukları ifade edenlere Belediye yetkililerinin yaptığı yerinde inceleme sonrasında farklı miktarlarda yardım sağlanabilmekte, hane halkının durumuna ve geçim sıkıntısının nedenine bağlı olarak farklı nakit ödemeleri yapılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu